موفقیت مثل یک پاندول است! ۲ گفتگوی تماشایی با علی حاجی محمدی در مدرسه استادی!

سرفصل های مهم این مقاله:

موفقیت مثل یک پاندول است! ۲ گفتگوی تماشایی با علی حاجی محمدی در مدرسه استادی!

طی شش دوره مدرسه استادی که برگزار کرده‌ایم، همیشه تلاش کرده‌ایم تدریس را منحصر به یک استاد نکنیم و از دانش اساتید فوق‌العاده دیگر هم استفاده کنیم. علی حاجی محمدی یکی از اساتیدی است که با وجود جوانی،  هم موفقیت‌های خیره‌کننده‌ای به دست آورده و هم توانسته در جمع بسیاری از افراد آموزش دهد. او در هر دوره مدرسه استادی، حداقل یک جلسه مهمان ما بود و با صحبت‌هایی که حاکی از تجربیات گرانبهاست، به همراهان و دانش پذیرانمان درس کسب و کار می‌داد.

در این مقاله می‌خواهیم مصاحبه پیام بهرام پور با علی حاجی محمدی را در مدرسه استادی ۲ و ۳ ببینیم. همچنین خلاصه‌ای از مهم‌ترین صحبت‌های ایشان را در متن پایین هر فیلم می‌توانید بخوانید. با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

 

 

علی حاجی محمدی کیست؟

علی حاجی محمدی از دوستان پیام بهرام پور و موسس وب سایت پرطرفدار و مشهور همیار وردپرس است. او توانسته با تلاش خودش و خلاقیت‌هایی که داشته، از هیچ، به یک وبسایت آموزشی بسیار پولساز و موفق دست پیدا کند و برای بیش از ۴۰ نفر کارآفرینی کند.

پیشنهاد می‌کنیم استودیوگرافی علی حاجی محمدی را در فیلم پایین مشاهده کنید:

 

فیلم گفت و گو با علی حاجی محمدی در مدرسه استادی ۲

مصاحبه با علی حاجی محمدی را در فیلم پایین تماشا کنید:

 

مهم‌ترین بخش‌های صحبت‌های پیام بهرام پور با علی حاجی محمدی در استادی ۲

با هم بخش‌هایی از مهم‌ترین صحبت‌های علی حاجی محمدی را بخوانیم:

 

1. مسیر استاد شدن چه دشواری‌هایی دارد؟

علی حاجی محمدی از ابتدای صحبت‌هایش تجربیاتش را بیان کرد. از اینکه چگونه از همان اوایل که چیزی به اسم وب سایت تشکیل شده، به آن علاقه مند بوده و دنبال می‌کرده است. همچنین بلافاصله بعد از ورود وردپرس به بازار اینترنت، چطور سریعاً آن را یاد گرفته و شبانه‌روز برای یادگیری آن تلاش کرده است.

او سایتی که تاسیس کرده بوده را به قیمت ۷۰۰ هزار تومان فروخته و با آن یک دوچرخه خریده است. اما بلافاصله با تاسیس سایتی دیگر که اکنون همیار وردپرس نام دارد، توانست در بازار وب سایت‌ها خود را تثبیت کند.

 

موفقیت‌های یک استاد از چه جهاتی است؟

 

شما میانگین ۵ نفر از اطرافیانتان هستید که روزانه با آن‌ها سر و کار دارید.

علی حاجی محمدی می‌گوید: «یکی از مهم‌ترین نکاتی که زندگی مرا تغییر داد، تغییراتی بود که در دوستان و اطرافیانم دادم. اطرافیان من افرادی بودند که به کمترین‌ها قانع بودند. اما وقتی با دوستانی تازه آشنا شدم که مسیر فکری مرا تغییر داده و به کم قانع نبوده و می‌خواستند تحولاتی شگرف ایجاد کنند، من هم مثل آن‌ها باورم شد که می‌توان به موفقیت‌های بالایی رسید.»

شاید اگر همین یک نکته را رعایت کنیم، موفقیت چیز چندان عجیبی هم برایمان نباشد. می‌گویند شما میانگین ۵ نفر از اطرافیانتان هستید که روزانه با آن‌ها سر و کار دارید.

 

آموزش آنلاین در ایران چه آینده‌ای دارد؟

در مراحل اولیه تصورم این بود که همیشه باید پکیج‌هایی زیبا داشته باشیم و حتماً سی دی به مشتری بدهیم. بعدها با خود گفتیم اگر گزینه سی دی را حذف کرده آموزش از طریق دانلود فایل را جایگزین کنیم، چقدر بهره‌وری‌مان بیشتر خواهد شد. برای ادامه مسیر هم همین را مدنظر دارم. اینکه دائماً بهبودی بیشتری حاصل کنیم و بهره‌وری را بیشتر کنیم.

به نظر من باید تا جایی پیش برویم که هرکسی از هرجایی با هر امکاناتی، بتواند به آموزش رایگان و غیر رایگان و البته با کیفیت دسترسی داشته باشد.

 

چه تصورات اشتباهی در مسیر استادی وجود دارد؟

یکی از بزرگترین اشتباهات افراد تازه کار این است که انتهای کار دیگران را با ابتدای کار خودشان مقایسه می‌کنند. خیال می‌کنند اکنون اگر آپارات میلیاردها تومان درآمد داشته باشد، آن‌ها هم باید بعد از تاسیس سایتشان بلافاصله فروش میلیاردی‌شان را شروع کنند.

یا مثلاً وضعیت کنونی دیجی کالا را با وضعیت کنونی سایت فروشگاهی خودشان مقایسه می‌کنند. بهترین مقایسه این است که دیروز خودتان را با امروز و میزان پیشرفتتان مقایسه کنید.

از دیگر اشتباهاتی که من در کسب وکار سراغ دارم و باید آن را به دوستان استادی توصیه کنم، ترس است! نباید از چیزی بترسید. باید بلافاصله بعد از هر اتفاق و بحران، دنبال راه حل باشید. فکر کردن به خود بحران مسائل را پیچیده می‌کند. اما تمرکز روی راه حل، حتما به شما راه‌حل را خواهد داد.

به یاد دارم مشکل بسیار بزرگی برای دامنه سایت من پیش آمد که منجر به بسته شدن دائمی آن شد. آن شب خواب به چشمم نیامد، اما فردای آن روز بلافاصله دامنه‌ای دیگر خریدم و دوباره آغاز کردم و این بار از قبل هم بهتر شدم.

به طور کلی، به نظر من امکان ندارد در مسیر موفقیت‌هایتان سختی و دشواری تجربه نکنید، چون به دست آوردن هر چیزی، بهایی دارد!

 

پاندول موفقیت چیست؟

علی حاجی محمدی در بخشی از صحبت‌های خود مثال جالبی از یک آونگ یا همان پاندول زد. از زبان خود او بشنوید:

«حرکت یک آونگ را درنظر بگیرید؛ یک طرف موفقیت است و هرچه این پاندول بیشتر به آن طرف کشیده می‌شود، میزان موفقیت‌ها بیشتر می‌شود. در طرف دیگر آونگ، مشکلات است. گرانی، موانع متعدد، شکایت کارمند و … . این آونگ دائماً تکان می‌خورد. بنابراین، هرچه موفقیت‌هایتان بیشتر باشد، شکست‌های بزرگتری خواهید خورد و موانع بیشتری در انتظارتان خواهد بود».

 

بزرگترین اشتباه علی حاجی محمدی چه بوده است؟

عدم استفاده از مشاورین با تجربه و موفق!

در بسیاری از موارد، فکر می‌کردم خودم از پس همه کارها بر می‌آیم و نیازی به مشاوره دیگران ندارم. از جایی به بعد فهمیدم تصورم کاملاً اشتباه است. باید به جای از صفر شروع کردن در هر کاری، از کسانی که قبلاً آن راه را طی کرده‌اند یاد بگیرم و مشاوره دریافت کنم. می‌توانم بگویم بزرگترین اشتباه من، همین بوده که در برابر مشاوره گرفتن مقاومت می‌کردم.

   برای دانلود متن PDF کافیست اینجا کلیک کنید   

 

فیلم گفت و گو با علی حاجی محمدی در مدرسه استادی ۳

همچنین شما دوستان عزیز می‌توانید مصاحبه با علی حاجی محمدی در مدرسه استادی ۳ را در فیلم پایین تماشا کنیدکه خالی از لطف نیست!

 

سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم متنی از دو مصاحبه مفصل یک ساعته از یکی کارآفرین جوان و موفق به نام علی حاجی محمدی ارائه کنیم که می‌تواند برای مسیر آینده شغلی شما و به ویژه کسانی که قصد راه اندازی کسب و کار یا مدرس شدن را دارند، مفید باشد. آقای حاجی محمدی از مسیر دشوار شغلی خود گفت و شکست‌های پیاپی که برایش اتفاق افتاده تا مسیر اصلی‌اش را بالاخره پیدا کند. امیدواریم از خواندن این مقاله و دیدن فیلم‌ها لذت کافی برده باشید. منتظر نظراتتان در قسمت کامنت‌ها هستیم.

 

ثبت نام در مدرسه استادی؛ راهی با ۵ دستاورد فوق‌العاده!

با شرکت در مدرسه استادی، شغلی برمی‌گزینید که ۵ ویژگی اساسی دارد:

  • درآمد خوب
  • انعطاف پذیری و اختیار عمل
  • رشد و پیشرفت
  • چالش و جایگاه اجتماعی بالا

در این دوره شرکت کنید؛ روی تصویر زیر کلیک کنید:

علی حاجی محمدی - مدرسه استادی 7

 

مطالب محبوب سایت:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا