ده سال دیگه «بیشتر از یک» چه شکلیه؟

سرفصل های مهم این مقاله

نیمه اردیبهشت 1392 بود که مجموعه بیشتر از یک نفر متولد شد…!
این طفل نوپا، امروز یک کودک 6 ساله شده است. اگر بیشتر از یک نفر در قامت یک «انسان» بود، سال بعد باید برای مدرسه رفتن آماده می‌شد؛ اما بیشتر از یک نفر، قبل از اینکه به مدرسه برود، معلم‌ها و اساتید فوق العاده و بسیار زیادی را آموزش داده است.
اساتیدی که هرکدام می‌خواهند بیشتر از یک نفر باشند، به دیگران هم آموزش دهند و به این ترتیب دنیا را به سهم خود جای بهتر و زیباتری برای زندگی کنند.
در این نوشته ، به صورت خلاصه با فعالیت های مجموعه، اهداف و رسالت ها و اعضای مجموعه آشنا خواهید شد. اما قبل از آن، از چند نفر از بچه های مجموعه پرسیدیم به نظر شما ده سال دیگر مجموعه چه وضعیتی خواهد داشت و چه شکلی خواهد بود؟

شما هم بعد از دیدن این کلیپ کوتاه دو دقیقه ای برای ما در قسمت کامنت ها بگویید فکر می کنید ده سال دیگر مجموعه بیشتر از یک چه شکلی است؟ دوست دارید چه اهداف دیگری را دنبال کنیم و چه جایگاهی در آن موقع خواهیم داشت؟

با نوشته‌ای خودمانی به مناسبت سالگرد مجموعه بیشتر از یک نفر همراه ما باشید…!

وقتی همه خواب بودند…!

پیام-بهرام-پور

روز تولد هرکس، برایش روزی خاص است. اگرچه هر روزی که تغییر کنیم و رویداد تازه‌ای در زندگی‌مان رخ دهد می‌تواند روز تولد لقب بگیرد.
«بیشتر از یک نفر» زاده شده تا انسان‌ها یک گام از خودشان جلوتر باشند، یک گام به پیش بروند، بر حجم آموزش‌های ارزشمند و ضروری‌شان بیفزایند و ایرانمان را جای بهتری برای زندگی کنند.
همه ما خوب می دانیم که ایران عزیز بیشتر از هر چیزی به «آموزش» نیاز دارد. آموزش اساس و بنیان هر جامعه‌ای است. می‌بینیم هر جامعه‌ای که آموزش را جدی گرفته و برایش برنامه‌های بلندمدت و مدرن ریخته، توانسته به اوج شکوفایی برسد. ملت‌هایی که خواسته‌اند بیشتر از یک نفر باشند و اکنون نه تنها به این هدفشان رسیده‌اند که مشغول صادر کردن «آموزش» هستند.
بیشتر از یک نفر وقتی زاده شد که جامعه ما نیاز فراوانی به آموزش داشت، اما تعداد خیلی کمی بودند که پاسخگوی نیاز طیف وسیعی از افراد باشند. برای همین هم نبود یک مجموعه حرفه‌ای و مبتنی بر تحقیقات علمی در ایران حس می‌شد. به این ترتیب مجموعه بیشتر از یک نفر متولد شد.

گامی کوچک برای محمدپیام بهرام پور و گامی بزرگ برای بشریت…!

وقتی نیل آرمسترانگ به عنوان نخستین انسان به ماه گام گذاشت، جمله مشهوری گفت:

«این گامی کوچک برای یک انسان و جهشی بزرگ برای بشریتاست.»

گام‌های کوچکی که باعث ارتقای بشریت شده‌اند، البته کم نیستند.
دانشمندان و انسان‌های بزرگی در ایران و جهان به دنیا آمده‌اند که دنیا را به سهم خودشان جای زیباتری برای زندگی کرده‌اند و دینشان را به این دنیا ادا کرده‌اند.
میلیاردها نفر هم آمده‌اند و رفته‌اند، بدون اینکه دستاورد خاصی برای خود یا جامعه‌شان بر جای بگذارند.
این انتخاب هرکدام از ماست که بخواهیم دنیا را جایی بهتر و زیباتر کنیم و به سایر همنوعانمان خدمت کنیم.
محمد پیام بهرام پور با تشکیل تیم بیشتر از یک و آموزش‌های مدرن و ارزشمند خود که طی سال‌ها تجربه، مطالعه، سفر و خواستن به دست آورده است، در حال گذراندن مسیری است که سرانجامش تعالی، رشد و بیشتر از یک نفر بودن است.
راستی، اگر هرکدام از ما بیشتر از خودمان باشیم، دنیا چقدر جای زیباتر و مناسب‌تری برای زندگی می‌شود؟

استادی-1

بیشتر از یک نفر چه اهدافی را دنبال می‌کند؟

مجموعه آموزشی بیشتر از یک نفر در طی این سال‌ها گام به گام رشد کرده، بزرگ شده و البته هر سال به تعداد بیشتری از مشتاقان یادگیری، آموزش داده است.
واقعیت این است که ایرانی‌ها، همه افرادی آموزش پذیر و مشتاق هستند؛ اما اینکه چه کسانی، با چه اهدافی و با چه برنامه‌ای به آنها آموزش دهند، مهم است.
چیزی که مشخص است این است که نظام آموزشی ایران چندان کارآمد و مؤثر نیست. اگرچه سالانه میلیاردها تومان صرف آموزش می‌شود، اما در عمل بازدهی چندانی ندارد.

همان‌طور که گفتیم، شاخصه اصلی هر جامعه پیشرفته و توسعه یافته، یک نظام آموزشی متعالی است. وقتی نظام آموزشی متعالی باشد، ابعاد دیگری مثل سیاست و اقتصاد و اخلاق و غیره هم تعالی پیدا می‌کند. کشوری مثل ژاپن یا نروژ تنها با تغییر سیستم‌های اموزشی خود، توانستند در تمام جنبه‌های زندگی فرد فرد افراد جامعه اثر بگذارند و به زودی به بهترین کشورهای جهان از لحاظ سطح کیفی زندگی تبدیل شوند.
هدف و رسالت اصلی مجموعه آموزشی بیشتر از یک نفر در نهایت تغییر سیستم آموزشی کشور با الهام گرفتن از مدرن‌ترین سیستم‌های آموزشی جهان است.
بیشتر از یک با در پیش گرفتن سیاست «تدریس به مدرس‌ها» توانسته تعداد زیادی مدرس حرفه‌ای و درجه یک تربیت کند که هرکدام در حیطه‌ای به خصوص فعالیت دارند. ما می‌خواهیم بر سر هر چهار راهی همانطور که نانوایی و سوپرمارکت هست، یک مجموعه آموزشی هم باشد و آن‌قدر آموزش در ایران پررنگ و نیازش حس شود که طی سالیان دراز بتوانیم جز ملت‌های درجه یک از نظر علمی شویم و به جای نفت و گاز، «آموزش» صادر کنیم.

استادی-3

بیشتر از یک نفر در این شش سال چه کارهایی انجام داده است؟

تغییر سیستم آموزشی و آموزش‌های اثربخش لزومی ندارد تنها به وسیله آموزش و پرورش کشور انجام شود. هر مجموعه آموزشی می‌تواند به برنامه ریزی، هدف گذاری و رشد، به این مهم دست پیدا کند.
مجموعه بیشتر از یک نفر سال به سال رشد کرده، کارمندان بیشتری استخدام کرده و به تعداد بسیار زیادی از ایرانی‌ها و غیر ایرانی‌ها آموزش داده است.
در این سال‌ها 4 دوره بلندمدت (و به گواه شرکت کنندگان فوق العاده) مدرسه استادی برگزار شده و پنجمین دوره هم اکنون در حال برگزاری است.
40 محصول آموزشی مطابق با استانداردهای آموزشی روز دنیا تهیه شده و به صورت فیزیکی و غیرحضوری و آنلاین در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.
دوره‌های حضوری مجموعه با استقبال خوب همراهان مجموعه با قدرت در حال برگزاری است.

سمینار-ارتباطات

علاوه بر همه این‌ها، مجموعه بیشتر از یک نفر با توجه به تعداد زیاد کاربران و همراهانش، شرکت در فعالیت‌های عام‌المنفعه را جز وظایف اصلی خودش می‌داند.
به همین منظور سه سمینار بزرگ خیریه  برگزار شده و عواید آن صرف خرید وسایل تحصیلی و لوازم التحریر برای مناطق محروم سیستان و بلوچستان و آموزش آن‌ها شده است. مجموعه بیشتر از یک در ادامه مسیر خود برنامه‌های بلندمدتی برای «آموزش» کودکان و نوجوانان مناطق محروم در نظر دارد. ما اعتقاد داریم نباید به افراد محروم جامعه ماهی بدهیم. بلکه ماهیگیری را به آنها یاد خواهیم داد.
کمک‌های نقدی اگرچه می‌تواند اندکی از آلام و رنج‌های آنان را کم کند اما در دراز مدت این
آموزش است که به درد آن‌ها می‌خورد و آنها را از وضعیتی که در آن گرفتار شده‌اند، نجات خواهد داد.

استادی-4

کارکنان مجموعه آموزشی بیشتر از یک نفر

شمار کارکنان مجموعه که هم به صورت حضوری و هم غیر حضوری با مجموعه به صورت مستقیم همکاری می‌کنند به 30 نفر رسیده است.
علاوه بر این‌ها مجموعه دارای 15 مدرس آموزش دیده و حرفه‌ای است که هرکدام در یک حیطه مشغول فعالیت و تدریس هستند.
شمار زیادی از افراد هم به صورت غیر مستقیم یا مقطعی با تیم آموزشی بیشتر از یک نفر همکاری می‌کنند. مثلاً برای ارائه یک محصول جدید یا همکاری در تعدادی سمینار یا چاپ کتاب.

برای آشنایی بیشتر با تیم رویایی بیشتر از یک نفر روی لینک زیر کلیک کنید:
درباره تیم بیشتر از یک نفر

تیم-بیشتر-از-یک

تیم-رویایی

وب سایت بیشتر از یک نفر

سایت آموزشی بیشتر از یک نفر با حدود 800 مقاله حرفه‌ای و رایگان، محصولات، ویدئوها و پادکست‌های رایگان خود مورد استقبال طیف وسیعی از افراد جامعه قرار گرفته است. در حقیقت حتی اگر محصولات فروشی شرکت را در نظر نگیریم، مقالات و محصولات رایگان وب سایت بیشتر از یک، حقیقتاً پاسخگوی کسانی است که می‌خواهند آموزش ببینند و شاید حتی مدت‌ها زمان لازم باشد تا بتوان این دوره‌ها و مقالات رایگان را مطالعه کرد.

استادی

و در نهایت این همراهی شما کاربران عزیز است که راه را بر ما آسان می‌کند…

هر مجموعه آموزشی و کسب و کار بدون مخاطب هیچ است. ارزشمندترین دارایی ما مخاطبین و کاربران ما هستند. ما برای آنها محصول تولید می‌کنیم، مقاله می‌نویسیم و آموزش تهیه می‌کنیم. برای همین تک تک مخاطبین برای ما عزیز، ارزشمند و مهم هستند.
از شما همراهان می‌خواهیم اگر تا به حال چیزی از مجموعه ما یاد گرفته‌اید و آموزش‌های ما برایتان ارزشمند بوده و رسالت و اهدافتان هم مسیر با ماست، ما را بیشتر به اطرافیان و کسانی که نیاز به آموزش دارند معرفی کنید تا دست در دست هم به سوی مهم‌ترین هدفمان یعنی تعالی بشریت گام برداریم و ایرانمان را به یک کشور جهان اولی و توسعه یافته تبدیل کنیم.
امیدواریم با هم به قله‌های دانش و سواد و آگاهی برسیم.

سمینار-بزرگ

امتیاز (4/5)
4/5
به اشتراک بگذاریم
دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ دیدگاه دربارهٔ «ده سال دیگه «بیشتر از یک» چه شکلیه؟»

  1. سلام وقت بخیر من امرالله نظری هستم ازافغانستان بنده معتقدم تا ده سال دیگه بشتر اریک تو دنیا ی فارسی زبان وخیلی از زبان های دیگه حرفی اول را می‌زند

اسکرول به بالا