مینی دوره رایگان یادگیری مهارت های نرم و سخت اینستاگرام

سرفصل های مهم این مقاله

مینی دوره رایگان یادگیری مهارت های نرم و سخت اینستاگرام

(علی حاجی محمدی و پیام بهرام پور)

مینی دوره رایگان یادگیری مهارت های نرم و سخت اینستاگرام برای شمایی که پیج اینستاگرامی دارید، بسیار مفید و موثر خواهد بود.

در این مینی دوره که به صورت دو لایو یک ساعته توسط پیام بهرام پور و علی حاجی محمدی برگزار شد و ویدئوهای آن به صورت کامل در همین مقاله در اختیار شما قرار گرفته است، موضوعات مهمی در مورد اینستاگرام مطرح شد که کمتر به آن توجه می‌شود. حتی بعضاً برخی از پیج‌های شناخته شده و معروف هم از این نکات غافل هستند.

اگر می خواهید پیج اینستاگرامی شما چند پله ارتقا پیدا کند، لطفاً وقت بگذارید و این دو لایو را تماشا کنید. بدون شک ضرر نخواهید کرد.

ضمناً توضیحات مربوط به نکاتی که در « مینی دوره رایگان یادگیری مهارت های نرم و سخت اینستاگرام » مطرح شد را در پایین برایتان آورده‌ام.

روز اول: مهارت های سخت اینستاگرام (یا همان فنی خودمان!)

لایو روز اول مینی دوره رایگان یادگیری مهارت های نرم و سخت اینستاگرام

در روز اول، این موضوعات مطرح شد:

مینی دوره رایگان یادگیری مهارت های نرم و سخت اینستاگرام

 چقدر می‌توانیم از اینستاگرام درآمدزایی کنیم؟

آقای حاجی محمدی که خودش سال هاست در زمینه‌های دیجیتال مارکتینگ فعالیت می کند، می گوید میزان درآمد شما از شبکه رایگان اینستاگرام، می تواند نامحدود باشد.

بستری برای شما فراهم شده که اگر بتوانید به درستی و اصولی از ان استفاده کنید، بدون شک درامد زیادی برایتان خواهد داشت.

 ولی من که خودم پیج ندارم!

اشکالی ندارد. شما می توانید کارهای زیادی در اینستاگرام انجام بدهید. مثلاً پیج‌های بی شماری هستند که به دنبال «ادمین خوب» برای پیجشان می‌گردند. شما می‌توانید آن‌ها را پیدا کنید و ادمین پیجشان شوید. می توانید همزمان دو سه تا پیج را هندل کنید و پول خوبی از این راه به دست آورید. خیلی از پیج‌های پربازدید اینستاگرامی، واقعاً در به در به دنبال کسانی هستند که بتوانند محتوای خوب و جذاب برایشان تولید کنند. کافی است مهارت‌های اینستاگرام مارکتینگ را بلد باشید و فرد خلاق و خوش فکری باشید.

راه دیگر فروش محصولات دیگران است. شما می‌توانید با خلاقیت خودتان،‌محصولات دیگران را از طریق بستر اینستاگرام به فروش برسانید.

 از کجا فالوئر جذب کنیم؟

علی حاجی محمدی، مهم‌ترین راه جذب فالوئر را «خلق محتوای ارزشمند» می‌داند. شاید بتوانید با راه‌های میان بر برای مدتی فالوور زیادی بگیرید، اما محتوای زیبا و خوب اصلی‌ترین و کلیدی‌ترین راه جذب فالوئر واقعی است.

همچنین «تعامل با افراد مرتبط و ارزشمند» می‌تواند باعث تبادل فالوئرهای ارزشمند و وفادار شود. شما باید با افراد مرتبط و ارزشمند کاری‌تان ارتباطات موثری برقرار کنید.

مثلاً همین لایوی که مشغول دیدنش هستید، نشان‌دهنده این است که من و علی حاجی محمدی برای تعامل با همع ارزش قائل هستیم و این تعامل باعث هم افزایی ارزش برای هردوی ما می‌شود.

راه بعدی، «هزینه کردن و تبلیغات» است. البته تبلیغات موثر و خوب.

اگر شما آموزش زبان یا ورزش می دهید و در پیج‌های بی ربطی مثل یک پیج طنز یا مثلاً نقد فیلم تبلیغ بدهید،‌طبیعتاً نباید انتظار جذب فالوئر خوب و واقعی را داشته باشید.

توصیه من این است که آزمون و خطا را فراموش نکنید. خود ما وقتی به طور مثلا 100 میلیون تومان هزینه تبلیغات ماهانه در نظر می‌گیریم، تقریباً نیمی از آن را آزمون و خطا می کنیم تا ببینیم نیم دیگر را در کدام پیج‌ها و کجاها باید تبلیغ کنیم تا موثر واقع شود.

تست کنید. پیج‌های مناسب را انتخاب کنید و بازدهی آن را مشاهده کنید.

 ببینید کار چه کسانی را راه می اندازید!

در میانه لایو، نکته ای را به صحبت های علی حاجی محمدی اضافه کردم و آن این بود که اول کار، فالوئر به نظر من چیز چرتی است! باید ارزش ایجاد کنیم. پیج راه‌اندازی کنیم تا عده ای از دیدن آن کیفور شوند و لذت ببرند و در عین حال کارشان هم راه بیفتد. مهم‌ترین نکته این است که از خودم بپرسم: «چرا افراد باید پیج من را دنبال کنند؟ من به آن‌ها چه چیز ارزشمندی می‌دهم؟»

 لازم نیست فالوئر فالوئرهایمان باشیم!

توصیه من این نیست که هرچه مخاطب شما گفت انجام دهید. اما تمام تلاش شما باید بر این نکته استوار باشد که : «چطور بهترین و ارزشمندترین محتوا را به مخاطب خودم هدیه بدهم؟»

در واقع حتی اگر مخاطب شما چیزی بر خلاف ارزش‌ها و رسالت‌های شما از شما بخواهد، شما نباید خواسته‌اش را اجابت کنید. فقط ببینید ارزش‌ها و مسئولیت‌های شما چیست و در راستای آن محتوای متناسب تولید کنید.

مینی دوره رایگان یادگیری مهارت های نرم و سخت اینستاگرام

 آیا باید تقلید کننده افراد معروف اینستاگرام باشیم؟

متناسب با ارزش‌ها و رسالت خودتان محتوا تولید کنید.

اگر شما یک آموزش دهنده باشید و بخواهید با روش اینفلوئنسرهایی که برای مثال می‌رقصند یا مثلاً با نمایش خانه و ماشین و وضع زندگی لاکچری‌ (!) شو بازی کنند، به نظر می‌رسد تنها در حال تخریب خودتان هستید! چنین کارهایی با روح آموزش جور در نمی‌آید. اما ممکن است اگر رسالت شما طنز و سرگرمی برای مردم باشد، چنین تقلیدهایی جواب بدهد!

در واقع باید متناسب با ارزش‌های خود و مخاطبین خودتان خلق محتوا کنید.

 افزایش فالوئر؛ یک کمپین 30 روزه!

توصیه بعدی علی حاججی محمدی این بود که یک کمپین 30 روزه ارزشمند طراحی کنید و خودتان را ملزم کنید که برای این کمپین برنامه ریزی داشته باشید و به صورت منظم ان را اجرا کنید. مطمئناً نتایج خوبش را خواهید دید.

مثلاً تصمیم بگیرید 30 روز مخاطبین را با خود همراه کنید و هر روز برشی از یک کتاب برای او بخوانید. 

من خودم تصمیم دارم در یک کمپین 30 روزه، مخاطب را با خودم همراه کنم تا با هم به دل ترس‌هایمان برویم! به زودی اطلاع رسانی خواهد شد!

 اهمیت نظم و برنامه داشتن در محتوا

یکی دیگر از مباحثی که در این لایو مطرح شد، اهمیت نظم و برنامه و تعهد کاری در درست کردن محتوای اینستاگرام بود.

وقتی شما برنامه‌ای برای رسانه‌های اجتماعی‌تان نداشته باشید، در ساخت و انتشار محتوا بی‌نظم خواهید شد!

طبق آمار، امروزه حدود 71 درصد از کسب‌وکار‌ها در یک رسانه اجتماعی خاص فعالیت می‌کنند. بعضی اینستاگرام، برخی توییتر و عده‌ای نیز تلگرام! برای رقابت با این کسب‌وکارها که همه‌شان خواهان پیروزی و برتری هستند، نیاز به یک برنامه‌ی تضمین شده و منظم دارید. 

لطفا این مورد را خیلی جدی بگیرید! به‌وسیله‌ یک تقویم محتوا، همیشه یک جریان ثابت از محتوا را در اختیار مخاطبان قرار ‌دهید. این باعث می‌شود که اگر در روزهایی اتفاقات خاصی یا رویدادهای خاصی رخ داد، دیگر نگران پست‌های روزانه‌تان نباشید. تولید محتوای روزانه و منظم برای کاربران اهمیت زیادی دارد زیرا می‌تواند به بازگشت کاربران قدیمی منجر شود! همچنین با انتشار پست‌های روزانه، می‌توانید نرخ تعامل پست‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید و سیگنال‌های جالبی دریافت کنید.

تازه، کسانی که کم فعالیت می‌کنند، اتفاقا سختی بیشتری می‌کشند! اما اگر این کار را به یک کار روتین تبدیل کنید، برایتان دشواری کمتری خواهد داشت.

مینی دوره رایگان یادگیری مهارت های نرم و سخت اینستاگرام

 اهمیت اقدام در اینستاگرام

از شکست نترسید… از نه شنیدن نترسید. از فحش خوردن یا از کامنت‌های ناامیدکننده نترسید. بسیاری از پیج‌ها، کسب و کارها و افراد اگر از همان اول از قضاوت مردم می‌ترسیدند، هرگز به جایگاه کنونی شان نمی‌رسند. 

قضاوت و نظرات بد را بپذیرید. بپذیرید که حتی محبوب‌ترین افراد دنیا هم نمی‌توانند مطمئن باشند که افرادی از آن‌ها تنفر ندارند. با این قضیه راحت کنار بیایید…

در مورد اینستاگرام بخوانید:

آموزش اینستاگرام | از ثبت نام تا انتشار استوری!

راهنمای کامل حذف اکانت اینستاگرام دائمی و موقت | دیلیت اکانت اینستاگرام

روز دوم: مهارت‌های نرم اینستاگرام

در روز دوم که با میزبانی علی حاجی محمدی برگزار شد، سه موضوع محوری مورد بررسی و بحث قرار گرفت. فن بیان، متقاعدسازی و اعتماد به نفس.

لایو روز اول مینی دوره رایگان یادگیری مهارت های نرم و سخت اینستاگرام

 در مورد فن بیان…

در ابتدای لایو در پاسخ به سوال علی حاجی محمدی که «چرا فن بیان را باید یاد بگیریم» یک نکته اساسی را گفتم:

حرف خوب باید با «خوب حرف زدن» همراه شود تا تاثیرگذاری‌اش دو چندان شود…

بنابراین اگر فکر می‌کنید حرفی برای گفتن دارید، حتماً فن بیان را بیاموزید.


این مقاله به شما کمک می‌کند تا تمرینات زیادی برای فن بیان یاد بگیرید:

تمرینات فن بیان pdf ؛ پنج تمرین عالی به همراه فیلم

تمرینات بیشتر و موثرتر در این محصول:

فن بیان و صداسازی


 چرا از صدای ضبط شده خودمان خوشمان نمی‌آید؟

زمانی که صدای خود را ضبط می‌کنیم و آن را بازپخش می کنیم قدری با آن صدایی که همیشه از خود می‌شنویم، متفاوت است.

این یک حس مشترک است که صدای ضبط شده خودمان را را دوست نداشته باشیم. قسمت آزاردهنده ماجرا این است که ضبط صوت به ما دروغ نمی‌گوید صدای واقعی ما همان صدای ضبط شده ماست نه چیزی که خودمان می‌شنویم. حالا سوال اینجاست که چرا صدای ما با چیزی که خودمان می‌شنویم متفاوت است؟

حقیقت این است که شما صدایتان را از مسیر متفاوتی نسبت به دیگران می‌شنوید. شما صدای خود را که از طریق ارتعاشات از جمجمه شما حرکت می‌کند می شنوید، اما دیگران صدایتان را از طریق هوایی که بین شماست دریافت می‌کنند. این تفاوت در مسیر است که کیفیت صدا برای شما و دیگران متفاوت است.

برای اینکه از این قضیه خلاص شوید و بیشتر یاد بگیرید، مقاله زیر را مطالعه کنید:

چرا صدای خودمان را دوست نداریم؟

 چطور برای اینستاگرام از جلوی دوربین رفتن نترسیم؟

جلوی دوربین حرف زدن کار آسانی نیست. سطح انرژی‌تان پایین می‌آید. وقتی مجبور هستید به جای گفتگو با یک انسان، با یکدوربین صحبت کنید. اما تمرین کردن به شما کمک می‌کند که هر روز ویدئوهای بهتری از خود ضبط کنید، زوایای طلایی چهر‌ه تان را کشف کنید، مسلط‌تر شوید، ترستان بریزد و با اعتماد به نفس بیشتری ویدئو ضبط کنید.

مکررا از خود ویدئو ضبط کنید و نقاط ضعف خودتان را پوشش دهید. این تنها راه بهتر شدن است. تمرین و تمرین و تمرین!

 متقاعدسازی

موضوع بعدی صحبت‌ها در مورد متقاعد سازی یا ترغیب کردن دیگران بود.

این بار به جای اینکه ببینیم «متقاعدسازی چیست؟» برعکس عمل کردیم. می‌خواهیم ببینیم متقاعدسازی چه چیزی نیست؟

  •  متقاعدسازی دروغ گفتن نیست. 
  • متقاعدسازی به معنای گول زدن طرف مقابل نیست. 
  • بازی با احساسات دیگران هم متقاعدسازی نیست بلکه شیادی و کلاهبرداری و سواستفاده است.
  • متقاعدسازی انجام دادن کارهای مورد نظرمان توسط دیگران نیست!
  • متقاعدسازی مجبور کردن افراد در انجام کارهای مورد نظر ما نیست!

متقاعدسازی واقعی، هیچ ربطی به دروغ ندارد. متقاعدسازی یعنی ارائه اطلاعات کامل، دقیق و صحیح به طرف مقابل از یک محصول یا خدمت به صورتی که او از انتخابش پشیمان نباشد و به اجبار آن را انتخاب نکرده باشد بلکه به صورت کاملاً آگاهانه و به دلخواه خودش این کار را انجام دهد.

اول:
تمرین خوب برای متقاعدسازی

برای اینکه در اینستاگرام، دیگران را ترغیب به خرید محصولتان را بازدید و دنبال کردن پیجتان کنید، اول ببینید آیا واقعاً خودتان اگر جای طرف مقابل بودید، با این محتوا، متقاعد می‌شدید یا خیر؟

واقع بینانه پاسخ این سوال را بدهید. ایا واقعا از محتوای خلق شده توسط خودتان رضایت دارید؟ آیا آن را از ته دل ارزشمند می‌دانید؟

آیا خودت محصول خودت را می‌خری؟  پاسخ این سوالات درک بهتری از شرایط به شما می‌دهد.

برای متقاعدسازی چه بخوانیم؟ (معرفی چند کتاب متقاعدسازی)

مهارت های متقاعدسازی و ترغیب کاربردی

دوم:
برای متقاعدسازی سه جز وجود دارد.

یکی از قدیمی‌ترین چارچوب‌های سخنرانی متقاعدکننده توسط ارسطو ارائه شده است.

چارچوب ساده‌ی او، چنان کاربردی و مناسب بوده که هنوز هم برخی از کتاب‌ها و کلاس‌های متقاعدسازی در نقاط مختلف جهان هم، ترجیح می‌دهند حرف‌های جدید خود را در چارچوب قدیمی ارسطو دسته‌ بندی و ارائه کنند.

ارسطو معتقد است زمانی که می خواهید فردی را متقاعد کنید باید در کلامتان به جنبه های منطقی موضوع هم بپردازید و سعی کنید موارد منطقی و تحلیلی را در بین صحبت هایتان داشته باشید.

نمونه های زیر مواردی است که صحبت از منطق در آن است:

زمانی که شما از آمار و اطلاعات صحبت می کنید
زمانی که جزئیات فنی را می گویید.
زمانی که به بروشور محصول ارجاع می دهید
زمانی که از مواد اولیه و جنس محصول یا گام های اجرایی خدماتتان حرف می زنید.

از نظر او، یک کلام متقاعدکننده یا متن متقاعدکننده باید:

اول منطقی باشد (مثلاً اینکه به کسی بگوییم من به تو یاد می‌دهم درخت سکه بکاری! آیا منطقی است؟)

دوم احساسی باشد (به طرف مقابل حس خوبی بدهد و احساساتش را تحریک کند)

سوم: عرفی باشد. (مورد قبول جامعه و عرف باشد!)

ارسطو و دیگر بزرگان علوم ارتباطات و متقاعدسازی می‌گویند، شما باید بین 20 تا 25 درصد از صحبتتان را به موضوعات منطقی،  60 تا 65 درصد زمانتان را به صحبت هایی که رنگ و بوی احساس دارد و حدود10 الی 20  درصد از زمان صحبتتان را به عرف و سنت اختصاص بدهید.

اکنون برای شروع و تمرین، بیو پیج اینستاگرام خودتان را ببینید و تلاش کنید درک کنید که آیا این فرمول در آن عایت شده یا خیر.

 اعتماد به نفس

در بخش انتهایی، من و علی حاجی محمدی در مورد «اعتماد به نفس» حرف زدیم. اینکه آیا ذاتی است یا خیر، ترس‌های ما دقیقا از کجا می‌آیند (از ناشناخته‌ها!) و چطور از ویدئو گذاشتن و قضاوت‌های دیگران نترسیم و اعتماد به نفسمان را چطور واقعا به طرز موثری بهبود ببخشیم.

چطور برای تولید محتوا از افکار «اگر بدشون اومد چی؟» «اگه مسخرم کنن چی؟» «اگه کامنت بد بذارن چی بگم؟» «اگه هیشکی لایک و کامنت نکنه چی» و این قبیل ترس‌ها دست برداریم.

سپس از برخی از مهم‌ترین دلایل اعتماد به نفس کم صحبت کردیم.

دنبال کنید: 

پیج  اینستاگرام  پیام بهرام پور      

پیج اینستاگرام علی حاجی محمدی

پیشنهاد من در انتهای این مقاله بهش ما،‌تهیه محصول فوق‌العاده «شهامت»‌ است. اگر هنوز این محصول را تهیه نکرده‌اید، روی تصویر زیر کلیک کنید:

کسب درآمد از تولید محتوا اینستاگرام – پکیج تولید محتوا اینستاگرام – قیمت تولید محتوا اینستاگرام – استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام – شرکت تولید محتوا اینستاگرام – ایده برای موضوع پیج اینستاگرام – آموزش گذاشتن محتوا در اینستاگرام – تولید محتوا چیست – آموزش رایگان کسب درآمد از اینستاگرام – سایت کسب درآمد از اینستاگرام – برنامه کسب درآمد از اینستاگرام – درآمد تبلیغات در اینستاگرام – آموزش صفر تا صد کسب درآمد از اینستاگرام – کتاب کسب درآمد از اینستاگرام – چه چیزی در اینستاگرام بفروشیم – درآمد اینستاگرام رونالدو

امتیاز (4/5)
4/5
به اشتراک بگذاریم
دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ دیدگاه دربارهٔ «مینی دوره رایگان یادگیری مهارت های نرم و سخت اینستاگرام»

اسکرول به بالا