همه چیز درباره نمایشگاه کتاب 98

سرفصل های مهم این مقاله:

نمایشگاه کتاب 98 سی و دومین دوره نمایشگاه کتاب تهران است.
نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران نمایشگاه کتابی است که هرسال معمولاً اگر اتفاق خاصی رخ ندهد در نیمه های اردیبهشت برگزار می شود. این نمایشگاه فراز و نشیب های زیادی از سر گذرانده است. از جابجایی های بزرگ (غول آسا!) تا قهر و آشتی ناشران و نویسندگان بزرگ و تحریم های گاه و بیگاه این نمایشگاه.
نمایشگاه کتاب تهران از بزرگترین و پربازدیدترین رویدادهای فرهنگی در ایران است.

در این مقاله همه موارد ضروری را در مورد نمایشگاه کتاب و نحوه شرکت در آن و راهنمایی برای خرید کتاب را نوشته ایم و همچنین یک لیست از کتاب های برتر در زمینه های مختلف را معرفی کرده ایم، اگر قصد شرکت در نمایشگاه کتاب تهران را دارید یا می خواهید کتابی بخرید، حتما این مقاله را مطالعه کنید.

لیست مطالب موجود در این مقاله:

 لیست کتاب های پیشنهادی برای خرید

نمایشگاه کتاب 98 (دوره 32) قرار است در کجا برگزار شود؟

راه های رفتن به نمایشگاه کتاب 98

هزینه برگزاری نمایشگاه کتاب 98 تقریباً چقدر است؟

چطور در نمایشگاه کتاب 98 کتاب بخریم؟

نمایشگاه-98

تاریخچه نمایشگاه کتاب بین المللی تهران

نخستین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در سال 1366 در نمایشگاه بین‌المللی تهران (در انتهای بزرگراه چمران) برپا شد و تا سال 1385 برگزاری آن در همین مکان ادامه پیدا کرد.
از سال 1386 نمایشگاه کتاب در مصلای امام خمینی (ره) تهران (در حوالی اراضی عباس‌آباد) برگزار شد و در سال 1395 (بیست و نهمین دوره) محل برگزاری به مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب در جنوب شهر تهران تغییر پیدا کرد.
جالب است که دوباره نمایشگاه کتاب تهران از سال 1396 به مصلی امام خمینی منتقل شد.

مصلی-امام-خمینی

نمایشگاه کتاب 98 قرار است در چه تاریخی برگزار شود؟

این دوره سی و دوم نمایشگاه کتاب است که قرار است برگزار شود.
نمایشگاه کتاب 98 قرار است از چهارم اردیبهشت 1398 تا 14 اردیهشت 1398  به مدت 10 روز کاری برگزار شود.

نمایشگاه-کتاب-تهران

نمایشگاه کتاب 98 (دوره 32) قرار است در کجا برگزار شود؟

نمایشگاه کتاب 98 هم کماکان در مصلای بزرگ امام خمینی برگزار می شود. اگرچه دوره هایی در نمایشگاه بین المللی تهران و شهر آفتاب برگزار شد اما قرار است سی و دومین دوره هم در این محل برگزار شود.

مصلی-امام

راه های رفتن به نمایشگاه کتاب 98

راه های بسیاری برای وسایل نقلیه عمومی وجود دارد که شما بتوانید به راحتی به نمایشگاه کتاب 98 واقع در مصلی امام خمینی برسید.آدرس: تهران: خیابان شهید بهشتی، روبروی خیابان میرعماد، مصلای بزرگ امام خمینی (ره)

خودروی شخصی

از سمت جنوب:
از طریق یکی از اتوبان های شهید تندگویان یا شهید چراغی، وارد اتوبان نواب شده و تا رسیدن به بزرگراه حکیم، آن را ادامه دهید. سپس وارد اتوبان حکیم شرق شده و پس از گذر از تونل رسالت به مصلی می رسید.
از سمت غرب:
از میدان آزادی وارد اتوبان جناح شده و پس از رسیدن به بزرگراه حکیم، به سمت حکیم شرق حرکت کنید. پس از طی بزرگ‌راه حکیم و گذر از تونل رسالت به مصلی تهران می رسید.
از سمت شرق:

چنان چه از هر یک از مناطق مختلف شرق تهران، خود را به بزرگراه رسالت برسانید، با پیمودن طول این بزرگ‌راه و در انتهای غربی آن، به مصلی خواهید رسید.
ذکراین نکته ضروری است که مصلی بزرگ تهران در محدوده طرح زوج و فرد قرار دارد. در ایام تعطیل، طرح وجود ندارد و در ایام غیر تعطیل، از ساعت ١٩ به بعد طرح زوج و فرد برداشته می‌شود. البته کسانی که از سمت جنوب یا غرب به نمایشگاه می آیند تا تقاطع اتوبان نواب به حکیم، در خارج از طرح قرار دارند.

مترو

در نزدیکی مصلی تهران، دو ایستگاه متروی شهید بهشتی و ایستگاه مترو مصلی وجود دارند. ایستگاه مصلی بر روی خط یک و ایستگاه شهید بهشتی هم در محل تقاطع خطوط یک و سه مترو قرار دارند.
مترو تهران نیز از دو ایستگاه شهید بهشتی و مصلی امام خمینی(ره) در خط یک و سه به انتقال بازدیدکنندگان خواهد پرداخت و بر اساس تمهیدات در نظر گرفته شده فاصله حرکت بین دو قطار در ساعات ازدحام به 4 دقیقه کاهش پیدا خواهد کرد.

اتوبوس

اتوبوس هایی که به شکل مستقیم به مصلی امام می رسند:
ایستگاه میدان آزادی، ایستگاه صادقیه، ایستگاه تجریش، ایستگاه قیطریه، ایستگاه میدان امام حسین(ع)، ایستگاه خراسان، ایستگاه میدان انقلاب، ایستگاه میدان صنعت، ایستگاه میدان رسالت، ایستگاه هفت تیر و ایستگاه ونک.
از این ایستگاه ها می توانید به صورت مستقیم به مصلی برسید.
خدمات اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها از ساعت 10 صبح آغاز خواهد شد و تا ساعت 21 ادامه خواهد داشت.
همچنین با هماهنگی انجام شده با سازمان واحد اتوبوسرانی، اتوبوس‌هایی از درون نمایشگاه کتاب تهران  به سمت میدان صنعت، میدان آزادی و فلکه سوم تهرانپارس کار جابجایی بازدیدکنندگان را انجام خواهند داد.

تاکسی

برای رسیدن به نمایشگاه کتاب می‌توانید از تاکسی‌ها یا ون‌هایی که در میدان تجریش، میدان نوبنیاد، میدان صنعت، پایانه بیهقی، میدان رسالت، پایانه تهران‌پارس، ترمینال آزادی، ترمینال جنوب، میدان راه‌آهن، پایانه خاوران، پایانه نعمت‌آباد و پایانه شاهد به نمایشگاه کتاب می‌روند، استفاده کنید.
از سوی دیگر تاکسی بانوان و تاکسی بیسیم نیز در ضلع جنوبی مصلی امام خمینی(ره) حضور خواهند داشت و به خدمات‌رسانی خوهند پرداخت.

نمایشگاه-کتاب

هزینه برگزاری نمایشگاه کتاب 98 تقریباً چقدر است؟

دوره قبلی نمایشگاه کتاب (سی و یکمین دوره) در حدود 15 میلیارد تومان بوده است. این در حالی است که تقریباً همین میزان پول از محل درآمدهای نمایشگاه کتاب (از غرفه ها و محل های اجاره داده شده) بوده است.
به علت تورمی که امسال به وجود آمده، تخمین زده می شود چیزی در حدود 20 الی 25 میلیارد تومان، هزینه های نمایشگاه کتاب 98 باشد.

نمایشگاه-کتاب-98

امسال چه تعداد ناشر و عنوان کتاب  در نمایشگاه کتاب 98 حضور دارند؟

تخمین زده می شود چیزی در حدود 600  هزار عنوان کتاب داخلی و نزدیک به 200 هزار عنوان کتاب خارجی در نمایشگاه کتاب 98 حضور داشته باشند.
امسال در حدود 2500 ناشر داخلی، 300 ناشر دیجیتالی، 100 ناشر خارجی و 100 ناشر عربی در نمایشگاه کتاب 98 حضور خواهند داشت.
در بخش کودک و نوجوان به احتمال زیاد 250 ناشر با 40 هزار عنوان کتاب مستقر خواهند شد.
به طور کلی 3400 ناشر داخلی و خارجی در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.
فضایی که برای نمایشگاه کتاب 98 در نظر گرفته شده است، 30 هزار متر مربع وسعت دارد.
چین به عنوان ششمین مهمان ویژه نمایشگاه کتاب تهران با هیاتی بالغ بر 120 نویسنده، تصویرگر و مترجم در ایران حضور پیدا کرده است و بیش از 50 برنامه مختلف را برگزار خواهد کرد.  

نمایشگاه-کتاب-98

افتتاح نمایشگاه کتاب 98 با حضور رئیس جمهور

سی و دومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، چهارم اردیبهشت با حضور رئیس‌جمهور افتتاح می‌شود و از 4 تا 14 اردیبهشت از ساعت 10 صبح تا 8 شب  میزبان فرهیختگان خواهد بود.

چه کتاب هایی بخریم؟

ما برای شما در سایت بیشتر از یک نفر لیستی عالی و دستچین شده از بهترین کتاب های مربوط به موفقیت در زندگی، روابط موثر، کسب و کار و ارتباطات را گردآوری کرده ایم.
اگر میخواهید راجع به این کتاب های عالی اطلاعات کامل هب دست بیاورید به لینک زیر مراجعه کنید:

از طریق لینک زیر به بخش معرفی کتاب سایت بیشتر از یک نفر هدایت شوید:
معرفی کتاب

چطور در نمایشگاه کتاب 98 کتاب بخریم؟

«نیازها» تعیین می‌کنند که شما چطور کتاب بخرید.
اما دانستن این نکات هم قبل از رفتن به نکات به شما کمک می‌کنند تا هدفمندتر، موثرتر و کارآمدتر کتاب بخرید.
1. از اینکه کتاب‌های خوبی بخرید، احساس هزینه کردن نداشته باشید! شاید بد نباشد هزینه‌ای که روزانه برای خوردن ساندویچ یا فست فود یا چیزهای این چنینی خرج می‌کنیم را با هزینه یک کتاب مقایسه کنیم. مثلاً همین الان یک پیتزای معمولی دستکم 30 هزار تومان قیمت دارد. در حالی که با همین 30 هزار تومان یک کتاب معمولی می‌خرید و یک عمر هم در کتابخانه‌تان جاخوش می‌کند؛ بنابراین دست و دلتان برای خرج کردن پول نلرزد. چرا که هنوز هم علیرغم گرانی کاغذ، کتاب یکی از بهترین سرمایه گذاری‌هاست.
2. قبل از اینکه به نمایشگاه کتاب بروید، کتاب‌های خوب را انتخاب کنید. در حقیقت شما باید هدفمند به نمایشگاه کتاب بروید. نه صرفاً برای گشت و گذار. از لیست پایین می‌توانید لیتسی جمع و جور از کتاب‌های پیشنهادی را مطالعه کنید.
3. هرچند کتاب‌های پرفروش و معروف وسوسه کننده هستند، اما لزومی ندارد حتماً کتاب‌های مشهور را بخوانید. با نگاهی تورق مانند به کتاب دستکم یک دید کلی راجع به آن به دست خواهید آورد. همچنین پیش از خرید کتاب می‌توانید معرفی کوتاهی راجع به آنها در بخش معرفی کتاب سایت بیشتر از یک بخوانید. از لینک زیر:
4. گمال گرایی نکنید! ممکن است در نمایشگاه کتاب 98، کتاب‌های بسیار جذابی را ببنید و دلتان بخواهد همه آنها را بخرید؛ اما دست نگه دارید. بعد از مدتی هیچکدام از آنها را نخوانده رها می‌کنید؛ بنابراین خودتان را کنترل کنید و کم بخرید اما کتاب‌های واقعاً مورد نیاز.
اصلاً در خرید کردن عجله نکنید. ابتدا یک دور همه غرفه‌های مورد علاقه‌تان را چرخی بزنید و کتاب‌هایی که برایتان جذاب‌اند را با شماره غرفه در یک کاغذ یادداشت کنید. بعد که تمام شد از بین کتاب‌های یادداشت شده، چند کتاب را انتخاب کنید. نظر من این است که نهایتاً 10 کتاب بخرید. خواندن همین ده کتاب می‌تواند چند ماه طول بکشد. پس زیاد نخرید.
راستی، کتاب خریدن در نمایشگاه کتاب 98، وحی منزل نیست. می‌توانید اصلاً هیچ کتابی هم نخرید.

نقشه بزرگ و تفکیک شده غرفه ها و راهنمای نمایشگاه کتاب را دانلود کنید. از لینک زیر:
راهنمای غرفه ها و نقشه نمایشگاه کتاب تهران

چند نکته تکمیلی برای نمایشگاه کتاب 98

  • در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تعداد 100 اطلاع‌رسان در 15 غرفه حضور دارند که  به اطلاع‌رسانی می‌پردازند.
  • ساعت بازدید از نمایشگاه کتاب تهران از ساعت 10 صبح تا 20 شب خواهد بود که در روزهای تعطیل امکان تمدید این ساعات وجود دارد. 
  •  سامانه پیامکی 100003851 پل ارتباطی میان مردم با مسئولان نمایشگاه است که می‌توانند با ارسال پیامک پیشنهادات و انتقادات خود را به مدیران نمایشگاه انتقال دهند.
  • شعار سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران این است: «خواندن توانستن است».
  •  چین به عنوان ششمین مهمان ویژه نمایشگاه کتاب تهران با هیاتی بالغ بر 120 نویسنده، تصویرگر و مترجم در ایران حضور پیدا کرده است و بیش از 50 برنامه مختلف را برگزار خواهد کرد.
فایل تصویری حمید وجکانی در مورد کتاب و نمایشگاه کتاب 98.

چه کتاب‌هایی بخریم؟

واقعیت این است که هیچکس نمی‌تواند نسخه واحدی برای اینکه از نمایشگاه کتاب 98 چه کتاب‌هایی بخرید، برای شما بپیچد.
هرکسی بر اساس ذهنیت و نیازهای خودش باید کتاب‌هایی که می‌خواهد بخرد را انتخاب کند.
جهان بینی شما با جهان بینی کسی که کتاب‌ها را به شما معرفی می‌کند، متفاوت است. همانطور که گفتیم، نیازها تعیین می‌کنند که شما چه کتابی بخرید و چه تصمیمی بگیرد.
علیرغم این صحبت‌ها، بسیاری از افراد نمی‌دانند چه کتابی بخرند. جمله معروفی هست با این مضمون: «کتاب‌ها خوانده نمی‌شوند چون معرفی نمی‌شوند!»
بنابراین برای کسانی که با وجود اشتیاق و علاقه به کتاب خواندن نمی‌دانند چه کتاب‌هایی بخوانند، راهنمایی جمع و جور تدارک دیده‌ایم. ما برای شما فرهیختگان عزیز، کتاب‌های پیشنهادی را در 3 دسته مختلف (بهبود فردی-سبک زندگی-آموزشی) قرار داده‌ایم. ممکن است یک کتاب در دو زیرمجموعه قرار گیرد؛ اما تلاش شده است تا هر کتاب در زیرمجموعه نزدیک خودش معرفی شود.

اینها تنها بخشی از لیست کتاب های نمایشگاه کتاب 98 است.

سبک زندگی

کتاب های سبک زندگی به شما کمک می کند تا زندگی «اثربخش تری» داشته باشید.
کتاب اثر مرکب
کتاب اول از مجموعه سبک زندگی که می تواند منشا تحول های بزرگی در زندگی شما شود. در لینک زیر در مورد «اثرمرکب» بیشتر بخوانید:

کتاب «خوش بینی آموخته شده»

کتاب خوش بینی آموخته شده را مارتین سلیگمن، پدر روانشناسی مثبت گرا به رشته تحریر درآورده است.
سلیگمن، مطالعات و تحقیقات گسترده‌ای را به افسردگی، درماندگی و خوش بینی اختصاص داده است و با تکیه بر مطالعات خود، تأکید می‌کند که خوش بینی را هم درست مانند بدبینی می‌توان آموخت.
کتاب خوش بینی آموخته شده یا Learned Optimism به این بحث و حاشیه‌های آن توجه کرده است.
کتاب‌هایی با موضوع خوش بینی و تفکر مثبت در میان کتابهای روانشناسی کم نیستند. اما بیشتر آن‌ها از جنس یک موعظه انگیزشی هستند تا یک مطلب علمی.
ارزش کتاب خوش بینی آموخته شده در این است که این کتاب، بر پایه تحقیق نوشته شده و کسی آن را تألیف کرده که در پرونده خود، سابقه تکیه زدن بر صندلی ریاست انجمن روانشناسی آمریکا (APA) را دارد.

کتاب «زندگی خود را دوباره طراحی کنید»

کتاب زندگی خود را طراحی کنید حرف حسابش این است:
«چگونه زندگی خوب و شادی برای خود بسازیم.»
این کتاب یکی از پرفروش ترین کتاب های سال 2016 میلادی در آمریکا است. موضوعات این کتاب بیشتر درمورد راهنمای شغلی، مهارت زندگی، خودشناسی، ابعاد طراحی و اجتماعی و تصمیم گیری است. پس می تواند یکی از گزینه های شما برای نمایشگاه کتاب 98 باشد. این یک کتاب راهنمای شغلی و مهارت زندگی است و برای کسی که بخواهد زندگی و شغل مورد علاقه خود را بسازد، خواندن آن یک رویداد سرنوشت ساز به حساب می آید.
نویسندگان این کتاب بیل بورنت و دیوید ایوانس، اساتید دانشگاه استنفورد آمریکا هستند و مترجم آن رضا جمشیدی صفا.
در این کتاب، قدم به قدم پیش می رویم تا نحوه برخورد صحیح با موضوعات زندگی و دغدغه‌های شغلی مان را یاد بگیریم؛ مسائلی که اکثر ما خواه‌ناخواه در زندگی خود با آنها سر و کار داریم.
لحن کتاب اصلا خشک و رسمی نیست. نویسنده سعی کرده نکات لازم را از طریق داستان‌‌های جذابی که درمورد زندگی افراد مختلف نقل می‌کند، به ما آموزش دهد و با استفاده از تفکر طراحانه و برخورد واقع‌گرایانه با مسائل، به ما کمک کند که «زندگی دلخواه خود را طراحی کنیم!»
کتاب «مهندسی خوشبختی»
یک کتاب بسیار عالی در حیطه بهبود روابط. همانطور که می دانید، تقویت ارتباطات یکی از بهترین راه ها برای موفقیت و آرامش است. معرفی کامل این کتاب را در لینک زیر بخوانید:

کتاب «ذهن کامل نو»
معرفی این کتاب بسیار خوب را هم در لینک زیر به صورت کامل بخوانید:

معرفی کتاب «ذهن کامل نو»

کتاب «هدف» برایان تریسی

کتاب هدف آقای برایان تریسی یکی از بهترین کتاب ها در زمینه هدف گذاری و دستیابی به هدف است، راه کارها، نگرش ها و روش هایی در آن گفته شده که در صورت یاد گرفتن و عمل کردن به آن می توان با سرعت بسیار بیشتر و در زمان کمتر و همینطور با صرف هزینه و انرژی کمتر به اهداف خود رسید،

زندگینامه فوق العاده برایان تریسی را از لینک زیر بخوانید:
زندگینامه برایان تریسی

کتاب «4 اثر فلورانس» اسکاول شین

معرفی این کتاب را از لینک زیر بخوانید:
معرفی کتاب 4 اثر از فلورانس اسکاول شین

کتاب «پدر پولدار پدر فقیر»

این کتاب بسیار پرفروش در مورد ثروت را فراموش نکنید. معرفی آن را از لینک زیر بخوانید:

معرفی کتاب پدر پولدار؛ پدر بی پول

کتاب «قدرت عادت»

کتاب قدرت عادت که در سال 2012 منتشر شد، تا مدت ها،  در لیست پرفروش ترین های  نیویورک تایمز بود. از طرفی در لیست تاثیرگذارترین کتاب ها برای مدیران از طرف دانشگاه هاروارد قرار گرفت.‏
آقای چارلز داهیگ در کتاب قدرت عادت، تحقیقات علمی و اجتماعی را ترکیب کرده و می گوید: عادت با الگویی روانشناختی به نام «حلقه عادت» شروع می‌شود. این اگلو سه فرآیند جداگانه دارد. ابتدا نشانه یا انگیزه وجود دارد که به مغز شما می گوید وارد مرحله اتوماتیک نسبت به رفتاری خاص شود. سپس، مرحله معمول انجام آن رفتار یا روتین است و مرحله سوم، پاداش است؛ نتیجه و حسی که از انجام آن رفتار برای شخص حاصل می‌شود، و اینگونه حلقه عادت شکل می‌گیرد‏.‏

آموزشی

کتاب «بی سوادی»
کتاب خوبی در زمینه تندخوانی و روش های مطالعه میخواهید؟ لینک زیر را باز کنید و در مورد کتاب «بی سوادی» بیشتر بخوانید.

معرفی کتاب بی سوادی

کتاب «50 اشتباه بزرگ در بازاریابی»
می دانید 50 اشتباهی که اغلب بازاریابان انجام می دهند چیست؟ لینک زیر را باز کنید و درباره این کتاب کوچک اما پرمغز بیشتر بخوانید:

معرفی کتاب «50 اشتباه بزرگ در بازاریابی»

کتاب «از شنبه»
اهمال کاری از موانع بسیار بزرگ موفقیت ها و از عوامل شکست هاست. در لینک زیر در مورد اهمال کاری و کتاب پرفروش از شنبه بیشتر بخوانید:

معرفی کتاب از شنبه و دانلود نسخه پی دی اف به صورت رایگان

کتاب «شیب»
کتاب شیب در مورد این است که چه زمانی کارمان را رها کنیم. در لینک زیر کامل در مورد این کتاب مطالعه کنید:

معرفی کتاب «شیب»

کتاب «جعبه ابزار سخنرانی»

توضیحات کامل کتاب جعبه ابزار سخنرانی را در لینک زیر بخوانید:

کتاب «تئوری انتخاب»
این کتاب بین المللی و مشهور از ویلیام گلسر و ترجمع دکتر علی صاحبی را در لینک زیر بیشتر بشناسید:

معرفی کتاب «تئوری انتخاب»

کتاب «مدیریت بدون زور و اجبار»

ویلیام گلسر در این کتاب با هدف دستیابی به بازدهی، تولید بهینه و ایجاد محیطی شاداب و صمیمانه، کاربرد تئوری انتخاب در مدیریت نیروی انسانی را به مدیران آموزش می‏دهد.
در این کتاب چگونگی به کارگیری «تئوری انتخاب» در قلمرو روابط مدیر و کارکنانش گام به گام نشان داده شده است. این کتاب با هدف ترویج «روان‏شناسی کنترل درونی» و تشویق مدیران، به دست کشیدن از «روان‏شناسی کنترل بیرونی» انجام شده است.

کتاب «مغزتان را دوباره سیم کشی کنید»

کتاب مغزتان را دوباره سیم کشی کنید اثر آقای جان.بی.آردن با موضوع به زندگی بهتر بیندیشید توسط نشر ققنوس به نشر رسیده است.
با خواندن این کتاب پی می برید که:
چه تغییرات عمده‌ای در زمینه علم اعصاب رخ داده است.
بخشی از مغزتان به نام آمیگدال می‌تواند بدون هیچ ضرورتی ترس ایجاد کند. چگونه این بخش از مغز را آرام کنید تا بتوانید با جرئت با زندگی روبه‌رو شوید و به آن طراوت ببخشید.
چگونه مثبت بمانیم و با خوش‌بینی از زندگی لذت ببریم.
چگونه به بهترین وجه، مهارت‌های حافظه ای را به کار گیرید.
چگونه می‌توانید ارتباطات مغزی‌ای پدید آورید که در شما عادات پسندیده پدید آورند و از عادات ناپسند مصونتان دارند.
چگونه روابط خود را توسعه دهید و آن را سرزنده کنید.

کتاب «نبوغ دیوانه»
اگر میخواهید یک «نابغه دیوانه» باشید، به لینک زیر مراجعه کنید:

معرفی کتاب «نبوغ دیوانه»

کتاب «اسرار ذهن ثروتمند»

کتاب «اسرار ذهن ثروتمند» نوشته‌ی «تی. هارو اکر»  با موضوع «ثروتمند فکر کنید تا ثروتمند شوید» و «در بازی ثروت درون خود استاد شوید» به رشته تحریر درامده است.
آقای واکر با استفاده از قواعدی که به دیگران می‌آموزد، توانست تنها در عرض 2 سال و نیم به یک میلیونر تبدیل شود.
و از نام تجاری و منحصر به فرد «فروشنده زبل» استفاده می‌کند. انرژی زیاد واکر و توجهش به نکات مهم، تمامی مخاطبان را افسون و محسور خود کرده است.
او  توانایی فوق العاده‌ای در وادار کردن افراد به کسب موفقیت واقعی در دنیای واقعی دارد. در قسمتی از کتاب می‌خوانیم: «آیا واقعا احساس می‌کنید که استحقاق ثروتمند شدن را دارید؟ توانایی شما برای عمل کردن با وجود ترس, نگرانی, عدم اطمینان و ناراحتی تا چه اندازه است؟ آیا وقتی سرحال نیستند می‌توانید دست به اقدامی بزنید؟ حقیقت این است که شخصیت شما,نحوه فکر و اعتقادات شما, نقش اصلی را در میزان موفقیت شمابازی می‌کند.»

کتاب «تکنیک‌های شخصیت خوانی»

خوب نیست که بتوانید شخصیت اشخاص را بخوانید، بدانید چگونه فکر می کنند، به چه مسائلی اهمیت می دهند و از چه چیزهایی خوششان می آید؟
پل تایگر و باربارا بارون تایگر در این کتاب توضیح می دهند چه آسان می توان خصوصیات شخصیتی اشخاص ر ا شناسایی کرد و چگونه می توان از این علم و اطلاع برای ایجاد ارتباط مؤثر با اشخاص استفاده نمود. نویسندگان این کتاب متخصصان شناخته شده ملی در زمینه نوع شخصیت هستند. بیش از بیست سال است که آنها هزاران مشاور حرفه ای داده و  متخصصان منابع انسانی را آموزش داده اند. 

کتاب «هفت عادت مردمان مؤثر»

معرفی این کتاب عالی را در لینک زیر بخوانید:

معرفی کتاب هفت عادت مردمان

کتاب «تست مامان»

تست مامان کتاب بسیار مشهوری است. معرفی این کتاب را از لینک زیر بخوانید:

معرفی کتاب تست مامان

بهبود فردی

کتاب «هنر شفاف اندیشیدن»
یک کتاب مشهور با ترجمه عادل فردوسی پور. این کتاب را بخوانید تا ذهنی شفاف تر داشته باشید. اطلاعات کامل این کتاب در لینک زیر:

معرفی کتاب «هنر شفاف اندیشیدن»

کتاب «صبح جادویی»
سحرخیز باش تا کامروا شوی… اگر میخواهید هر روز صبحتان را جادویی آغاز کنید، از لینک زیر، معرفی کامل این کتاب را بخوانید:

معرفی کتاب «صبح جادویی»

کتاب «تافته‌های جدابافته»

کتاب «تافته‌های جدا بافته» نوشته «ملکوم گلادول» است. نویسنده در این کتاب به برسی زندگی افراد مشهور در تجارت، نابغه‌های علمی، ستارگان ورزشی و موسیقی‌دان‌ها می‌پردازد و نشان می‌دهد که آن‌ها چه وجه مشترکی باهم دارند. او همچنین به فراسوی نتایج فوق العاده، اسطوره‌ها و افسانه‌ها می‌نگرد تا معلوم کند چه توضیح درستی برای اشخاص بسیار موفق وجود دارد.
این کتاب در نه فصل تدوین شده است.

کتاب «آخرین سخنرانی»

کتاب «آخرین سخرانی» نوشته رندی پاش است. در توضیحات پشت جلد کتاب آمده است: «بسیاری از اساتید دانشگاه سخنرانی‌هایی با عنوان «آخرین سخرانی»  ارائه می‌کنند. از آنها خواسته می‌شود به مرگ خود بیندیشند و در مورد آنچه برایشان بیشترین اهمیت را دارد عمیقاً فکر کنند و هنگامی که آنان سخن می‌گویند، شنوندگان ناگریز یک یک سوال را در سر می‌پرورانند: اگر می‌دانستیم این آخرین فرصتمان است، چه خردی را به دنیا منتقل می‌کردیم؟ اگر فردا از دنیا بریم، می‌خواستیم چه میراثی را به جا بگذاریم؟» در قسمتی از کتاب می‌خوانیم: «در آن اتاق انتظار کامپیوتر لپ تاپم همراهم بود و تحت تاثیر آن تجلی، به سرعت برای گردانندگان سخرانی ایمیل زدم. به آنان گفتم سرانجام موضوعی برای سخرانی‌ام در نظر گرفته ام… نوشتم: به خاطر تاخیرم معذرت می‌خواهم. بیایید آن را دستیابی به رویاهای کودکی بنامیم.» این کتاب را نشر «پیکان» منتشر کرده است.
کتاب «سکوت قدرت درونگراها»

معرفی کامل این کتاب را در لینک زیر ملاحظه بفرمایید:

معرفی کتاب «سکوت قدرت درونگراها»

کتاب «ایده عالی مستدام»

معرفی کتاب ایده عالی مستدام را از لینک زیر بخوانید:

معرفی کتاب ایده عالی مستدام
مطالب محبوب سایت:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا