شناخت مخاطب – گزاش جلسه اول از هشتاد و پنجمین دوره جامع سخنرانی و فن بیان

سرفصل های مهم این مقاله:

اولین جلسه از هشتاد و پنجمین دوره جامع سخنرانی و فن بیان، با موضوع شناخت مخاطب و حضور 25 نفر از شرکت کنندگان در تاریخ 28 آبان ماه 1397 رأس ساعت 5 و نیم در محل مجموعه بیشتر از یک نفر توسط رضا غفارزاده برگزار شد

در ابتدای جلسه اول چه گذشت؟

در این جلسه مدرس خودش را معرفی کرد و از سوابق آموزشی‌اش گفت. سپس نوبت به دوستان شرکت کننده رسید تا یکی یکی خود را معرفی کنند، هدفشان از شرکت در این دوره را بگویند و از تجربیاتشان حرف بزنند.
نکته جالب اینکه مدرس، سعی می‌کرد از همین معرفی‌ها استفاده کند و نکاتی که باید در هنگام معرفی خود به دیگران رعایت کنیم را به حضار آموزش بدهد. مثلاً به دوستان گفته شد که چگونه خود را معرفی کنند تا بهتر در ذهن‌ها بمانند و تأثیر بیشتری از خود در دیگران بگذارند.

شناخت مخاطب - گزاش جلسه اول از هشتاد و پنجمین دوره جامع سخنرانی و فن بیان

چه مطالبی قرار است در این دوره بیان شود؟

پس از جلسه معارفه و بیان نکات کلی، به این امر پرداخته شد که در این دوره قرار است چه مباحثی به صورت گام به گام آموزش داده شود و 4 عنصر اصلی و اساسی به دوستان معرفی شد.
 

شناخت مخاطب - گزاش جلسه اول از هشتاد و پنجمین دوره جامع سخنرانی و فن بیان

در این جلسه همچنین بیشتر سعی شد «مخاطب» برای دوستان به خوبی شناسانده و تشریح شود. چون یک سخنران اول از همه باید بداند «مخاطبش» کیست و چرا به پای سخنرانی او نشسته تا گوش دهند.

شناخت مخاطب - گزاش جلسه اول از هشتاد و پنجمین دوره جامع سخنرانی و فن بیان

سخنرانی‌های سه دقیقه؛ بخش جدانشدنی دوره‌های سخنرانی و فن بیان

مطابق همه دوره‌ها، در این جلسه هم برخی از دوستان توانستند سخنرانی‌های سه دقیقه‌ای خود را ارائه کنند و در صورت تمایل، مدرس، نکات مثبت و قابل بهبود را به آنان گوشزد می‌کند.
همچنین دوستان هم می‌توانند در کلاس مشارکت زیادی داشته باشند و هر نظر، پیشنهاد و انتقادی را مطرح سازند.
در عین حال که کلاس، مطالب آموزشی دارد، جو شاد، بازی‌های جمعی، کارهای تیمی و تمرینات گروهی باعث می‌شود فضای کلاس به شدت رضایت بخش، تاثیرگذار و کاربردی شود.
در انتها، جمع بندی این کلاس انجام شد و اولین جلسه از هشتاد و پنجمین دوره جامع سخنرانی و فن بیان بعد از جلسه پرسش و پاسخ و رفع اشکال، پایان یافت.

 

برای اطلاع از دوره جامع سخنرانی و فن بیان کلیک کنید

 

مطالب محبوب سایت:

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا