معرفی کتاب «تمرکز»

سرفصل های مهم این مقاله

پیام

۵۲ اشتباه خطرناک مدیران که باعث انهدام کسب‌وکار می‌شود!!

حمید وجکانی؛ مدرس تندخوانی و تقویت حافظه مجموعه بیشتر از یک نفر، این بار به سراغ معرفی کتاب «تمرکز» اثر دانیل گولمن رفته است. اگر اهل کتاب هستید، می‌خواهید زندگی‌تان روال بهینه‌تر و پربازده‌تری به خود بگیرد و موفق‌تر باشید، بعد از خواندن این معرفی، کتاب «تمرکز» را تهیه کنید و بخوانید.

چه کسی کتاب «تمرکز» را نوشته است؟

دانیل گولمن روانشناس مطرح آمریکایی است. وی حدود 73 سال دارد و در دانشگاه هاروارد درس خوانده است. آقای گولمن، نخستین بار با نوشتن کتاب هوش عاطفی به شهرت رسید و بعد از آن کتاب‌های دیگرش هم مورد استقبال متخصصین و عموم مردم قرار گرفت.
دانیل گولمن، مسئولیت نگارش بخش مربوط به رفتار و علوم مغزی را در نیویورک تایمز بر عهده دارد و مقاله‌های او در سراسر جهان منتشر می‌شود. او مدتی نیز در دانشگاه هاروارد به تدریس مشغول بود.

 

چرا کتاب «تمرکز»، کتاب خوبی است؟

خیلی از افراد از ما درخواست کردند تا این کتاب را برای معرفی انتخاب کنیم. بعد از بررسی دیدیم که «تمرکز»، مسئله‌ای است که به احتمال زیاد، افراد فراوانی با آن مواجه هستند؛ بنابراین طی مشورت با تیم کارشناسان، تصمیم گرفتیم این کتاب عالی را برای معرفی انتخاب کنیم.
ضمناً کتاب تمرکز از آقای گولمن، کتاب مطرحی در سراسر جهان است و خودِ آقای گولمن هم فردی شناخته شده و معتبر. پس دیگر راهی برای ما نماند جز معرفی این کتاب به فرهیختگان بیشتر از یکی.

می توانید کتاب های دستچین شده در زمینه ی موفقیت و روانشناسی را از فروشگاه کتاب سایت بیشتر از یک تهیه کنید، برای مشاهده ی لیست کتاب ها کافی است روی لینک زیر کلیک کنید:

خرید کتاب

 

«تمرکز» یک عضله است که نیاز به پرورش دارد!

در پشت جلد کتاب نکته جالبی نوشته شده است. «تمرکز» مانند یک عضله است که نیاز به پرورش و تمرین دارد. شما باید تمرین و کار و تلاش کنید تا آن را پرورش دهید.
تکنیک‌های عملی و کاربردی این کتاب به شما کمک می‌کند تا روی قوای تمرکزتان کار کنید، ضمن آنکه داستان‌ها و موضوعات دیگر هم هست که در مسیر موفقیت، می‌تواند عصای دستتان شود.

کتاب تمرکز

مبنای تحقیقات آقای گولمن در کتاب «تمرکز» چیست؟

مبنای قرار دادن افراد مهم و سرشناس برای انجام تحقیقات، به اعتبار کتاب کمک بسیار زیادی کرده است. تحقیقات این کتاب همه علمی و دارای آمار و ارقام معتبر است. این تحقیقات علمی با تمرینات تمرکزی همراه شده و به باورپذیری مخاطبین منجر می‌شود.
متاسفانه بسیاری از ما فکر می‌کنیم که تمرکز داریم، در حالی که ذهن ما آنقدر شلوغ و شلخته است که حتی نمی‌دانیم که تمرکز نداریم!

معرفی کتاب تمرکز

ضمناً خیلی از ما به چیزهایی که به افزایش تمرکز منجر می‌شود باور کافی نداریم. مثلاً خود من تا مدت‌ها در مورد مدیتیشن نظر مثبتی نداشتم؛ اما اکنون مزایای آن را درک کرده‌ام.
عموماً تکنیک‌های تمرکز به شرق آسیا تعلق داشت؛ اما در سال‌های اخیر، دانشمندان غربی به این نتیجه رسیدند که تمرینات کهن شرقی، چه اندازه به افزایش تمرکز کمک می‌کند.
در کتاب «تمرکز» از تست‌های علمی، مقالات معتبر و آزمون‌های استاندارد بهره گرفته شده و به شما آموزش داده می‌شود که با کمک همین تمرینات تخصصی می‌توانید در کسب و کار، هنر، تحصیل، ورزش و زندگی موفق شد.
کلام آخر…
مطمئنم قوای تمرکز شما با خواندن این کتاب بالاتر می‌رود، زندگی شما روال بهینه‌تری را در پیش می‌گیرد و در یک کلام، این کتاب شما را زودتر به سمت «بیشتر از یک» بودن پرتاب می‌کند!

معرفی کتاب هفته های قبل به صورت زیر است

معرفی کتاب «کِی؟» (بهترین راه حل ها برای یک زمان سنجی عالی)

معرفی کتاب اثر مرکب از دارن هاردی

معرفی کتاب «هنر شفاف اندیشیدن»

 

پیام

۵۲ اشتباه خطرناک مدیران که باعث انهدام کسب‌وکار می‌شود!!

سعید عباسی

سعید عباسی

امتیاز (4/5)
4/5
به اشتراک بگذاریم
دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا