فیلتر شدن تلگرام

سرفصل های مهم این مقاله

خبر فیلتر شدن تلگرام

احتمالا همه ی ما این روزها با تلگرام سر و کار داریم که اغلب ما در گروه های خانوادگی و کاری و یا دوستانه حضور داریم
و بسیاری از ما هم عضو کانال های مختلف تلگرام هستیم.

تلگرام با بیش از دویست میلیون نصب و کاربر فعال، یکی از برنامه های اصلی این روزهای ما شده است، که چند روزی می شود بحث در مورد فیلتر شدن تلگرام در داخل کشورمان شدت گرفته.
اگر تجربه ی حضور چند ساله در فضای مجازی را داشته باشید می دانید که فیلتر شدن تلگرام گزینه ای دور از ذهن نیست، همان طور که فیلتر شدن ویچت و وایبر و لاین را در سال های اخیر دیدیم و در سال های دور تر فیلترشدن فیس بوک را تجربه کردیم خیلی هم دور از ذهن نیست که این نرم افزار پیام رسان که بعد ها تبدیل به یک نیم چه شبکه اجتماعی هم شد فیلتر شود.

در هر صورت در این ماه یا ماه های اخیر هم اگر تلگرام فیلتر نشود، در آینده ای نزدیک فیلتر خواهد شد و پیام رسان دیگری جای آن را خواهد گرفت.
پس این روند عادی می باشد و پس از مدتی مطمئناً این اتفاق خواهد افتاد.
اگر برنامه ریزی هایتان و کارهایتان فقط با تلگرام انجام می شود و با فیلتر شدن تلگرام به مشکل برخواهید خورد پیشنهاد می کنم که هر چه سریعتر راهی برای به مشکل نخوردن خود هر چه سریعتر پیدا کنید.

 

فیلتر شدن تلگرام

 

فواید تلگرام این است که بسیاری از کسب و کارها بر بستر تلگرام شکل گرفته و بسیاری از طریق آن کسب درآمد می کنند،
بسیاری از روابط آسان تر شده یعنی اگر می خواهید از احوال خانواده با خبر شوید کافی است یک پیام به آن ها ارسال کنید.
دسترسی افراد به یکدیگر را آسان تر می کند و هر زمان از شبانه روز می توانید به فردی پیام دهید و منتظر دریافت جواب پبام خود باشید.

می توانید یک کانل تلگرام ایجاد کنید و در آن به اشتراک گذاری تجربیاتتان بپردازید و همچنین می توانید در کانال های مفید عضو شوید و از فایل های صوتی و تصویری آن به آسانی استفاده کنید و آموزش ببینید.
برخی هم از تلگرام به عنوان یک فضا برای ذخیره سازی فایل ها و اطلاعاتی که به آن نیاز دارند استفاده می کنند.

این ها مختصری از فواید تلگرام بود حالا می پردازیم به بررسی مضرات تلگرام یا بهتر است بگوییم شبکه های اجتماعی.
البته قبل از وارد شدن به بحث مضرات، اجازه دهید این مطلب را یادآوری کنیم که ما که در مجموعه ی بیشتر از یک نفر این مطلب را برای شما می نوسیم خودمان از طریق تلگرام و شبکه های اجتماعی مشغول کسب درآمد و ارتباط با مخاطبانمان هستیم و همان طور که می دانید از تکنولوژی های جدید هم در کسب و کار و زندگی روزمره بسیار استفاده می کنیم.

یکی از شایع ترین موارد در زمینه شبکه های اجتماعی اعتیاد به استفاده از آن ها است.
به طوری که بعضی افراد اگر دسترسی به شبکه اجتماعی نداشته باشند عصبی می شوند
تا حالا برای شما پیش آمده که جایی بروید و اینترنت نداشته باشید و یا اینترنتتان ضعیف باشد و عصبی شوید؟ تا حالا پیش آمده که گوشیتان هنگ کند و هی تلاش کنید تا زودتر بتوانید به برنامه دسترسی داشته باشید !!!! اینها همان اعتیادی هست که درگیر آن هستیم.

 

فیلتر شدن تلگرام

 

اعتیاد به شبکه های اجتماعی سبب می شود به آسانی وقت مفید خود را از دست بدهیم، همان وقتی که می توانستیم برای انجام کارهای مهم و تاثیر کذار در زندگی مان ازش استفاده کنیم.
فیلتر شدن تلگرام مسئله نیست، بلکه باید ابتدا ذات رسانه و شبکه های اجتماعی را شناخت تا بتوانیم از آن ها به درستی استفاده کنیم.

مطالب موجود در شبکه های اجتماعی و رسانه هایی مانند تلویزیون باید جذاب باشند و می بینیم که تلگرام هم آنفدر جذاب هست که ما ساعت ها در طول روز با آن درگیر هستیم و برای اینکه چیزی جذاب باشد، معمولاً کوتاه باید باشد، چون اکثراً در شبکه های مجازی دنبال چیزهای طولانی و خسته کننده نمی رویم.

یکی دیگر از مضرات شبکه های اجتماعی پایین آوردن رضایت زندگی شخصی افراد است، در شبکه های اجتماعی که مانند ویترین های مغازه داران است، افراد هم ویترین زندگی خود را به اشتراک می گذارند
و فردی که آن عکس یا فیلم را می بیند که از جریانات داخلی زندگی فرد منتشر کننده خبر ندارد، برای همین شروع می کند تمام زیر و بم زندگی خود را با ویترین زندگی فرد منتشر کننده مقایسه می کند
و سطح رضایت از زندگی بسیار پایین می آید.

اخبار و شایعات هم با شبکه های اجتماعی با سرعت بسیار بالایی پخش می شود و دست به دست بسرعت خبرها انتشار داده می شود.
پس اصل موضوع، فیلتر شدن تلگرام یا فیلتر نشدن آن نیست، در کل چه کار باید کنیم تا موفق تر شویم؟
صحبت های محمد پیام بهرام پور در ارتباط با فیلتر شدن تلگرام را از دست ندهید.

 

محدوده زندگی ما

تمام افراد حداقل در سه دایره محدود شده اند:
دایره ی اول، دایره کوچکی است که خومان هستیم
دایره ی دوم کمی بزرگ تر از دایره ی اول است که دایره ی اثر گذاری ما است،یعنی افرادی که به نوعی روی زندگی آن ها اثر گذار هستیم
دایره ی سوم که بسیار بزرگی است،تمام دنیا است و ما هیچ اثری بر روی آن نداریم

 

https://t.me/joinchat/AAAAAEu3iioCfAJoFZCNCQ

 

حالا به توضیح هر دایره می پردازیم:

در دایره ی اول که خودمان هستیم می توانیم با آموزش دیدن به صورت بسیار زیادی بر آن مسلط شویم، تمام رفتار هایمان، تصمیماتمان و احساساتمان را می توانیم مدیریت کنیم.
اگر آموزش هایی مانند رفع خجولی و کسب اعتماد به نفس، کنترل خشم، تصمیم گیری و.. را ببینیم بسیار آسان تر می توانیم دایره اول را مدیریت کنیم.
این دایره جایی است که تفاوت میان افراد موفق و غیر موفق را مشخص می کند. عموما افراد موفق با وقتی که آموزش دیدن و کتاب خواندن و تمرین کردن صرف می کنند روز به روز در جنبه های مختلف زندگی پیشرفت می کنند.
یعنی این نقطه همان جایی است که گفتیم افراد از خود می پرسند با توجه به شرایط موجود من چه کاری از دستم بر می آید؟

سرمایه گذاری کردن روی آموزش شخصی خودمان به بهبود مهارت هایمان باعث می شود شخص بهتر و کارآمد تری شویم.اینجا به نظر تنها جایی است که می توانیم به خودمان گیر بدهیم.گیر بدهیم که :
چرا بیشتر آموزش نمی بینم؟
چرا بیشتر تلاش نمی کنم؟
چرا وقت بیشتری را صرف مطالعه و گذراندن دوره های آموزشی نمی کنم؟
چرا انرژی بیشتری برای انجام تمرینات صرف نمی کنم؟
و…

دایره ی دوم دایره ای است که ما می توانیم اثر کذار باشیم، افراد موفق همواره سعی می کنند بر اطرافیان خود اثر مثبت بگذارند.
افراد موفق همواره می کوشند دایره ی نفوذشان را گسترده تر کنند و افراد بیشتری را تحت تاثیر قرار دهند. کیفیت روابط انسان بیشتر از یک نفر باید بالا باشد.

اما، دایره ی سوم که ما تاثیری بر آن نداریم، برای مثال ما تاثیری بر فیلتر شدن تلگرام نداریم، تاثیری بر دمای هوا نداریم و.. . افراد ناموفق عموما بر جنبه هایی از زندگی خود متمرکز هستند که تاثیر مستقیمی بر آن ندارند و با صحبت کردن درباره ی آن و فکر کردن بیش از اندازه درباره ی عواملی که کنترل آن ها دست خودشان نیست وقت خودشان را تلف می کنند.

راستش این شاید نوعی بهانه تراشی و اهمال کاری باشد تا به جای این که کمر همتمان را سفت کنیم و مشغول انجام دادن کاری شویم که در زندگی مان تغییر ایجاد کند، مدام زمین و زمان را مقصر بدانیم در پیشرفت نکردنمان و ضعف خود را با آن پوشش دهیم.

به یاد مصرعی از غزل شمارهٔ 2124 صائب تبریزی افتادم:

از کوتهی ماست که دیوار بلند است

 

پیشنهاد می کنم همین حالا فایل صوتی که محمد پیام بهرام پور در ارتباط با فیلتر شدن تلگرام ضبط کرده اند را گوش کنید

 

 

 برای دانلود این فایل کلیک کنید 

 

متن فایل صوتی فیلتر شدن تلگرام

به نام آن که هستی نام از او یافت
فلک جنبش، زمین آرام از او یافت

سلام به شما همراهان عزیز مجموعه ی بیشتر از یک امیدوارم حالتون خوب باشه.
من محمد پیام بهرام پور هستم از مجموعه ی بیشتر از یک نفر، جایی که تلاش می کنیم بیشتر و موثرتر از یک نفر باشیم تا دنیامون جای قشنگ تری برای زندگی خودمون و دیگران باشه.
حتما این خبر رو شما شنیدین که تلگرام قراره فیلتر بشه، نمی دونم شاید این زمانی که این فایل رو گوش می کنید تلگرام فیلتر شده یا قطعا تصویب شده که فیلتر نشه.

اما من فکر می کنم زودتر از خیلی کسای دیگه یعنی قبل از عید به صورت جدی شنیده بودم که قراره این اتفاق بیفته و در این رابطه می خوام یه نکته ای رو به شما بگم، نکته ای که خیلی مهم تر از فیلتر شدن یا نشدن تلگرام هست.

همیشه وقتی عزیزان من، دوستان من، همراهان من، شرکت کنندهای کلاس ها می پرسن ازم که نظرت راجع به شبکه های اجتماعی چیه؟
بهشون یه جواب می دم. می گم بعید می دونم کسی بیشتر از من از اون ها کسب درآمد و شهرت و اعتبار کرده باشه اما مخالف سرسخت اون ها هستم.و حرف من این هستش:

این ها چیزهایی هستن که ما سعی می کنیم نمونه های خوبش رو ارائه کنیم تو مجموعه بیشتر از یک نفر اما بدی هاشون خیلی زیاده.
یا مثلا تلویزیون خوب می دونید من تلویزیون توی خونم ندارم. نه تنها آنتن و فلان و این هاش نیست، دستگاهشم نیست توی منزل ما و اصلا اعتقادی به دیدنش ندارم.
بعضیا می گن خوب پس چرا خودت میری کارشناس تلویزیون می شی تو برنامه های تلویزیونی؟؟
من همیشه این رو می گم،می گم من تولید کننده ام نه مصرف کننده و سعی می کنم چیزی که بهش اعتقاد دارم رو تولید کنم.
و صحبتی که اینجا دارم و صحبت مهمی هست این هستش که لطفا راجع به این موضوع یه مقدار فکر کنید و دقیق باشید که :
تلگرام فیلتر می شه یا نه؟
الان خیلیا دارن راجع بش صحبت می کنند. آیا تلگرام فیلتر می شود یا خیر؟
بعضیا اعتراض شدید می کنند وای فیلتر داره می شه،بدبخت می شیم بهم می ریزه کارا.اینم از وضع اشتغال زایی.خیلی خوبه ؟حالا کسب و کارهای تلگرامی هم نمی دونم بسته می شه،کشور ثبات ندار،این اینطوریه و…انواعا حرف ها میاد.

اما…
این که تلگرام فیلتر می شه یا نه ؟نمی دونم
آیا خوبه بشه یا نه ؟نمی دونم
آیا دوست دارم فیلتر بشه یا نه؟خیلی مهم نیستش
اما چیزی که اینجا خیلی اهمیت داره این هستش: اغلب انسان های دنیا تمرکزشون روی چیزی هست که نمی تونن تغیرش بدن،یعنی قدرت تغیر اون رو ندارن.
همه ی ما توی داقل سه تا دایره محمدود شدیم.
دایره ی اول یه دایره ی کوچیکه نزدیک به نقطه است، خودمون هستیم.
صد در صد تسلط داریم رو دایره ی اول.رفتارهامون، تصمیماتمون،احساساتمون همه ی این ها رو می تونیم به نوعی مدیریت کنیم مخصوصا اگر آموزش ببینیم صد در صد خواهد بود.
بعد از اون دایره یه دایره ی کوچیک تر هست،یعنی در خقیقت یه خورده بزرگ تر،ولی باز دایره کوچیک هستش.اما کمی بزرگ تر از اون دایره ی داخلی می شه.
و اون هم دایره ی اثر گذاری ما هست. هر کدوم از ما یک دایره ی نفوذ و اثر گذاری داریم توی دنیای خودمون.با دیگران با دوستان با آشنایان تا حدی می تونیم نفوذ بذاریم توی دنیا.
و بعد یک دایره ی بزرگ تر هست که تمام دنیاس و ما هیچ اثری روش نداریم.اگر به رفتار آدم ها نگاه کنید اغلب آدم ها با تمام قوا تمرکزشون روی چیزهایی هست که توی اون دایره ی بیرونیه.یعنی از صبح تا شب دارن اخبار رو نگاه می کنند،از صبح تا شب دارن راجع به اتفاق های مختلف،فرقی نمی کنه اون اتفاق مختلف یک مثلا توافق هسته ای باشه یا داعش باشه یا فلان بازیگر با فلانی ازدواج کرد با طلاق گرفت یا بچش این کارو کرد یا اون کارو کرد.

فرقی نمی کنه ها،ولی کلا دنبال چیزای بیرونی هستند و موفق ترین آدم ها توجه شون روی خودشون هست.روی اون دایره  داخلی و بعد میدونن توی دایره ی دوم،دایره ی نفوذشون سعی می کنند به اندازه ای که می تونن اولا دایره ی نفوذشون رو بزرگ تر بکنند روی انسان های بیشتری اثر بذارن و دنیا رو به اندازه ی بیشتری مطابق خواسته ی خودشون بکنند و به نوعی بیشتر از یک نفر باشند و متاسفانه اغلب ما تمرکزمون الان توی اتفاق تلگرام فقط روی اون دنیای بیرون هست چیزی که روش کنترلی نداریم و همش داریم به اون توجه می کنیم.در صورتی که الان باید تمرکزمون رو این باشه که چه اتفاقی برای من می افته؟

جالب بود بچه های دفتر،همکاران من همه می دونستند صحبت فیلتر شدن تلگرام که بود خیلی راحت به من گفتند که:
خوب برای تو که فرقی نمی کنه تو هر موقعیتی یه کاریش می کنی!منم گفتم اره و خوب می دونید ما تعداد قابل توجهی عضو داریم،تعداد قابل توجهی مخاطب داریم ،بخش قابل توجهی از فروش ما از طریق تلگرام هست.

اما من تمرکزم رو نمی زارم روی چیزی که کنترلی روش ندارم.تمرکزم رو میزارم روی چیزی که کنترل دارم و اون خودم هستم.
خوب حالا چه امکاناتی دارم؟الان چی کار می تونم بکنم؟
من باید چی کار کنم؟نه اونها چی کار می کنند.

حالا تازه این شرایط کسی هست که با تلگرام کار داره،یعنی بسیاری از اتفاقات دفتر ما تو تلگرام داره رخ میده،بسیاری از در حقیقت مخاطبانمون از این شبکه ی اجتماعی میان سراغ ما،به این صورت بوده،اما خیلیا هستن که فقط می رن تو چهارتا کانال مطلب توی تلگرام دنبال می کنند.
اون ها خیلی بیشتر از امثال ماها دارن درگیر می کنن خودشونو. یادمون باشه ما به عنوان یک انسان توانمون محدوده و امکانات خیلی زیادی نداریم تو این دنیا،شامل:
زمان،انرژی،ارتباطات و فرصت ها،داریم اینارو پای چی میزاریم؟این خیلی مهمه.
من نمی گم فیلتر شدن تلگرام مهم هست یا مهم نیست من می خوام بگم چیز مهم تری قطعا از تلگرام وجود داره و اون خودمون هستیم!
چقدر روی خودمون کار می کنیم؟چقدر اخبار درونی خودمون رو پیگیری می کنیم؟
و این ها نکات بسیار بسیار مهم تری هستند از فیلتر شدن یا فیلتر نشدن تلگرام

ممنونم که به این فایل گوش دادین.امیدوارم دو دایره ی درونی زندگی تون بهترین مناطق دنیا باشن و این یعنی بیشتر از یک نفر بودن و این شعر زیبای مولانا که بیشتر از یک به نوعی از اون الهام گرفته شده:
تو مگو همه به جنگند و ز صلح من چه آید
تو یکی نه‌ای هزاری تو چراغ خود برافروز

پیروز،موفق و بیشتر از یک نفر باشید.

امتیاز (4/5)
4/5
به اشتراک بگذاریم
دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا