معرفی کتاب اثر مرکب از دارن هاردی

سرفصل های مهم این مقاله

پیام

۵۲ اشتباه خطرناک مدیران که باعث انهدام کسب‌وکار می‌شود!!

به احتمال زیاد، خیلی از شما یا اثر مرکب را خوانده‌اید و یا حداقل اسمش را شنیده‌اید!
ایده‌های جدیدی و کاربردی این کتاب، می‌تواند زندگی شما را متحول کند. این راهنمای خیلی کوتاه در مورد این کتاب را بخوانید و سپس خواندن خود کتاب را آغاز کنید.

چرا اثر مرکب را باید بخونیم؟

اگر این کتاب را نخوانده‌اید، با توضیحاتی که در زیر ارائه می‌کنیم، امیدواریم که به زودی خواندن آن را شروع کنید و اگر آن را خوانده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم در همین هفته، بار دیگر آن را بخوانید. هر بار مرور و خواندن مجدد این کتاب، قطعاً به شما کمک می‌کند تا ایده‌های جدیدی به ذهنتان بیاید و انرژی تازه‌ای کسب کنید.

از دید من، این کتاب «قرآن» کتاب‌های موفقیت است. هرچیزی که در کتاب‌های عمومی موفقیت از آن خوانده‌اید، در این کتاب به بهترین، ساده‌ترین و تاثیرگذارترین حالت ممکن خواهید خواند.

 

طرز فکرهای بیهوده را دور بریزید

این کتاب از زیاده گویی پرهیز کرده است. حتماً شما هم موضوعات تعجب برانگیزی خوانده‌اید با این عناوین که «یک شبه پولدار شوید»، «در خواب زبان انگلیسی یاد بگیرید»، «در سه روز موفق شوید» و یا اینگونه مسائل!
آقای دارن هاردی این افراد را مورد نکوهش قرار داده و گفته است که برای موفق شدن باید گام به گام و قدم به قدم جلو بروید.

 

می توانید کتاب های دستچین شده در زمینه ی موفقیت و روانشناسی را از فروشگاه کتاب سایت بیشتر از یک تهیه کنید، برای مشاهده ی لیست کتاب ها کافی است روی لینک زیر کلیک کنید:

خرید کتاب

 

این کتاب به صورت ساده بیان می‌کند که برای دیدن اثرات بزرگ در زندگی، باید کارهای کوچک مؤثر انجام دهید. این کتاب تاکید می‌کند که با انجام چنین کارهای کوچکی ممکن است اثراتش را در کوتاه مدت حس نکنید، اما در بلندمدت به شدت تاثیرگذار است.
کتاب «اثر مرکب» می‌گوید شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشید تا موفق شوید نه اینکه موفقیت چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد تا به آن برسید. مثلاً شما همسر رؤیایی خود را در ذهن تصور می‌کنید و سعی می‌کنید ویژگی‌هایی که لازم است برای رسیدن به او داشته باشید را کسب کنید.

چرا باید موفق بشویم؟

اثر مرکب به چرایی درونی می‌پردازد. می‌گوید چرا باید موفق بشویم؟ از چرایی مثال جالبی در کتاب هست.
تخته‌ای دو سه متری روی زمین گذاشته شده و ازشما خواسته می‌شود از آن عبور کنید. می‌بینید که به راحتی اینکار را انجام می‌دهید
اما اگر همین تخته را روی طبقه بیستم یک ساختمان و بین دو ساختمان قرار دهند آیا بازهم حاضرید از آن بگذرید؟
حالا تصور کنید یکی از عزیزان شما در آن طرف ساختمان نیاز به کمک فوری دارد. در این صورت به احتمال بسیار زیاد شما از آن رد خواهید شد.
دارن هاردی می‌گوید که آن فرد، همان انگیزه و نیروی چرایی است که شما را وادار به حرکت و موفق شدن می‌کند.

نوشته‌ای که پشت جلد کتاب نقش بسته است

از جهاتی، کتاب «اثر مرکب» نوشته «دارن هاردی» را می‌توان جان کلام کتاب‌هایی دانست که در دهه‌های گذشته در زمینه توانمندسازی و رسیدن به موفقیت منتشر شده‌اند. شاید به همین خاطر باشد که شماری از نام آورترین اساتید جهانی این رشته، نظرشان را در مورد این کتاب نوشته‌اند و همگان را به مطالعه دقیق و حتی چندباره آن دعوت کرده‌اند.
مثلاً آقای برایان تریسی در مورد کتاب اثر مرکب گفته است: «این کتاب قدرتمند و کاربردی بر اساس تجربیاتی اثبات شده و سودآور نوشته شده است، به شما نشان می‌دهد که چگونه استعدادهای خاصتان را به کارگیری تا از فرصت‌های دوروبرتان حداکثر استفاده را ببرید. اثر مرکب گنجینه‌ای ست از ایده‌ها برای رسیدن به موفقیت‌های بزرگ‌تر ازآنچه تاکنون فکر می‌کردید که ممکن است»

فلسفه و تفکر پشت این کتاب می‌تواند به حدی اثرگذار شود و تحول ایجاد کند که هیچ بعید نیست در سال‌های آینده گروه‌هایی در فضاهای آنلاین و آفلاین شکل بگیرند که حامل اندیشه اثر مرکب باشند. این کتاب را باید آمیخته با جان کنیم و در اکنونمان جاری سازیم و نتایج اش را هم در مقیاس یک عمر متشکل از امروزها و این لحظه‌ها ببینیم و بسنجیم که گفت: «زندگی، آبتنی کردن در حوضچه اکنون است.»
و در انتها باید بگوییم، اثر مرکب به شما کمک می‌کند تا در رقابت‌ها پیروز شوید، از چالش‌های پیش رویتان عبور کنید و آن زندگی را خلق کنید که لایقش هستید. در یک کلام؛ بیشتر و موثرتر از یک نفر باشید…!

معرفی کتاب هفته های قبل به صورت زیر است

 

معرفی کتاب «کِی؟» (بهترین راه حل ها برای یک زمان سنجی عالی)

پیام

۵۲ اشتباه خطرناک مدیران که باعث انهدام کسب‌وکار می‌شود!!

سعید عباسی

سعید عباسی

امتیاز (4/5)
4/5
به اشتراک بگذاریم
دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا