شروع سخنرانی – گزارش جلسه سوم سخنرانی به زبان انگلیسی

سرفصل های مهم این مقاله:

سومین جلسه آموزش سخنرانی و فن بیان به زبان انگلیسی توسط جلیل نظیری در مجموعه بیشتر از یکنفر برگزار شد.

گزارش  جلسات قبل به شرح زیر است

جلسه اول-گزارش سخنرانی به زبان انگلیسی

بدنه سخنرانی – گزارش جلسه دوم کلاس سخنرانی به زبان انگلیسی

در جلسات قبلی آموزش سخنرانی به زبان انگلیسی در مورد کلیات آن صحبت کردیم و همچنین یکی از شیوه‌های خوب برای سخنرانی انگلیسی به نام WISES را معرفی کردیم که روشی 5 مرحله‌ای برای آغاز سخنرانی است.

چه روش‌هایی موثری برای شروع سخنرانی به زبان انگلیسی وجود دارد؟

روش‌های زیادی برای شروع سخنرانی به زبان انگلیسی وجود دارد. حتی می‌توانید روش‌های سخنرانی به زبان فارسی را برای انگلیسی هم به کار ببرید. مثلاً به حضار گفتیم که شروع سخنرانی با طرح یک مسئله و یا داستان گویی و یا یک حقیقت شگفت انگیز می‌تواند جذاب و گیرا باشد.

فعالیت‌ها و تمارین لازم در این زمینه انجام و ساختارهای از پیش ساخته شده به آنها ارائه شد. سپس هرکدام از آنها روشی برای شروع سخنرانی برگزیدند تا روی آن مانور دهند.
حضار تقریباً دو دقیقه با روش مخصوص خودشان سخنرانی کردند و ایرادات و عیب‌های سخنرانیشان به آنها گفته شد.

چطور سخنرانی انگلیسی خود را به پایان برسانیم؟

برای به پایان رساندن سخنرانی هم همچون آغاز سخنرانی، روش‌های ویژه‌ای وجود دارد. ما در این کلاس به چهار روش خوب و شایع‌تر در این زمینه پرداختیم. این چهار روش عبارتند از:

روش اول: در روش اول، نشانگرهایی در صحبت‌هایمان می‌آوریم که نشان دهد کم کم به انتهای سخنرانی نزدیک می‌شویم. در این روش سعی می‌کنیم حرف‌هایمان را کم کم به نتایج و اهدافی مدنظرمان برسانیم.

روش دوم: در روش دوم، برای پایان بندی سخنرانی، موضوعات اصلی را به صورت خلاصه وار بیان می‌کنیم. مثلاً می‌توانیم ده دقیقه پایانی سخنرانی را به جمع بندی و سپس مرور مطالبی که در جلسه گفته شده است، اختصاص دهیم.

روش سوم: در روش سوم می‌توانیم برای مسائلی که در طول جلسه مطرح شده و یا مسئله‌ای که سخنرانی برایش انجام شده است، راه حل‌هایی ارائه دهیم.

روش چهارم: روش چهارم را به پاسخ دهی به سؤالات اختصاص می‌دهیم. مثلاً می‌توانیم در حد 5 الی 10 دقیقه انتهایی سخنرانی را به پرسش و پاسخ با حضار اختصاص دهیم و یا سوالاتی که از قبل آماده کرده‌ایم و به نظر می‌رسد سؤالات متداولی باشد، جواب دهیم.

برای اطلاع از دوره جامع سخنرانی و فن بیان انگلیسی کلیک کنید

 

مطالب محبوب سایت:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا