وقتی فردا سخنرانی داریم و هیچ کاری نکردیم!

سرفصل های مهم این مقاله:

وقتی فردا سخنرانی داریم و هیچ کاری نکردیم!

وقتی فردا سخنرانی داریم و هیچ کاری نکردیم! نمی‌دانم بگویم خوشبختانه یا متأسفانه، احتمال پیش آمدن این موضوع بسیار زیاد است که ما فردا یا حداکثر چند روز آینده، یک سخنرانی مهم پیش رو داریم و به هر دلیلی هیچ کاری برای آن انجام نداده‌ایم!

معمولاً در چنین شرایطی دستپاچه می‌شویم و کنترل خود را از دست می‌دهیم و از همین رو من قصد دارم چند راهکار عملی برای چنین زمانی‌هایی را با شما به اشتراک بگذارم.

راهکارهایی که در مدت زمان کوتاهی به شما کمک می‌کند تا یک سخنرانی را آماده کنید موارد زیر هستند:

 

همه سخنرانی تمرین است

از شما خواهش می‌کنم،‌ یادتان باشد،‌ هرچه که در این نوشته آمده است، فقط زمانی به درد می‌خورد که تمرین کنیم و زمانی که تمرین وجود نداشته باشد، این موارد فقط و فقط دانشی هستند که به هیچ دردی نمی‌خورد.

بنابراین صرف مشاهده فیلم‌ها و مطالب آموزشی ما به هیچ عنوان نمی‌تواند موثر باشد و انجام دادن تمرینات است که شما را بی نظر می‌کند.

 

سه درس از دوره رایگان آموزش سخنرانی و فن بیان

مطمئنم که در دوره رایگان آموزش سخنرانی و فن بیان شرکت کرده‌اید. بنابراین درس چهار تا شش این دوره برای شما بسیار موثر خواهد بود.

درس چهارم: مدیریت ترس از سخنرانی

درس پنجم: نوشتن متن سخنرانی

درس ششم: تمرین مناسب در سخنرانی

 

چک لیست سخنرانی

همانطور که در دوره غیر حضوری مدیریت ترس از سخنرانی بیان شد، ما باید سعی کنیم که چک لیستی کامل داشته باشیم و در مقاله‌ای، پیشنهادات خود را برای لوازم سخنرانی می نویسم. برای مشاهده به مقاله چک لیست لوازم سخنرانی مراجعه کنید.

 

کارهای اشتباه در سخنرانی

اشتباه اول:

یکی از مهم‌ترین اشتباهات در سخنرانی این است که ما به مخاطبان نفهمانیم که برای چه باید به صحبت ما گوش کنند؟ اگر توضیحات بیشتر می‌خواهید این فیلم مراجعه کنید.

اشتباه دوم: 

اشتباه دیگری که بسیاری از سخنرانان مرتکب می‌شوند این است که موقع سخنرانی حرکات درستی ندارند و من در مقاله نحوه حرکت و ایستادن سخنران به صورت کامل در این مورد صحبت کرده‌ام.

اشتباه سوم:

اگر از پاورپوینت در سخنرانی خود استفاده می‌کنید، فراموش نکنید که حتماً باید اصول حرفه‌ای ساخت پاورپوینت را بدانید وگرنه پاورپوینت به جای دستیار، بلای جان شما خواهد بود.

همچنین پیشنهاد می‌کنم مقاله زیر که به همت خانم حدیث رحمانی تهیه شده را مطالعه کنید:

10 کاری که هیچ سخنران حرفه‌ای انجام نمی‌دهد

 

نیاز به راهنمایی بیشتری دارید؟

اگر می‌خواهید برای طراحی یک سخنرانی کامل و بی نظیر، من گام به گام در کنار شما باشم و به شما راهکارهایی کاملاً عملی ارائه کنم،‌ کافیست که محصول سخنرانی اورژانسی را تهیه کنید. در این محصول دانلودی، ما گام به گام در مورد طراحی سخنرانی با شما همراهی می‌کنیم و زمانی که این محصول تقریباً یک ساعته به پایان می‌رسد،‌ سخنرانی شما نیز به پایان خواهد رسید:

مطالب محبوب سایت:

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا