ارائه سخنرانی طولانی بدون خستگی

سرفصل های مهم این مقاله:

ارائه سخنرانی طولانی بدون خستگی

ارائه سخنرانی طولانی بدون خستگی ، هفته گذشته (منظورم 30 مهر 1393 است!) مجدداً در شهر زیبای بندرعباس چند سخنرانی داشتم و یک روز بسیار بسیار پرفشار بود که مجموماً در 18 ساعت حضورم در این شهر، 11 ساعت باید سخنرانی می‌کردم که نتیجه کمی ترسناک به نظر می‌رسید! (این 11 ساعت در سه برنامه جداگانه بود که به زودی گزارش آن را برای شما عزیزان خواهم نوشت) ارائه سخنرانی طولانی در حد 11 ساعت ممکن است باعث شود که انرژی من بسیار کم باشد و یا صدای من در ساعات آخر خسته شود و به من یاری نرساند.

برای مدیریت این چالش که چطور ضمن زیاد صحبت کردن، صدایمان خسته نشود و نگیرد بسیار مهم است و همین موضوع باعث شد که در ساعت 5 صبح در فرودگاه مهرآباد این فیلم را برای شما ضبط کنم و بگویم که خود من از چه ترفندهایی برای جلوگیری از خسته شدن صدایم بهره می‌برم؟

این فیلم در فرودگاه ضبط شده، پس:

1. کیفیت تصویر و صدا خیلی عالی نیست! 2.

من نمی‌توانستم خیلی زیاد داد بزنم! 3. ساعت 5 صبح در فرودگاه بودن یعنی این که من خیلی خوابم می‌آمد! 4.

فیلم خیلی کوتاه است چون دوست نداشتم حراست فرودگاه من را به عنوان جاسوس شناسایی کند!

 

 

  برای دانلود کافیست اینجا کلیک کنید  

 

متن فیلم ارائه سخنرانی طولانی بدون خستگی

 

سلام خدمت شما دوستان عزیز

 

الان حدود ساعت 5 صبح هست و من داخل فرودگاه هستم.

 

از آنجایی که از انتظار واقعاً بیزار هستم گفتم که بیام از این فرصت یک استفاده خوب بکنم و موضوعی که برای یک سخنرانی پیش رو دارم و الان برای آن در فرودگاه هستم و قرار هست بروم به شهر دیگری با شما عزیزان به اشتراک بگذارم، شاید برای شما عزیزان جالب باشد.

 

دوره غیر حضوری سخنرانی و فن بیان را از دست ندهید

 

سخنرانی امروز من کمی عجیب و قریب است و زیرا حدود 11 ساعت باید صحبت کنم و یک مقدار اتفاق شاید ناخوشآیندی باشد برای هر سخنران و کاری که من انجام می‌دهم این است که من تمام تلاشم را می‌کنم که در تمام طول این 11 ساعت اجرای بسیار حرفه‌ای داشته باشم چندتا نکته ساده اول بگم که چطور اول خسته نشویم:

1. اولین موضوع این است که یک صبحانه کامل بخورید (ترجیحاً با نان جو) خیلی به ما کمک می‌کند

2. حتماً تا حد ممکن آب بخوریم، البته نه آنقدر زیاد که آنوقت برای یک سری موضوعات دیگر دچار مشکل شویم!

3. پیشنهاد می‌کنم یک سری میوه‌ هم همراه خود داشته باشید (مثل سیب) چون به شما انرژی می‌دهد و مدت زیادی انرژی شما را بالا نگه می‌دارد

 

چطور صحبت کنیم که صدایمان خسته نشود؟

 

من در یکی از فایل‌های رادیو سخنرانی  (فایل شماره 16) راجع به این موضوع صحبت کردم که چطور صدایمان خسته نشود.

1. اول صبح باید موظب باشیم خیلی از صدایمان شدید استفاده نکنیم (کاری که من الان دارم انجام می‌دهم) بسیار خوب است که ابتدای صبح تقریباً بی صدا شروع کنیم صحبت کردن (بدون جوهره صدا صحبت کنیم) این کمک می‌کند که حنجره ما گرم شود.

بعد از این که این کار را چند دقیقه انجام دادیم بعد می‌توانیم شروع کنیم به آرام صحبت کردن ولی باید سعی کنیم که تا حد ممکن از صدای بلند استفاده نکنیم و اوج نگیریم

2. مرطوب نگه داشتن حنجره بسیار مهم است، بنابراین حتماً از مسئول برگزاری بخواهید که یک لیوان آب در کنار شما حتماً بگذارد و به صورت جرعه جرعه (نه یک مرتبه) آن را بنوشید از آنجایی که در فرودگاه هستم و اصلاً دوست ندارم سرو کارم با حراست باشد ترجیح می‌دهم صحبتم را قطع کنم و امیدوارم بتوانم گزارش کاملی از سفرم برای شما عزیزان منتشر کنم از توجه شما متشکرم خدانگهدار

مطالب محبوب سایت:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا