مهارت سخنرانی افراد درونگرا

سرفصل های مهم این مقاله:

مهارت سخنرانی افراد درونگرا

مهارت سخنرانی افراد درونگرا ، شخصیت ما، سبک اجتماعی ما را نیز شکل می‌دهد.

همانطور که در مقاله درون‌گرایی چیست؟ توضیحاتی درخصوص درونگرایی و برون‌گرایی داده شده است، افراد درونگرا با توجه به اینکه ممکن است، از مهارت‌های اجتماعی بالایی برخوردار باشند، ترجیحح می‌دهند انرژی خود را صرف دوستان نزدیک و خانواده کنند.

بیشتر گوش می‌دهند تا صحبت کنند و حتماً قبل از سخن گفتن فکر می‌کنند.

در این ویدئو چند نکته برای سخنرانی افراد درونگرا عنوان شده است تا با به کار بردن آنها و کسب مهارت‌های لازم در این زمینه بتوانند ویژگی‌های خود را توسعه داده و سخنرانی‌های فوق‌العاده‌ی را ارائه کنند.

 

 

 

برای دانلود کافیست اینجا کلیک کنید(حجم 20MB) 

 

مشاهده متن فیلم سخنرانی افراد درونگرا

دوستان عزیز وب‌سایت آموزش سخنرانی و فن بیان سلام

در ویدئو امروز قصد دارم چند نکته را در مورد افراد درون‌گرا با شما به اشتراک بگذارم.

اول یک تعریف کلی از درون‌گرایی و برون‌گرایی داشته باشیم.

درون‌گراها افرادی هستند که انرژی‌شان را از تنها بودن کسب می‌کنند، در صورتی که برون‌گراها دوست دارند در جمع باشند و انرژی را از بودن در جمع کسب می‌کنند.

درون‌گراها بیشتر غرق در افکار و احساسات و جهان درونی‌شان هستند، در صورتی که برون‌گراها بیشتر در جهان بیرون و فعالیت‌های اجتماعی غرق هستند.

درون‌گراها با خجالتی‌ها کاملاً فرق دارند، افراد خجالتی از ترس عدم پذیرفته شدن از اجتماع صحبت نمی‌کنند در صورتی که درون‌گراها اصلاً این‌طور نیستند، آنها فقط برای شروع صحبت به زمان کمی نیاز دارند.

برای همین خجالتی بودن کاملاً دردناک و بد است ولی درون‌گرا بودن اصلاً این‌طور نیست و این را هم در نظر داشته باشیم که انسان موجود پیچیده‌ای است.

 

دوره بینظیر سخنرانی و فن بیان را از دست ندهید

 

این‌طور نیست یک فرد صددرصد درون‌گرا یا برونگرا باشد، انسان می‌تواند با کسب مهارت‌ها هرکدام از این ویژگی‌ها را توسعه بدهد و در راستای اهدافش آنها را به کار ببندد.

در سایت bishtarazyek.com مقالاتی درباره‌ی درون‌گرایی و برونگرایی و همچنین یک آزمون برای اینکه ببینیم درون‌گرا یا برونگرا هستیم، است.

حتماً پیشنهاد می‌کنم آن مطالب را مطالعه کنید و این را در نظر داشته باشید که جامعه به اشتباه سعی می‌کند افراد را به سمت برونگرا بودن سوق بدهد این کاملاً اشتباه است.

اینها یک ویژگی‌های شخصیتی هستند که تغییر نمی‌کنند، افراد بزرگی در دنیا بودند که درون‌گرا بودند ولی تحولات عظیمی را ایجاد کردند.

استیو جابز در زمینه تجارت یک درون‌گرا بوده، در زمینه علمی نیوتون و انیشتین، رهبران بزرگی داشتیم، گاندی، امام خمینی که اینها افراد درون‌گرایی بودند.

پس ببینید که با کسب مهارت و استفاده از آنها می‌شود فرد درون‌گرا هم به مراتب خیلی بالایی برسد.


در دوره رایگان و فوق‌العاده سخرانی شرکت کنید!

این دوره مجدداً با کیفیت بالا ضبط شده و اکنون در دسترس شماست. کلیک کنید!

 


چند نکته که افراد درون‌گرا باید رعایت کنند اینکه:

 

اول از همه خودتان باشید.

فرد درون‌گرا سعی نکند نقش بازی کند، حالا به خاطر اینکه برونگراها بیشتر از طرف اجتماع پذیرفته شدند نقش یک برونگرا را بازی کند این کاملاً اشتباه است و باعث می‌شود که ارائه‌تان خراب بشود، خودتان باشید و با توجه به آن مهارت‌هایی که کسب کرده‌اید، ارائه‌تان را انجام بدهید.

 

دومین مورد که باید در نظر داشته باشید این است که ترستان را قبول کنید.

همه افراد قبل از صحبت ترس دارند، با یک سری مهارت‌هایی که کسب می‌کنید می‌توانید این ترس را کنترل کنید،‌ حتماً پیشنهاد می‌کنم به مطالب سایت در خصوص مدیریت ترس از سخنرانی مراجعه کنید و مطالب در آن زمینه را مطالعه کنید ولی با قبول این ترسس  و کنترلش تا حد زیادی می‌توانید ارائه خیلی خوبی داشته باشید.

در مواردی حتی درون‌گراها بهتر از برونگراها ارائه می‌دهند به خاطر چند دلیل است:

اول اینکه چون درون‌گراها چون بیشتر فکر می‌کنند می‌توانند زمان بهتری و با مطالب بیشتری را تهیه کنند، اسلایدها، محتوا و مطالب خیلی زیادی در اختیارشان قرار می‌گیرد از آن استفاده می‌کنند و برای همین می‌توانند ارائه بیشتری داشته باشند

و اینکه چون درون‌گراها نوشتن را بیشتر دوست دارند برای همین ارائه‌شان، سخنرانی‌شان خیلی سازمان‌یافته تر از شاید یک فرد برونگرا باشد و برای همین خیلی بهتر به نظر بیاید

و در آخر لبخند بزنید.

وقتی که ارائه قرار است شروع بشود جلوی درب ورودی بمانید و به حضار که وارد می‌شوند لبخند بزنید، روی سن که می‌روید به مخاطبتان لبخند بزنید، این باعث می‌شود،‌ اعتماد به نفس‌تان بالاتر برود، ریلکس‌تر بشود و با مخاطب ارتباط بهتری بگیرید.

حتماً این نکات را رعایت کنید و مطمئن باشید، دنیا منتظر شنیدن صحبت‌های شماست و برای سخنرانی فوق‌العاده خودتان را آماده بکنید.

ممنون از توجه‌تان

 

در دوره رایگان و فوق‌العاده سخرانی شرکت کنید!

این دوره مجدداً با کیفیت بالا ضبط شده و اکنون در دسترس شماست. کلیک کنید!

 

مطالب محبوب سایت:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا