یک اشتباه متداول در سخنرانی

سرفصل های مهم این مقاله:

یکی از نبایدهای سخنرانی و یک اشتباه متداول در سخنرانی این مورد می‌باشد که وقتی یک سخنران در جایگاه قرار می‌گیرد، به اشتباه شروع به ایراد گرفتن و نقد کردن از برگزار کننده، سخنران قبلی یا مسئول برنامه‌ها و… می‌کند.
به این نکته توجه داشته باشیم که جایگاه سخنرانی ارزش ویژه‌ای دارد و با رعایت نکاتی می‌توانیم ارزش سخنرانی خود را حفظ کرده و ارتقا دهیم.
در این ویدئو در خصوص برخی از  نبایدهای سخنرانی و موضوعاتی در مورد انتقاد از افراد دیگر هنگام سخنرانی، نکاتی بیان شده است که از لینک زیر می‌‌توانید مشاهده و دانلود کنید:

 

 

برای دانلود کافیست اینجا کلیک کنید (حجم 14MB)

متن ویدئوی یک اشتباه متداول در سخنرانی

سلام دارم خدمت شما اعضای عزیز وبسایت آموزش سخنرانی و فن بیان

وقتتون بخیر باشه

قبل از هر چیز من وظیفه خودم میدانم که از شما یک عذرخواهی داشته باشم بابت اینکه چند وقتی هستش بخاطر دغدغه های خیلی زیاد فرصت نکردم آن طور که شایسته هست انجام وظیفه کنم و توی وبسایت مطالب آموزشی کافی قرار بدم.

الان یک فرصتی پیش آمد توی فرودگاه دیدم زمان دارم و گفتم که خیلی خوبه که راجع به یک موضوع بسیار مهم در سخنرانی با شما صحبت بکنم.

اشتباه متداولی که اتفاقا، نمیدانم شاید بهتون بگم تو این چند هفته اخیر بیش از 6-5 مرتبه آن را دیدم و آن هم این است که سخنرانی که در تریبون قرار میگیرد در جایگاه قرار میگیرد تا سخنرانی را انجام بدهد به اشتباه شروع میکند به انتقاد کردن از سخنران قبلی، مسئول برنامه یا هرکس دیگری، یادمان باشد تریبون یک حرمتی دارد.

آن فضای سخنرانی آن استیج یا هر جای دیگری یک حرمتی دارد و قدرت بسیار بالایی هم دارد و ما اگر به این موضوع توجه نکنیم  هر حرفی را آنجا بزنیم اثرات خیلی بدی دارد.

مثلا فرض کنیم شما از برگزاری یک برنامه ناراحت هستید یا رضایت کافی ندارید. چه اتفاقی می افتد؟ خدایی نکرده میایید و از مسئول برنامه انتقاد می کنید؟!

خب دقت بکنید که به تعداد شرکت کننده ها حس منفی میگیره آن برگزار کننده و  فرض کنید فقط 100 نفر در آن سالن حضور داشته باشند. 

100 نفر حس بدی به برگزار کننده دارند و بعد برگزار کننده برای دفاع از خودش دوباره میاد رو تریبون  شروع میکنه از شما بد گفتن یا غیر مستقیم تخریب کردن و همه اینها باعث میشود دردسرهای خیلی بزرگی شکل بگیرد.

دوره غیر حضوری سخنرانی و فن بیان را از دست ندهید

به همین جهت حتما حتما حتما توصیه میکنم همیشه سعی کنید حین سخنرانی حتی اگر واقعا شرایط منفی هست به گونه ای رفتار بکنید که مثبت به نظر برسه شرایط و آنجا نقد را بصورت عمومی مطرح نکنید.
انتقاد کردن از شرایط یک موقع اصلا صحبت شما انتقادیه یا مناظره است یا داستان دیگر است.

از شرایط و اینها تا حد ممکن انتقاد نکنید که ای کاش برنامه زود شروع میشد! ای کاش سیستم صوتی داشتیم!

اینها رو باید خیلی ملایم و با جزئیات بسیار بالا بگیم. این یک نکته بسیار کوچیکه ولی عجیب توی کار شما میتواند تاثیر داشته باشد.
از توجهتون خیلی متشکرم و امیدوارم با رعایت همین یک نکته کوچولو حس بسیار بهتری را به مخاطبان برنامه های خودتان بدهید. متشکرم از شما، دوستتون دارم و الان هم من باید برم شهر زیبای اصفهان فکر میکنم تا حداکثر 30 دقیقه دیگر پرواز من انجام بشه به شهر زیبای اصفهان و آنجا 3 روز کارگاه آموزشی دارم.

امیدوارم که بتوانم آن طور که شایسته هست انجام وظیفه بکنم.

متشکرم

دوستتان دارم

خدانگهدار

برای دانلود فایل پی دی اف کافیست اینجا کلیک کنید


 

در دوره رایگان و فوق‌العاده سخرانی شرکت کنید!

این دوره مجدداً با کیفیت بالا ضبط شده و اکنون در دسترس شماست. کلیک کنید!

 

مطالب محبوب سایت:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا