نحوه تبلیغ در اینستاگرام | آموزش تبلیغات اینستا برای جذب مخاطب بیشتر

سرفصل های مهم این مقاله

پیام

۵۲ اشتباه خطرناک مدیران که باعث انهدام کسب‌وکار می‌شود!!

طبق آخرین صحبتی که با یکی از دوستان متخصصم در مورد تبلیغات در اینستاگرام داشتم، اگر بتوانید تبلیغات اصولی و درستی را اجرا کنید، باید به ازای هر 1 هزار تومان هزینه، بین 1 تا 2 فالوور فعال به پیج‌تان جذب کنید.

این یعنی اگر به خوبی با جزئیات یک تبلیغ اینستاگرامی آشنا باشید، می‌توانید با 1 میلیون تومان هزینه، حدود 1 تا 2 هزار مخاطب فعال به فالوورهای‌تان اضافه کنید. منظورم از مخاطب فعال، آن فالوورهایی است که در پیج شما به خوبی فعالیت کرده و در صورت انتشار محتوای مناسب، می‌توانید آنها را به خریدار محصولات و خدمات خودتان تبدیل کنید.

البته در مقابل این شرایط ایده آل و رویایی، ممکن است در صورت آشنا نبودن با نحوه تبلیغ در اینستاگرام، تمام هزینه‌های تبلیغاتی را به باد داده و هر مخاطب فعال یا شاید حتی نیمه فعال را با هزینه‌ای نزدیک به 4 تا 10 هزار تومان به پیج جذب کنید! این یعنی چیزی بین 4 تا 10 برابر هزینه بیشتر نسبت به حالت عادی.

در هر حال اینکه بین افراد برنده بازی تبلیغات اینستاگرامی باشید یا افراد بازنده آن، به این بستگی دارد که با نحوه تبلیغات اینستاگرامی و اصول آن آشنا باشید و در این مقاله قرار است دقیقا با همین چیزها آشنا شوید. 

اصول انتخاب پیج در تبلیغات موثر اینستاگرام

تعیین هدف از تبلیغات

انتخاب محتوای مناسب برای تبلیغ

بهینه سازی پیج برای تبلیغات

 

نحوه تبلیغ در اینستاگرام و آموزش تبلیغات در اینستا 

 

آموزش تبلیغات در اینستاگرام

در ادامه مقاله قرار است نحوه تبلیغ در اینستاگرام را به شما آموزش دهم. این اصول از جزئیاتی مثل انتخاب پیج درست گرفته تا تولید محتوای مناسب است. با من همراه باشید:

اصول انتخاب پیج در تبلیغات موثر اینستاگرام

اولین قدم برای تبلیغ در اینستاگرام، انتخاب پیج‌های مناسب است. اما منظورم از پیج مناسب چیست؟ اول از همه این نکته را باید بدانید که بعضی از پیج‌های اینستاگرامی به شکل پیش‌فرض بازخورد و بازدهی بالایی دارند! یعنی چه؟ مثلا پیج اینستاگرامی y و پیج اینستاگرامی x هر دوشان 40 هزار فالوور دارند و هزینه تبلیغات یکسانی می‌گیرند.

اما موقع تبلیغات، ممکن است ببینید پیج اولی بازدهی بسیار بیشتری از دومی داشت. چرا؟ به چرایش فعلا کاری ندارم اما می‌خواهم یک نکته مهم را به شما بگویم:

اگر در دنیای تبلیغات اینستاگرام سابقه نداشته باشید یا حداقل با کسی آشنا نباشید که شما را طبق تجربه راهنمایی کند، نمی‌توانید از همان ابتدا به سراغ پیج‌هایی با بازدهی بالا بروید. اما موضوع اینجاست که شما باید در یک دفترچه، همیشه میزان بازدهی هر پیج اینستاگرامی برای تبلیغات خودتان را ثبت کنید.

به این صورت بعد از مدتی، یک لیست از پیج‌های معتبر و منتخب دارید که با کمترین هزینه می‌توانید از آنها بیشترین بازخورد را بگیرید. خب حالا نوبت این است که به سراغ نکات انتخاب پیج مناسب برویم:

1_ به تعامل نگاه کنید نه فالوور

 

به تعامل نگاه کنید نه فالوور تبلیغات اینستاگرام

اولین نکته در انتخاب پیج اینستاگرام جهت تبلیغات، این است که ببینیم در پیج مورد نظر چند نفر مخاطب وجود دارد. اما قرار نیست برای بررسی این موضوع، صرفا به تعداد فالوورها نگاه کنید. با توجه به اینکه صاحبان پیج‌های اینستاگرامی تبلیغاتی می‌توانند به راحتی و با صرف کمی هزینه، تعداد زیادی فالوور فیک به پیج‌شان جذب کنند، باید برای بررسی تعداد فالوورهای واقعی به این نکات توجه کنید:

به سراغ فالوورهای پیج رفته و بررسی کنید که چه تعداد از آنها فیک هستند؟ با نگاهی کلی و سریع دنبال کنندگان را بررسی کنید. آنهایی که عکس پروفایل ندارند، نام اکانت‌شان نام‌های ناشناخته و عجیب است، پست‌های کمی منتشر کرده و… اصولا فالوور فیک هستند.

به تعداد کامنت‌های زیر پست‌ها نگاه کنید، اصولا پیج‌هایی با فالوور زیاد باید کامنت زیادی هم داشته باشند.

اگر کامنت‌ها، متن‌های بی‌معنی هستند و هر چند ده تای‌شان توسط یک اکانت نوشته شده، احتمالا مخاطبان پیج فیک هستند.

نسبت تعداد لایک‌ها به فالووران را بررسی کنید. طبق روال باید حداقل 2 تا 10 درصد فالوورها، یک پست را لایک کنند.

2_ به ارتباط پیج با مخاطبان هدف دقت کنید

رایج‌ترین اشتباهی که در زمان تبلیغات اینستاگرام مخاطبان مرتکب آن می‌شوند، تبلیغ دادن به پیج‌های نامرتبط است. مثلا صاحب یک پیج فروش لوازم آرایشی، سراغ یک پیج در زمینه خلاقیت می‌رود که 200 هزار فالوور دارد. اما نکته اینجاست که اصولا اغلب مخاطبان این پیج، آقایان، مهندسان و بچه‌ها هستند. در این شرایط علاوه بر اینکه جذب مخاطب از تبلیغ کاهش پیدا می‌کند، مخاطبان جذب شده هم کیفیت زیادی نداشته و احتمالا خرید کمی از شما خواهند داشت.

3_ به سراغ پیج‌های ارزان قیمت بروید

یک نکته مهم! شاید مطالبِ تا اینجای مقاله را در دیگر مقالات خارجی سطح وب هم بخوانید. اما یک نکته بسیار مهم در مورد تبلیغات اینستاگرام وجود دارد که شاید جایی در مورد آن با شما حرف نزنند:

طبق تجربه‌ای که در اینستاگرام داشتم و البته نظراتی که از دوستان متخصصم گرفتم، پیشنهاد می‌کنم در ابتدای کار، حداقل تا زمانی که به 10 تا 40 هزار مخاطب برسید، به سراغ پیج‌های اینستاگرامی بروید که تعداد مخاطب زیادی ندارند! چرا؟ اغلب این پیج‌ها مخاطبان باکیفیتی دارند و می‌توانند با کمترین هزینه ممکن، تبلیغات پیج شما را در پیچ خودشان منتشر کنند. به این ترتیب می‌توانید با هزینه کم، بازخورد خوبی بگیرید.

همینطور پیشنهاد می‌کنم تا جای ممکن بودجه تبلیغاتی خودتان را خرد کرده و بین چندین پیج اینستاگرامی پخش کنید، به جای اینکه بخواهید همه آن را به یک پیج بدهید.


در آزمون رایگان زیر شرکت کنید.

اینستاگرام جیب شما را پر می‌کند یا خالی؟ 

آزمون رایگان اینستاگرام


تعیین هدف از تبلیغات در اینستاگرام

 

تعیین هدف از تبلیغات

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در طراحی تبلیغات اینستاگرام باید به آن دقت کنید، تعیین هدف از تبلیغات است. در واقع خیلی از کسب و کارها، بدون اینکه هدف اصلی تبلیغات را مشخص کنند، به سراغ پیج‌های تبلیغاتی رفته و هزینه زیادی را در آنها صرف می‌کنند. اما منظور از تعیین هدف چیست؟

این یعنی قبل از اینکه تبلیغات را انجام بدهید، دقیقا بدانید که قرار است مخاطب بعد از دیدن محتوای شما، چه کار و فعالیتی انجام بدهد؟ در ادامه هم سعی کنید تا جای ممکن محتوای تبلیغ را برای رسیدن به این هدف بهینه کنید. اصلا حتی اینکه بتوانید انتخاب کنید چه نوع محتوایی برای تبلیغ شما مناسب است، رابطه مستقیم با این دارد که بدانید هدف‌تان از تبلیغ چیست؟

به عنوان نمونه اگر می‌خواهید مخاطبان بعد از مشاهده تبلیغ، به سراغ سایت‌تان رفته یا اپلیکیشن موبایل‌تان را نصب کنند، بهتر است از استوری اینستاگرام کمک بگیرید چون قابلیت قرار دادن لینک در آن وجود دارد.

یا مثلا اگر هدف‌تان این است که مخاطبان پیج اینستاگرام شما را صرفا دنبال کنند، بهتر است از یک پست تبلیغاتی کمک بگیرید، زیرا در خود پست و در متن آن، می‌توانید آدرس پیج خودتان را قرار داده و مخاطب را به راحتی به فالو کردن ترغیب کنید.

در حال حاضر اهداف مختلفی که می‌توانید از یک تبلیغ اینستاگرامی داشته باشید، اینها هستند:

 جذب فالوور مستقیم

 جذب بازدیدکننده به سایت

 فروش در اینستاگرام و کسب درآمد از اینستاگرام

 فروش در سایت

 برندسازی در ذهن مخاطب

 نصب اپلیکیشن

 و…

انتخاب محتوا در تبلیغات اینستاگرام

خب، موضوع بعدی در مورد اصول تبلیغات اینستاگرامی، انتخاب محتواست. ببینید، اینکه شما چقدر از یک تبلیغ در اینستاگرام بازخورد بگیرید، در مرحله اول به خود پیج اینستاگرام انتخاب شده بستگی دارد. اما بعد از آن، محتوایی که قرار است با آن تبلیغات کنید هم اهمیت زیادی دارد.

در واقع حتی اگر پیج اشتباهی انتخاب کنید و در آن پیج تعداد خیلی کمی مخاطب هم وجود داشته، در نهایت این محتوای شماست که آنها را متقاعد می‌کند شما را دنبال کنند یا نه!

اما در مورد محتوا باید چه چیزی را رعایت کنیم؟ برای اینکه جواب این سوال را درک کنیم، باید بدانید که در اینستاگرام به طور کلی توانایی انتشار چند نوع محتوا برای تبلیغات را دارید:

 پست تصویری اینستاگرامی

 ویدیو اینستاگرامی

 استوری

1_ پست تصویری اینستاگرامی

اولین نوع محتوای تبلیغاتی که می‌توانید در پیج‌های اینستاگرامی منتشر کنید، تصویر عادی است که در واقع به آن بنر تبلیغاتی هم می‌گویند. در مورد این نوع تبلیغات، اشتباه رایج این است که طراح بنر، آن را با یک دفتر مشق شب اشتباه گرفته و تمامی‌اش را با متن پر می‌کند!

در واقع مخاطب اینستاگرامی خیلی حال و حوصله خواندن متن آن هم از روی تصویر را ندارد. بنابراین باید حواس‌تان باشد که تا جای ممکن، بنر طراحی شده، با متن کم مخاطب را از سوژه اصلی آگاه کند.

همینطور قبل از طراحی بنر، به سراغ پست‌های پیج مورد نظر رفته، ترکیب رنگ پست‌ها را مشاهده کرده و سعی کنید بنر شما، ترکیب رنگ متفاوتی با پستهای قبلی داشته باشد تا مخاطب را به سمت خودش جذب کند. 

نمونه‌ای بنر اینستاگرامی را در پست زیر از اینستاگرام بیشتر از یک نفر مشاهده کنید:

اینستاگرام یا معدن طلا؟⁣ ⁣ دست زیاده ⁣ من که ایده‌ای ندارم ⁣ پول ندارم ⁣ ⁣ این‌ها تنها بخشی از بهانه‌های کساییه که خودشون رو از معدن طلایی به اسم اینستاگرام بی نصیب می‌بینند.⁣ ⁣ تو این پست 16 روشی که برای کسب درآمد کاملا در اینستاگرام جواب داده به شما معرفی شده و فقط کافیه که با یک آموزش درست و انتخاب علاقه‌‌ی خودتون از بین این موارد خیلی زود شما هم طلاهای خودتون از این معدن رو برداشت کنید.⁣ ⁣ اگر تجربه‌ی کسب درآمد از اینستاگرام داشتید اینجا برامون بنویسید ⁣ ⁣ #بیشترازیک⁣ #بیشترازیکنفر #اینستاگرام #تولید_محتوا #آموزشی #جذب_فالوور #مارکتینگ #بازاریابی #موفقیت #آموزش_اینستاگرام

A post shared by بیشتر از یک نفر (@bishtarazyek) on

2_ ویدیو اینستاگرامی

 

ویدیو و نحوه تبلیغات اینستاگرام

نوع محتوای بعدی که می‌توانید از آن برای تبلیغات در اینستاگرام استفاده کنید، ویدیو است. ویدیو در اغلب انواع تبلیغات بازخورد خوبی دارد و احتمالا شما هم می‌توانید از آن بازخورد مناسبی بگیرید.

در ساخت ویدیو، می‌توانید از ایده‌های مختلفی استفاده کنید. مثلا ساخت یک ویدیو انیمیشن، یک ویدیو انگیزشی، حتی یک ویدیو از خودتان در مورد محصول، پیج یا خدماتی که دارید. اینکه کدام یکی را انتخاب کنید، نسبت به مخاطب، نوع فعالیت، هدف‌تان از تبلیغات و البته شرایط و بودجه‌ای است که در اختیار دارید.

نمونه‌ای ویدئوی تبلیغاتی بر پایه محتوا را ببینید:

yek.be/pdjii آموزش جامع صفر تا صد اینستاگرام‌ لطفا در این دوره شرکت نکنید، اگر ⁣ ⁣ به دنبال مشتری جدید و فروش بیشتر نیستید⁣ همچنان می‌خواهید هزینه‌های سنگین و بی‌بازده تبلیغات سنتی را بدهید⁣ به قدرت شبکه‌های اجتماعی اعتقادی ندارید⁣ تلفن همراه ندارید⁣ علاقه‌ای به کسب درآمد بیشتر ندارید!⁣ ⁣ همین حالا می‌توانید با تخفیف ویژه این محصول را تهیه کنید.⁣ ⁣ برای تهیه این دوره به لینک بایو، استوری‌ها و یا دایرکت مراجعه کنید.⁣

A post shared by بیشتر از یک نفر (@bishtarazyek) on

3_ استوری تبلیغاتی اینستاگرامی

استوری تبلیغاتی در اغلب شرایط بهترین بازخوردها را برای شما دارد. چرا؟ چون در بیشتر پیج‌های اینستاگرامی، استوری بازدید بیشتری دارد. همینطور با توجه به اینکه در استوری قابلیت قرار دادن لینک وجود دارد، مخاطبان راحت‌تر می‌توانند فعالیت مورد نظر شما را انجام داده و به خواسته مورد نیاز برسانندتان.

در مورد ساخت استوری تبلیغاتی اینستاگرامی، به چند نکته دقت کنید. اول اینکه حتما استوری شما باید حاوی یک درخواست از مخاطب باشد. یعنی در انتها از مخاطب بخواهید برای خرید محصول، ورود به سایت، مشاهده پیج و… صفحه را بالا کشیده و به هدف شما نزدیک شود.

دوم اینکه ترجیحا استوری‌های اینستاگرامی خودتان را خیلی طولانی نکنید. یعنی طوری نباشد که مخاطب مجبور شود برای رسیدن به انتهای تبلیغ و مشاهده درخواست، چندین دقیقه زمان صرف کند. البته در مواقعی طولانی بودن استوری مناسب است. چه مواقعی؟ وقتی که بتوانید در چندین استوری، یک داستان متنی یا تصویری برای مخاطب تعریف کرده و او را به سمت هدف اصلی جذب کنید.

 

بهینه سازی پیج برای تبلیغات در اینستاگرام

بهینه سازی پیج برای تبلیغات در اینستاگرام

خب، به یکی از مهم‌ترین بخش‌های آموزش تبلیغات اینستاگرام رسیدیم. تصور کنید تا اینجا همه جزئیات گفته شده را رعایت کرده‌اید. یعنی محتوای خوبی برای تبلیغات در نظر گرفته‌اید، هدف را مشخص کرده و پیج مناسبی را هم پیدا کرده‌اید.

اصلا تصور کنید همین حالا تبلیغ اینستاگرامی شما در آن پیج منتشر شد. اما یک سوال بسیار مهم: اگر هدف‌تان جذب مخاطب از تبلیغ است، به نظرتان اگر حتی مخاطبان به دلیل جذابیت تبلیغ شما وارد پیج‌تان شوند، چیزی آنجا وجود دارد که آنها را به دنبال کردن‌تان ترغیب کند؟ در واقع شما باید قبل از انجام تبلیغات، دستی به سر و صورت پیج اینستاگرام‌تان کشیده و آن را آماده کنید. چطور؟ توضیح می‌دهم:

1_ بیوی اینستاگرام

طبق تجربه‌هایی که داشتم و آموزش‌هایی که دیده‌ام، به جرئت می‌گویم که متن بیو پیج اینستاگرامی شما یکی از مهم‌ترین جزئیاتی است که باعث می‌شود مخاطبان طبق آن تصمیم بگیرند پیج‌تان را دنبال کنند یا نه.

متن بیو شما باید بتواند با متن‌های زیبا، تکنیک‌های خاص و دیگر نکات، مخاطب را به دنبال کردن‌تان ترغیب کند. در اصل باید یک یا چند بهانه برای دنبال کردن پیج به دست مخاطب بدهد. چطور؟

2_ هایلایت

هایلات‌ها به شکل مستقیم در فالو شدن یا نشدن پیج اینستاگرام شما تاثیر ندارد. اما در عین حال، با توجه به اینکه زیبایی خاصی به پیج شما می‌دهند، می‌توانند در میزان موفقیت‌تان تاثیر زیادی داشته باشد.

همینطور اصولا مخاطبان پیج‌هایی که هایلایت‌های جذاب دارند را دنبال کنند. البته اینکه جذاب چه چیزی است، نسبت به نیاز مخاطب شما تعیین می‌شود. مثلا برای یک مخاطب هایلایت لیست قیمت جذاب است و برای دیگری، هایلایتی در مورد یک داستان تاریخی!

3_ ظاهر پست‌ها

علاوه بر نکات گفته شده، پست‌های اینستاگرامی شما هم باید ظاهر مناسبی داشته باشند. یعنی هر پست‌تان ظاهر خوبی داشته باشد و همینطور در زمانی که مخاطب وارد پیج می‌شود و همه آنها را کنار هم می‌بیند، با یک دسته پست با ترکیب رنگ و ظاهر خوب برخورد کند نه پست‌هایی که هیچ ارتباط رنگی با هم ندارند.

علاوه بر ظاهر البته باید به محتوای خوب پست‌ها هم دقت کنید. اگر چیز قابل توجهی در پیج ندارید که مخاطب به خاطرش ترغیب به ماندن شود، عملا هزینه تبلیغات اینستاگرام خودتان را به باد داده‌اید.

حتماً مقالات زیر در این رابطه را مطالعه کنید 

 آموزش اینستاگرام | از ثبت نام تا انتشار استوری!

 قبل از خرید فالوور اینستاگرام این مقاله را بخوانید

 قبل از خرید لایک اینستاگرام این مقاله را بخوانید

 آموزش تغییر فونت پست، استوری و بیو اینستا

 5 راهکار خطرناک افزایش فالوور اینستاگرام

سخن پایانی مقاله نحوه تبلیغ در اینستاگرام

در ابتدای مقاله گفتم که در صورت آشنایی با نحوه تبلیغات اینستاگرام و اجرای اصولی‌اش، می‌توانید حتی به ازای هر 1 هزار تومان، 1 تا 2 مخاطب جذب کنید.

اما در انتها و به عنوان کلام آخر یادآوری می‌کنم:

در صورتی که پیج اینستاگرام خودتان را با محتوا، ظاهر، بیو و… مناسب آماده نکنید، نمی‌توانید آنطور که باید مخاطبان جدید جذب کرده و عملا در این مسیر، با شکست مالی روبرو می‌شوید. بنابراین قبل از تبلیغات، خودتان را حسابی آماده کنید.

خب، بالاخره به انتهای مقاله آموزش نحوه تبلیغ در اینستاگرام رسیدیم. در این مقاله نزدیک به 13 تکنیک برای تبلیغات اینستاگرام را با هم مرور کردیم.

باز هم اگر سوال و نظری دارید، در بخش نظرات منتظر شما هستم. با آرزوی موفقیت.


تازه ترین روش‌های کسب درآمد و پول از اینستاگرام

در محصول جدید زیر که به تازگی رونمایی شده و فعلا آن را با تخفیف 50 درصدی می‌توانید تهیه کنید (مدت زمان این تخفیف محدود است)، از تاریه ترین روش‌های کسب درآمد از اینستا به شما گفته‌ایم. بدون شک، یکی از بهترین دوره‌های آموزش اینستاگرام را خواهید داشت. روی تصویر کلیک کنید: 

پیام

۵۲ اشتباه خطرناک مدیران که باعث انهدام کسب‌وکار می‌شود!!

پشتیبانی بیشتر از یک

پشتیبانی بیشتر از یک

امتیاز (4/5)
4/5
به اشتراک بگذاریم
دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا