تغییر فونت اینستاگرام | دانلود + آموزش تغییر فونت پست، استوری و بیو اینستا

سرفصل های مهم این مقاله

پیام

۵۲ اشتباه خطرناک مدیران که باعث انهدام کسب‌وکار می‌شود!!

احتمالا شما هم با این جمله موافقید که همیشه رقابت باعث رشد می‌شود! تا همین چند سال پیش کافی بود یک عکس رنگی روی پروفایل اینستاگرام‌مان بگذاریم و سپس با آپلود چند پست نسبتا جذاب، تعداد زیادی فالوور جذب کنیم. اما امروز باید برای رقابت کردن با رقیبانی که هر روز یک خلاقیت جدید رو می‌کنند، به هر چیزی چنگ بزنیم!

یکی از راهکارهای متفاوت بودن از رقبا و رشد در این فضا، تغییر فونت اینستاگرام است! با توجه به اینکه هنوز خیلی از پیج‌ها با همان فونت های عادی در اینستاگرام شان فعالیت می‌کنند، استفاده از فونت های جذاب در استوری‌ اینستاگرام، کپشن و پست‌ها، عملا باعث می‌شود در چشم مخاطبان بیشتر دیده شویم.

چطور فونت اینستاگرام را تغییر دهیم؟

در این مقاله قرار است به شما آموزش بدهم که چطور می‌توانید فونت اینستاگرام تان را عوض کنید، چطور متن‌هایی با فونت جذاب در کپشن پست‌ها و بیو بنویسید و اینکه چطور فونت استوری‌های تان را عوض کنید. با من همراه باشید:

 چند سایت تغییر فونت اینستاگرام

سایت تغییر فونت فارسی در بیو اینستاگرام

آموزش تغییر فونت استوری اینستاگرام آیفون و اندروید

چطور فونت فارسی استوری اینستاگرام بسازیم؟

دانلود فونت فارسی برای اینستاگرام

فونت های فارسی غیر رایگان برای اینستاگرام

آموزش کار با فونت پیش فرض اینستاگرام

سخن پایانی مقاله فونت اینستاگرام

چند سایت تغییر فونت اینستاگرام

در ادامه قرار است با سایت‌هایی آشنا شوید که می‌توانند متن مورد نظر شما را با فونت دلخواه بنویسند. نکته مهم اینجاست که این سایت‌ها برای زبان‌های انگلیسی طراحی شده و متاسفانه نمی‌توانید با آنها فونت متن را به فارسی تغییر بدهید. در هر حال متنی که از این ابزارها کپی می‌کنید، قابل استفاده در بیو پیج، کپشن پست و استوری اینستاگرام است.

سایت فونت اینستاگرام igfonts

igfonts یکی از بهترین سایت‌های آنلاین برای تغییر فونت انگلیسی است:

تغییر فونت اینستاگرام | دانلود + آموزش تغییر فونت پست، استوری و بیو اینستا

همانطور که در تصویر می‌بینید، عبارت digital marketer که در این سایت نوشتم به چندین فونت مختلف در اختیارم قرار گرفته. البته تعداد این فونت ها بسیار زیاد است و اگر صفحه را به پایین اسکرول کنم، قلم‌های بیشتری را مشاهده می‌کنم.

اگر قصد تغییر فونت اینستاگرام به کمک این ابزار را داشتید، کافی است متن مورد نظر را در آن تایپ کنید، سپس به سراغ قلم‌های مختلف رفته و هر کدام که دلخواه‌تان بود را با کلیک یا لمس متن، کپی کنید. سپس متن را در اینستاگرام و در بخش دلخواه جای‌گذاری کنید.

سایت فونت اینستاگرام instafonts

سایت بعدی که برای تغییر فونت اینستاگرام می‌خواهم به شما معرفی کنم، instafonts نام دارد. نحوه کار با این وب سایت هم دقیقا مشابه سایت قبلی است. یعنی کافی است به آن وارد شوید، متن مورد نظر را تایپ کنید و سپس منتظر بمانید تا سایت خودش آن را با قلم‌های مختلف در اختیارتان قرار بدهد:

آموزش تغییر فونت پست، استوری و بیو اینستا

  

همانطور که در تصویر بالا هم پیداست، متن bishtarazyek که در سایت نوشته‌ام، با چندین قلم و فونت مختلف در اختیارم قرار گرفته و کافی است شکل دلخواه آن را کپی و در اینستاگرام جای‌گذاری کنم.

سایت فونت اینستاگرام metatags

سایت metatags عملا یک سایت مخصوص تغییر فونت بیو اینستاگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی است. تفاوتی که این سایت با دیگر سایت‌های معرفی شده در این مقاله دارد، این است که در آن می‌توانید به صورت زنده مشاهده کنید متن مورد نظر با فونت دلخواه‌تان، چطور در بیو پیج اینستاگرام یا توییتر شما قابل مشاهده است! تصویر پایین را ببینید تا بهتر متوجه منظورم شوید:

تغییر فونت اینستاگرام | دانلود

همانطور که مشاهده می‌کنید، علاوه بر این که متن مورد نظر من با فونت های مختلف نوشته شده، سایت آن را به شکل پیش‌نمایش در بیو یک پیج اینستاگرام فرضی هم نمایش داده است. به این ترتیب می‌توانم تصمیم گیری کرده و مطمئن شوم که آیا این فونت برای پیج اینستاگرام من مناسب است یا نه! در انتها هم دوباره کافی است متن مورد نظر را کپی و در نهایت آن را جای‌گذاری کنم.

سایت فونت اینستاگرام lingojam

آخرین وب سایت تغییر فونت اینستاگرام برای متن‌های انگلیسی که قرار است در این مقاله با آن آشنا شویم، سایت lingojam است. در این ابزار آنلاین هم می‌توانید متن دلخواه‌تان را نوشته و منتظر شوید که آن را با فونت های متفاوت ببینید:

تغییر فونت اینستاگرام | دانلود فونت پست، استوری و بیو اینستا

نحوه کارکرد این سایت هم تفاوت چندانی با دیگر سایت‌ها ندارد. صرفا اینکه به کمک این سایت و گزینه انتهای صفحه که در تصویر با کادر قرمز رنگ مشخص شده، می‌توانید فونت مورد نظرتان را هم به انگلیسی طراحی کنید! البته اگر با اصول طراحی آشنا نباشید شاید نتیجه نهایی چیز خیلی دلخواهی هم نباشد. بنابراین استفاده از فونت های آماده، ایده بهتری است.

سایت تغییر فونت فارسی در بیو اینستاگرام

بعد از مدتی گشت و گذار در سطح وب فارسی، به چند سایت ایرانی رسیدم که می‌توانند در تغییر فونت اینستاگرام فارسی به شما یک کمک نه چندان بزرگ کنند. البته که من از کارکرد این سایت‌ها خوشم نیامد اما ممکن است شما بتوانید نیازتان را با آنها برطرف کنید:

سایت فونت اینستاگرام taw-bio

این یک وب سایت فارسی برای تغییر فونت است که دقیقا کارکرد مشابه همان سایت‌های انگلیسی زبان را دارد. البته مشکل این ابزار این است که صرفا 3 فونت فارسی برای متن شما در اختیارتان قرار می‌دهد:

 

دانلود فونت اینستاگرام

همانطور که می‌بینید، سایت 3 متن با فونت های مختلف در اختیار من گذاشت. البته به احتمال زیاد در آینده این سایت بروزرسانی شده و فونت های جذاب‌تری ارائه کند.

سایت فونت اینستاگرام copypastekon

این سایت بر خلاف سایت‌های قبلی به شما متن آماده نمی‌دهد. در واقع در این سایت می‌توانید تعیین کنید که حروف مختلف با چه شکل و شمایلی در متن شما نوشته شود و سپس آن را کپی و در بیو جای گذاری کنید. در نهایت می‌توانم بگویم تنوع فونت های این وب سایت هم برای اینستاگرام چنان چنگی به دل نمی‌زند.

نرم افزار تغییر فونت اینستاگرام

خب، بعد از آشنایی با روش‌های آنلاین برای تغییر فونت اینستاگرام، بهتر است به سراغ یک سری نرم افزار برویم که می‌توانید با نصب کردن‌شان روی تلفن همراه‌تان، متن دلخواه‌تان را با فونت های متفاوت در اختیار بگیرید.

تغییر فونت اینستاگرام | دانلود + آموزش تغییر فونت پست، استوری و بیو اینستا

اپ فونت اینستا Cool Fonts for Instagram

cool fonts for instagram یک برنامه اندروید برای تغییر فونت اینستاگرام است. البته از فونت هایی که توسط این برنامه ساخته می‌شود، می‌توانید در همه شبکه‌های اجتماعی و پیامرسان‌ها هم استفاده کنید. در این برنامه حدود 140 فونت انگلیسی جذاب وجود دارد که به شما در ساختن یک بیو جذاب کمک می‌کند.

 اپ Fonts: Fonts and Typeface for Instagram, Whatsapp

 این هم یک برنامه اندروید دیگر برای تغییر فونت اینستاگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی است. به کمک این برنامه هم می‌توانید متن مورد نظرتان را با انواع فونت های انگلیسی مشاهده کرده و در آخر متن با فونت دلخواه را در بیو اینستاگرام یا دیگر بخش‌های آن، جای‌گذاری کنید.

تغییر فونت اینستاگرام | دانلود اپلیکیشن

آموزش تغییر فونت استوری اینستاگرام آیفون و اندروید

یکی از مهم‌ترین بخش‌های این مقاله، دقیقا همین بخش آموزش تغییر فونت استوری اینستاگرام است. ببینید به طور پیش فرض اینستاگرام در بخش استوری 5 فونت متفاوت را در اختیار شما قرار می‌دهد:

تغییر فونت اینستاگرام | چند سایت فونت اینستا

در تصویر بالا نام هر فونت به انگلیسی نوشته شده و ظاهر آن هم به شما نمایش داده شده است. البته اگر اینستاگرام نسخه جدید را نصب داشته باشید، تعداد این فونت ها چندتایی بیشتر شده. در هر حال برای تغییر فونت عادی اینستاگرام به یکی از فونت های جذاب خود این برنامه، بعد از نوشتن متن در استوری، روی آن ضربه بزنید، سپس آیکون دایره‌ای و رنگین کمانی که در بالای صفحه نمایش داده شده را انتخاب کنید. بعد از این آیکون به شکل یک متن انگلیسی در می‌آید و پایین صفحه هم دیگر فونت های موجود به شما نمایش داده می‌شود. حالا با انتخاب هر فونت، می‌توانید متن‌تان را به شکل آن دربیاورید.

اما یک مشکل بزرگ هنوز هم وجود دارد و آن اینکه: فونت های استوری اینستاگرام خیلی برای متن‌های فارسی جذاب نیستند! بنابراین ما به یک راهکار دیگر نیاز داریم…

چطور فونت فارسی استوری اینستاگرام بسازیم؟

خیلی در سطح وب فارسی به دنبال راهکاری آسان برای تغییر فونت فارسی استوری اینستاگرام گشتم اما متاسفانه روش خوبی پیدا نکردم. در نهایت متوجه شدم اکانت‌های اینستاگرامی که استوری با فونت های جذاب می‌گذارند، از این راهکار استفاده می‌کنند:

آنها ابتدا یک نرم افزار ویرایش تصاویر مثل نرم افزار inshot را دانلود می‌کنند. سپس در سطح وب چند فونت فارسی جذاب را دانلود کرده و از بخش فونت های برنامه ویرایش تصاویر، آنها را به تلفن همراه‌شان اضافه می‌کنند. بعد متن مورد نظر را با فونت فارسی و به کمک نرم افزار روی یک تصویر می‌نویسند و در نهایت، آن تصویر را به عنوان استوری در اینستاگرام منتشر می‌کنند.

بنابراین عملا راهکار آسانی وجود ندارد که بتوانید به کمک آن فونت های پیش فرض استوری اینستاگرام را تغییر دهید و اگر واقعا قصد انتشار استوری‌های جذاب را دارید، باید از برنامه‌های ویرایش تصویر کمک بگیرید. همانطور که گفتم در حال حاضر inshot یک نرم افزار حرفه‌ای ساخت تصویر است که می‌توانید آن را از گوگل پلی دانلود کنید. علاوه بر این، Adobe Spark Post یک نرم افزار قدرتمند ویرایش تصاویر اندروید و IOS است که می‌توانید از آن برای گوشی‌های آیفون کمک بگیرید.


 

اما برای دانلود فونت فارسی اینستاگرام، به ادامه مقاله مراجعه کنید:

دانلود فونت فارسی برای اینستاگرام

در ادامه مقاله می‌خواهم بهترین فونت های فارسی برای بیو اینستاگرام را در اختیارتان قرار بدهم تا به کمک آنها، بتوانید استوری‌های جذابی منتشر کنید. با من همراه باشید:

فونت فارسی وزیر

وزیر یکی از فونت های نسبتا پرطرفدار در سطح وب فارسی است که برای نوشتن متن‌های جذاب از آن استفاده می‌شود. در پایین نمونه متن نوشته شده با این فونت را مشاهده می‌کنید:

تغییر فونت اینستاگرام | دانلود فونت وزیر

برای دانلود فونت وزیر، از این لینک استفاده کنید.

دانلود مستقیم فونت وزیر

فونت فارسی ساحل برای اینستاگرام

فونت فارسی ساحل از آن فونت های کمتر شناخته شده ولی جذاب است که می‌توانید از آن برای ساخت پست‌ها و استوری‌های جذاب اینستاگرامی کمک بگیرید. در پایین نمونه متن نوشته شده با این فونت را مشاهده می‌کنید:

تغییر فونت اینستاگرام | دانلود فونت ساحل

  

برای دانلود فونت ساحل، از لینک استفاده کنید.

دانبود مستقیم فونت ساحل

فونت فارسی تنها

اگر قصد استفاده از فونت های فانتزی روی عکس نوشته‌ها و استوری‌های اینستاگرامی را دارید، این بار پیشنهاد می‌کنم سراغ فونت تنها بروید:

تغییر فونت اینستاگرام | دانلود فونت تنها

  

همانطور که می‌بینید، متن نوشته شده با آن، متنی جذاب و فانتزی است. برای دانلود آن، از این لینک استفاده کنید.

دانلود مستقیم فونت تنها

فونت فارسی گندم

در نهایت آخرین لینک دانلودی که برای دانلود فونت فارسی اینستاگرام در این مقاله قرار می‌دهم مربوط به فونت گندم است که نمونه متن آن را در پایین مشاهده می‌کنید:

تغییر فونت اینستاگرام | دانلود فونت گندم

  

این فونت هم زیبایی نسبتا خوبی دارد و می‌تواند به شما در ساخت پست و استوری‌های جذاب کمک کند. برای دانلود این فونت، از این لینک استفاده کنید.

دانلود مستقیم فونت گندم

فونت های فارسی غیر رایگان برای اینستاگرام

علاوه بر تمام فونت های فارسی گفته شده در بالا، پیشنهاد می‌کنم از فونت های فارسی غیر رایگانی که در پایین از آنها نام می‌برم هم استفاده کنید. برای خرید این فونت ها بهتر است به سراغ سایت‌های معتبری مثل فونت ایران بروید:

ایران سنس

ایران یکان

فونت دست نویس آوینی

فونت آرتین

فونت صداقت

فونت مانلی

فونت کلمه

فونت دماوند

و…

آموزش کار با فونت پیش فرض اینستاگرام

خب، بعد از همه اینها با خودم گفتم شاید بهتر باشد کمی هم کار با فونت های پیش فرض استوری اینستاگرام را به شما آموزش داده و یادتان بدهم چطور با آن متن‌های جذاب بنویسید:

تغییر رنگ متن در استوری

برای تغییر رنگ متن در استوری، کافی است بعد از نوشتن متن از طریق آیکون پالت رنگی که در بالای صفحه ظاهر می‌شود استفاده کرده و رنگ دلخواه را انتخاب کنید. اما اگر قصد دارید بخشی از متن با رنگ دیگری نمایش داده شود، باید آن تکه از کلمه یا حرف را با نگه داشتن انگشت‌تان انتخاب کنید، سپس از طریق پالت رنگی، آن تکه را به رنگ مورد نظر دربیاورید:

تغییر فونت اینستاگرام | تغییر رنگ متن در استوری

  

دقیقا مشابه چیزی که در تصویر بالا می‌بینید، یک تکه از متن رنگ متفاوتی از بقیه بخش‌های آن دارد.

تغییر سایز فونت اینستاگرام

علاوه بر اینها، می‌توانید تغییرات دیگری هم برای متن استوری ایجاد کنید. مثلا برای کوچک و بزرگ کردن متن، بعد از نوشتن می‌توانید از ابزاری که در سمت چپ صفحه قرار گرفته استفاده کنید و با بالا و پایین کردن دستگیره آن، تعیین کنید که سایز دلخواه متن شما چقدر باشد:

 

تغییر فونت اینستاگرام | تغییر سایز فونت اینستاگرام

علاوه بر این، می‌توانید بعد از نوشتن متن و خارج شدن از حالت انتخاب آن، با کمک دو انگشت‌تان به حالت zoom out و zoom in، اندازه کل متن را تغییر بدهید. به جز این، شما می‌توانید برای متن مورد نظر یک بک گراند هم بسازید. برای رسیدن به این هدف، باید از آیکون A که در تصویر قبلی هم با رنگ قرمز نشان داده شده استفاده کنید. با انتخاب این گزینه، متن شما دارای یک بک گراند رنگی می‌شود.

آموزش نوشتن متن رنگین کمانی در استوری اینستاگرام

احتمالا بارها شده ببینید شخصی در استوری اینستاگرام خودش، متن رنگین کمانی منتشر کرده که هر حرفش یک رنگ دارد. به کمک ویدیویی که در ادامه برای‌تان قرار می‌دهم، شما هم از این به بعد می‌توانید متن‌های رنگین کمانی در استوری اینستاگرام منتشر کنید:

سخن پایانی مقاله فونت اینستاگرام

خب، بالاخره به انتهای این مقاله آموزش تغییر فونت استوری اینستاگرام رسیدیم. در این مقاله با هم چیزهای زیادی در مورد استوری اینستاگرام یاد گرفتیم. از آشنایی با سایت‌های تغییر فونت خارجی گرفته تا سایت‌های فارسی، برنامه‌های کاربردی تغییر فونت اینستاگرام و همینطور نحوه تغییر فونت فارسی استوری. علاوه بر اینها، در انتهای مقاله هم چند تکنیک و راهکار برای جذاب‌تر کردن متن استوری را یاد گرفتیم.

به عنوان نکته آخر، پیشنهاد می‌کنم برای آشنایی بهتر با اینستاگرام و آموزش کامل این نرم افزار، به سراغ سری مقالات آموزشی ما (اینستارو بخور) از این شبکه اجتماعی بروید. مقالاتی مثل آموزش اینستاگرام، مقالات مربوط به خرید فالوور و خرید لایک، راهنمای حذف اکانت اینستاگرام و 7 راه آسان برای دانلود فیلم از اینستاگرام بروید.

امیدوارم از مطالعه این مطلب لذت برده باشید، اگر نظری دارید، در بخش نظرات منتظر شما هستم.

پیام

۵۲ اشتباه خطرناک مدیران که باعث انهدام کسب‌وکار می‌شود!!

امتیاز (4/5)
4/5
به اشتراک بگذاریم
دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا