شبکه سازی انسانی – گزارش جلسه هفدهم مدرسه استادی 4

سرفصل های مهم این مقاله:

جلسه هفدهم مدرسه استادی 4، در روز پنجشنبه1 آذر ماه 1397 برگزار شد.
قبل از اینکه گزارش جلسه شانزدهم مدرسه استادی 4 رو بخونید، بیایید نگاهی به گزارش روزهای قبل بیندازیم و ببینیم در جلسات قبل چه گذشت. روی هر جلسه ای که میخواهید، کلیک کنید!

16. فروش-جلسه شانزدهم مدرسه استادی 4

15. تولید محصول ویدیویی-جلسه پانزدهم مدرسه استادی 4

14. ترس از سخنرانی – گزارش جلسه‌ی چهاردهم مدرسه استادی 4

13. تولید محصول صوتی – گزارش جلسه سیزدهم مدرسه استادی 4

12. برگزاری سمینار – گزارش جلسه ی دوازدهم مدرسه ی استادی 4

11. چگونه کتابمان را چاپ کنیم – گزارش جلسه ی یازدهم مدرسه ی استادی 4

10. حل مسئله – گزارش جلسه دهم مدرسه استادی 4

9. مقابله با افکار مزاحم – گزارش جلسه نهم مدرسه استادی 4

8. ساده سازی محتوا – گزارش جلسه هشتم مدرسه استادی 4

7. نوشتن کتاب الکترونیکی – گزارش جلسه هفتم مدرسه استادی 4

6. گزارش جلسه ششم مدرسه استادی 4

5. گزارش جلسه پنجم مدرسه ی استادی 4

4. گزارش جلسه ی سوم مدرسه ی استادی 4

3. گزارش جلسه ی چهارم مدرسه ی استادی 4

2. گزارش جلسه ی دوم مدرسه استادی 4

1. گزارش جلسه اول مدرسه استادی چهار

0. گزارش تصویری سمینار مدرسه استادی 4 (سمینار معارفه)

چرا بعضی ها با وجود تلاش زیاد، موفق نمیشوند

ساعت نزدیک 8 صبح پنج شنبه اول آذر ماه 1397 است. اولین روز از آخرین ماه پاییز زیبا و روح انگیز.
هوا ابری و به شدت مطبوع است. اینجا دانشگاه الزهراست و قرار است تا ساعتی دیگر، مدرسه استادی، روز هفدهم خود را آغاز کند.
امروز قرار است مدرسه استادی به جای دانشکده روانشناسی، در اینجا برگزار شود. چون بعد از پایان مدرسه استادی امروز، قرار است محمدپیام بهرام پور و دکتر صاحبی، سمیناری در مورد کیفیت ارتباطات برای تعداد زیادی از شرکت کنندگان مدرسه استادی و افراد دیگری که امروز به اینجا خواهند آمد، برگزار کنند.

 

جلسه 17 مدرسه استادی 4

در سالن محل برگزاری، بچه‌های تیم بیشتر از یک، در حال آماده سازی سالن و محل برگزاری جلسه هفدهم مدرسه استادی هستند تا با بهترین کیفیت و در بالاترین سطح برگزار شود.

سخنران اصلی امروز چه کسی است؟

سرکار خانم سپیده جلوخانی، سخنران و آموزش دهنده امروز است.
خانم جلوخانی مدرس شبکه سازی انسانی به سبک کارآفرینان است او ابتدا کمی از خودش گفت، از اینکه قبلاً تا به اینجا رسیده، چه مسیری را طی کرده است، در چه جاهایی مشغول فعالیت بوده و خلاصه‌ای از زندگینامه خود گفت.
خانم جلوخانی، در طول سخنرانی‌شان، از کتاب‌ها و فیلم‌های زیادی نام بردند. در این گزارش تمام این کتاب‌ها و فیلم‌ها هم معرفی می‌شوند تا در صورت تمایل، آن‌ها را مطالعه و تماشا کنید.

ورزش، شکرگزاری، انرژی عالی

دوستان شرکت کننده، پیش از وارد شدن به سالن، صبحانه‌ای مختصر و انرژی بخش میل کردند، مثل همیشه، در ابتدای جلسه، مراسم شکرگزاری از درگاه خداوند برقرار شد.
شکرگزاری از بخش‌های همیشگی و جدا نشدنی مدرسه استادی است و اگر شما هم یکی از شرکت کنندگان مدرسه استادی بوده باشید،بی شک تاثیرش را روی انرژی و انگیزه خودتان حس کرده‌اید.
بعد از مراسم شکرگزاری، سرود ملی و تلاوت قرآن، وقت یک ورزش صبحگاهی ساده اما انرژی بخش با استاد موسویان بود. استاد موسویان با تمرینات هوازی و تنفسی خود، شرکت کنندگان را برای سپری کردن یک روز آموزشی پربار آماده می‌کند.

 

جلسه هفدهم مدرسه استادی 4 چه آموزش ارزشمندی به همراه دارد؟

موضوع آموزش روز هفدهم مدرسه استادی 4، به زبان ساده در مورد «پارتی سازی» بود. شاید از شنیدن این عنوان تعجب کرده باشید و بگویید: «مگر پارتی سازی و پارتی بازی چیز خوبی است؟ مگر به اسم بند پ شناخته نمی‌شود؟ پس چرا باید آموزش داده شود؟»

شاید شرکت کنندگان هم در ابتدا همین فکر را می‌کردند. اما وقتی آموزش امروز تکمیل شد و به پایان رسید، حضار تازه به این موضوع واقف شدند که منظور استاد جلوخانی از «پارتی سازی» در حقیقت برقراری و پیگیری روابط با افراد مهم و کسانی است که ما را به روش‌های اصولی و صد البته سالم، به اهدافمان می‌رساند.

خود خانم جلوخانی در صفحه اینستاگرام خود در مورد این جلسه به این شکل توضیح می‌دهد: «روزی که مبحث پارتی سازی رو به دوره جامع شبکه سازی اضافه کردم؛ بازخوردها بیشتر بازدارنده بود. می‌گفتن این اصطلاح برای کشور ما تابو هست، می‌گفتن گارد ایجاد میکنه، می‌گفتن اعتباری که تا الان ساختی خرابش می‌کنی، اینا یه طرف، از اون ورم منبعی برای محتوام نداشتم! نیاز به یه کار تحقیقی و فرسایشی بود، تحقیق و پرس و جو از متخصصین و مردم عادی، ساعت‌ها مشاوره دادن و فهمیدن اشکالات کار، برگزاری سیزده باره کلاس و رسیدن به یک استاندارد قابل قبول برای ارائه! خلاصه اینکه ساخت محتوا دو ماهی طول کشید، قلق گیری اون سه ماه، جمع بندی یک ماه و نیم، بعدش رسیدیم به برگزاری دوره و کادو دادیم، جایزه دادیم، شاگردهای قدیمی رو دعوت کردیم، در ازاش خواستیم بدون نظر دادن و پیشنهاد از در بیرون نرن بالاخره آخرای تابستون بود که سرمون رو گرفتیم بالا و گفتیم آخی آماده شد..! مفید و کاربردی…!»

چرا موفق نمی‌شویم؟

خانم جلوخانی قبل از شروع آموزش‌های اصلی‌شان، به این موضوع پرداختند که چرا بعضی‌ها با وجود تلاش زیاد، موفق نمی‌شوند؟ او دلایلی از جمله باورهای منفی نسبت به پارتی و اشتباهات رایج در این زمینه بیان کرد.
ایشان گفت که پارتی با معرف فرق دارد و برای اینکه در دام همان اشتباهات رایج نیفتیم، تفاوت‌های این دو را به طور کامل و تشریحی بیان کرد.

پارتی سازی یعنی چه؟

خانم جلوخانی با بیان شیوا و دقیق خود، در مورد این صحبت کرد که یک متخصص برای پیدا کردن قله نشین ها و پرزنت کردن خودش، به چه چیزهایی نیاز دارد و چطور باید این کار را انجام دهد.
او برای بیان منظورش از قله نشین ها، افراد مختلف جامعه را به سه دسته تقسیم کرد. گروهی در کوهپایه هستند که شاید بهتر باشد آنها را کنار بگذاریم. آن‌ها دائماً در حال غرغر کردن هستند و سطح تفکراتشان همیشه پایین است.
گروه دوم، افرادی هستند که در دامنه کوه جای دارند.
اما دسته سوم، قله نشین ها هستند. آن‌ها که برای رسیدن به هدف به کمکشان نیاز داریم. به روابط با آنها احتیاج داریم و باید بتوانیم روابطی سالم و البته تاثیرگذار با آنها ایجاد کنیم.

قدرتمندترین عوامل خلق درآمد؟

استاد جلوخانی در یکی از مهم‌ترین بخش‌های سخنرانی‌اش، از 4 راز پرده برداری کرد و در مورد آنها توضیحاتی مبسوط ارائه کرد.
این 4 راز، 4 ویژگی مشترک اکثر میلیاردرهاست که در کتاب «گفتگو با میلیاردرها» مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته است.

به نظر شما این 4 ویژگی، چیست؟

اول: آن‌ها روابط تازه و مؤثر ایجاد می‌کنند!
دوم: آن‌ها همیشه بیش از حد انتظار ظاهر می‌شوند
سوم: آن‌ها مهارت درخواست کردن را به خوبی بلدند
چهارم: آن‌ها از همین الان شروع می‌کنند!!!

 

چرا به دنبال آشنا شدن با آدم‌های مهم نیستیم؟

استاد در این بخش به دلایل عدم تمایل ما به آشنا شدن با آدم‌های مهم پرداختند.
مثلاً اینکه خود را در حد و اندازه افراد مهم نمی‌دانیم و یا نمی‌خواهیم فکر کند آویزان او شده‌ایم.
استاد جلوخانی همچنین توصیه کردند که از زندگینامه افراد مهم غافل نشویم و آنها را بخوانیم. برای این بخش، فیلم‌های «چرچیل» و «سیندرلا من» پیشنهاد شد و کتاب رنج و سرمستی در مورد میلک آنژ!

کتاب رنج و سرمستی

شبکه سازی؛ پلی برای موفقیت

خانم جلوخانی بخش‌های زیادی از سخنرانی و آموزش خود را به شبکه سازی اختصاص دادند و روی قدرت شبکه سازی تاکید زیادی کردند.
ایشان روش‌های بسیار نوین و جالب توجهی برای شبکه سازی و ایجاد روابط پایدار با افراد مهم به همراه تکنیک‌های منحصر به فرد به حضار آموزش داد.

استاد لقایی و تمرین‌هایی جذاب

استاد لقایی و تمرین‌هایی جذاب

در میانه صحبت‌های خانم جلوخانی، استاد فرهاد لقایی، مدرس صداسازی و فن بیان، به روی سن آمد و حدود 20 دقیقه با بچه‌ها تمرینات صداسازی انجام دادند. ایشان با طنز کلامی خاص خود، حضار را سر ذوق آورد و باعث شد انرژی مضاعفی برای ادامه مباحث جذاب استاد جلوخانی را به دست بیاورند.
توصیه می‌شود به پیشنهاد استاد لقایی کتاب «صدای خود را آزاد کنید» را بخوانید.

معرف یا پارتی؟ کدام یک درست است؟

بخش بعدی سخنان استاد جلوخانی به مبحث معرف اختصت یافت. او دلیل اینکه از طرف معرف پس زده می‌شویم را اینطور ذکر کرد:
اشتباه پرزنت می‌شویم!
رفتار اشتباه انجام می‌دهیم
درخواست طلبکارانه داریم.
مراحل کار را به خوبی نمی‌شناسیم
رفتارهای معرف را اشتباه تعبیر می‌کنیم
کتاب «بیندیشید و ثروتمند شوید» یکی از توصیه‌های استاد جلوخانی برای مطالعه بود.

آموزش‌هایی اختصاصی برای زنان

استاد جلوخانی در بخشی از آموزش‌های خود، از تجربیات ارزشمندی که در طی سالها کار به دست آورده بود خاطرات جالبی تعریف کرد. مثلاً اتفاقاتی که در محیط‌های مردانه برایش افتاده بود و چگونگی مدیریت چالش‌هایی که برایش پیش آمده بود.
او به زنان توصیه کرد که تفاوت‌های خود و مردان را بشناسند، رفتارهای مردانه برای پذیرفته شدن از خود نشان ندهند، بر روی اعتماد به نفسشان کار کنند و از دوستان هم جنس خود حمایت کنند. او تاکید کرد که اگر رفتارهای درست و اصولی داشته باشند، جامعه هرگز جای خطرناکی برایشان نخواهد بود.

بخش‌های پایانی و سخنان جذاب استاد جلوخانی

استاد سپیده جلوخانی، به گواه همه شرکت کنندگان، محتوایی بسیار کاربردی برای امروز آماده کرده بود. کاملاً مشخص بود که برای تهیه این محتوا، ساعت‌ها و روزها کار شده بود. سخنرانی ایشان هم در اکثر مواقع با تعامل با حضار می‌گذشت و همین باعث مشارکت هر چه بیشتر آنها با ما بحث می‌شد.
بخش‌های پایانی این آموزش به معرفی و تشریح موانع افراد برای شروع کردن گذشت و با معرفی دو کتاب ارزشمند دیگر به پایان خود نزدیک شد.

کتاب «استثنا باشید» از دارن هاردی

کتاب «استثنا باشید» از دارن هاردی

کتاب روانشناسی اعتراض با ترجمه‌ای از مهدی قراچه داغی

بخش پایانی؛ تا درودی دیگر؛ بدرود…

جلسه پرنشاط امروز قرار بود تا 9 شب ادامه پیدا کند. منتها بیانات و آموزش‌های استاد جلوخانی حوالی ساعت 5 بعدازظهر به پایان رسید تا سالن منتظر حضور دکتر صاحبی و محمدپیام بهرام پور شود با سمینار در مورد روابط با کیفیت و بهبود ارتباطات…!
بعد از اینکه این جلسه پرنشاط و پرمحتوا به پایان رسید، حضار دقایقی در بیرون از سالن گردهم آمدند و مشغول ردوبدل کردن تجربیات و برداشت‌هایشان از جلسه امروز شدند. هرکسی از برداشت‌های خود از جلسه امروز به دیگری می‌گفت و ارتباطات موثری شکل می‌گرفت.
دوستان و شرکت کنندگان بعد از پایان سمینارهای امروز رهسپار منازل خود شدند تا استراحتی کرده و برای جلسه هجدهم که قرار است جمعه یعنی روز بعد برگزار شود به خوبی ریکاوری شوند؛ هوا همچنان عالی است و باران در حال باریدن…!

 

اگر میخواهید در اولویت اخبار مدرسه استادی 5 قرار بگیرید روی تصویر زیر کلیک کنید

 

مطالب محبوب سایت:

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا