گزارش دورهمی تندخوانی؛ دوشنبه 17 دی‌ماه 1397

سرفصل های مهم این مقاله

برای بچه‌های دوره‌های قبلی «تندخوانی»، دوشنبه 17 دی‌ماه 1397 در محل جدید مجموعه «بیشتر از یک نفر» یک دورهمی جذاب برگزار شد.
دورهمی «تندخوانی» با این هدف برگزار شد که سطح پیشرفت بچه‌ها و در نتیجه کارایی خود آموزش‌دهنده‌ها در آموزش سنجیده شود و ببینیم تا چه حد به اهدافمان در آموزش بچه‌ها نزدیک شده‌ایم.
در این جلسه تمرینات اضافه‌تری به دوستانی دادیم که می‌خواستند بیشتر تمرین کنند، در تندخوانی سریع‌تر پیشرفت کنند و تکنیک‌های تقویت حافظه بیشتری را یاد بگیرند.
 

دورهمی-تندخوانی

هدیه کتاب به بچه‌ها

از اتفاقات خوب این دوره، اهدای یک «کتاب» به هر نفر از دوستان شرکت‌کننده بود. بخشی از این کتاب در همین جلسه با همراهی دوستان مطالعه و بررسی شد.
استاد وجکانی پیشنهاد داد این کتاب که با توضیح «اهداف؛ رسالت فردی و معنی زندگی بچه‌ها» همراه شده بود، به بچه‌ها اهدا شود تا بتوانند مسیر زندگی خودشان را به صورت شفاف‌تر و واضح‌تر نگاه کنند و به سمت رسالت‌هایشان گام بردارند.

در وب سایت بیشتر از یک بخش ویژه ای به معرفی و فروش کتاب اختصاص یافته است. برای خواندن معرفی کتاب‌های ارزشمند و کاربردی به لینک زیر بروید:

معرفی کتاب 

عنوان کتابی که در این دوره به بچه‌ها اهدا شد، «کافه‌ای به نام چرا» بود.

کتاب-کافه-ای-به-نام-چرا

سرعت مطالعه بچه‌ها، چقدر بهتر شده بود؟

در بخش بعدی کلاس، سرعت مطالعه بچه‌ها سنجیده شد. سرعت بالا و بعضاً تعجب‌برانگیز برخی از بچه‌ها نشان از تأثیر خوب کلاس بر آن‌ها داشت. البته دراین‌بین تمرینات و پشتکار خود بچه‌ها هم در روند پیشرفتشان تأثیر زیادی داشت.
 

دورهمی-تندخوانی

شاخه گلی به نشانه ادامه مسیر…

در بخش بعدی دورهمی گلی به بچه‌ها اهدا شد که نشان از هدف اصلی شرکت در دوره تندخوانی داشت. این گل به بچه‌ها یادآوری می‌کرد که هدف اصلی از شرکت در این دوره، «کتاب خواندن» بود. بعد از اهدای گل از بچه‌ها خواسته شد آن را جایی بگذارند که همیشه ببینند تا همواره یادشان باشد که کتاب بخوانند. سعی شد این مفهوم به بچه‌ها یاد داده شود که تا وقتی کتاب نخوانند، نمی‌توانند مسیر رو به رشدی به سمت رسالت‌هایشان داشته باشند.
 

دورهمی-تندخوانی

معرفی کتاب‌های برتر به بچه‌ها

 

در قسمت بعدی دورهمی، به معرفی کتاب‌های مرتبط، مناسب و برتر در زمینه‌هایی که به بچه‌ها کمک می‌کند، پرداخته شد.
آموزش، موضوع دیگری بود که به آن پرداختیم. برای بچه‌هایی که در دوره‌های قبلی شرکت کرده بودند، همان‌طور که قول داده بودیم، سرفصل‌های دوره جدید گفته شد و به آن‌ها آموزش داده شد. این محتواهای جدید در دوره‌های جدید بهمن‌ماه به بچه‌هایی که تازه ثبت‌نام می‌کنند هم آموزش داده خواهد شد. این آموزش‌ها پایه‌های روانشناسی دارد و بر مبنای طرز فکر است.
اگر در هر دوره محتواهای جدیدی طراحی شود، ابتدا سعی می‌شود به بچه‌های دوره‌های قبلی آموزش داده شود تا آن‌ها هم از این مطالب تازه بهره ببرند.

دورهمی-تندخوانی

 

برای ثبت نام در کارگاه ویژه تندخوانی بر روی لینک زیر کلیک کنید:

کارگاه ویژه تندخوانی

 

امتیاز (4/5)
4/5
به اشتراک بگذاریم
دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا