دارن هاردی کیست؟

سرفصل های مهم این مقاله:

دران هاردی کیست؟

 

از سال 2010 به بعد وقتی صحبت از موفقیت و کتاب هایی در زمینه ی موفقیت فردی یا سازمانی می شود، بدون شک نام دارن هاردی Darren Hardy نویسنده ی کتاب اثر مرکب یکی از گزینه های روزی میز است.

 

اگر او را نمی شناسید، یعنی یکی از تاثیر گذار ترین مربی های موفقیت را نمی شناسید.

دارن هاردی به سبب شغل خود که سر دبیر مجله ی موفقیت بود،با افراد  فوق موفق و تاثیر گذار بسیار زیادی در ارتباط است و با آن ها مصاحبه کرده و روش های موفقیت آن ها را بررسی کرده است.

او روش های موفقیت  انواع بیزینس من ها؛ ورزش کارهای مختلف، افرادی که با تحصیلات بالا به موفق رسیده اند و افرادی که بدون تحصیلات بالا به موفقیت های بسیار بالا رسیده اند، را بررسی کرده است.

 

خودش هم زندگی موفقی دارد،او حاصل تجربیات  و تلاش های خودش را در کتاب هایش آورده و راه های موفقیت را به خوانندگان نشان داده است.

نام کتاب های منتشر شده از دارن هاردی :

اثر مرکب

بهترین سال زندگی تو

دیوانگان ثروت ساز

 

فقط کتاب اثر مرکب تا کنون 20 میلیون نسخه از آن به فروش رفته است.

 

 

دارن  هاردی که امروز در دهه ی پنجم زندگی خود قرار دارد یک از سخنران، نویسنده، بیزینس من و مشاور معروف و مشهور جهانی است. او در گذشته یکی از شاگردان جیم ران بوده و اغلب دست آورد های خودش را مدیون آموزش هایی است که از جیم ران دریافت کرده است.

جالب است بدانید جیم ران، مربی دارن هاردی،برایان تریسی و آنتونی رابینز و بسیاری دیگر بوده.

این سه نفر که اسمشان را آوردیم هر کدام به نوعی صنعت آموزش های موفقیت را دگرگون کرده اند.

 

فلسفه ی موفقیت دارن هاردی چیست؟

وقتی همه از انجام کارهای بزرگ برای موفقیت و تغیر در زندگی سخن می گویند، دارن هاردی موفقت را حاصل جمع موفقیت های کوچک می داند.

 

دارن هاردی می گوید با کم کردن یک شکلات از غذای روزانه تان می توانید وزن خودتان را کم کنید و به هیکل استاندارد برسید.

 

دارن هاردی به قدرت ضربه های کوچک ولی مستمر اعتقاد دارد و این فلسفه را سر لوحه ی زندگی خودش کرده:

هر روز قدم هایی کوچک برای انجام کاری بر میداریم و سر انجام موفق می شویم آن کار را با موفقیت به پایان برسانیم.

 

دارن هاردی معتقد است هیچ فرمول جادویی برای موفقیت وجود ندارد و موفقیت تکرار بی رحمانه ی کارهای درست  است که در اثر زمان به بار می نشیند.

 

دقیقا در صفحات آغازین کتاب اثر مرکب دارن هاردی می گوید که ای کاش قرص یا فرمولی وجود داشت تا مثلا آن را از  فروشگاه های همواره تخفیف کورش خرید و  موفق شد.

 

دارن هاردی تا به امروز سه کتاب پر فروش نوشته است. او یکی از نویسندگان پر فروش نیویورک تایمز است. کتاب هایی که نوشته در سراسر جهان بسیار پرفروش و پرطرفدار است.دارن هاردی تا سال 2015 سردبیر مجله ی موفقیت
Success (magazine)  بوده است.

 

لیست کتاب های دارن هاردی عبارت اند از :

اثر مرکب

بهترین سال زندگی تو

دیوانگان ثروت ساز

 

دارن هاردی در کتاب اثر مرکب تعریف می کند که هر روز صبح ساعت 6 صبح از خواب بیدار می شده، اما نه با ناز و نوازش، بلکه با صدای سقوط آهن بر روی زمین، او ساعت 6 صبح با صدای به زمین خوردن وزنه های آهنین پدرش از خواب بیدار می شده.

 

برای پدر دارن هاردی فرقی نمی کرد تابستان باشد یا زمستان، هر روز ساعت 6 صبح با یک  زیرپوش ورزشی رنگ و رو رفته در پارکینگ خانه بود و تمرین می کرد.

دقیقا روی دیوار روبروی نوشته بود:

نابرده رنج گنج میسر نمی شود

وقتی از وزنه زدن خسته می شد به آن جمله نگاه می کرد.

 

یکی از جملات بسیار جالبی که در کتاب اثر مرکب دارن هاردی از پدرش نقل می کند این است:

یکی از فلسفه های پدرم این بود: مهم نیست که با هوش یا خنگ هستید، باید با تلاش و کوشش کمبود تجربه، مهارت، ذکاوت، و توانایی ذاتی تان را جبران کنید. اگر رقبایتان باهوش تر، با استعدادتر و با تجربه تر هستند، باید سه برابرشان تلاش کنید تا شکستشان دهید.

 

دارن هاردی به این معتقد است که با تمرین و تکرار می توان تقریبا هر توانایی را به دست آورد.

مثلا اگر در درس ریاضی ضعیف هستید می توانید در تابستان معلم خصوصی بگیرید و ریاضی تمرین کنید تا نمره هایتان در درس ریاضی تقویت شود.

 

داستان موفقیت دارن هاردی در 18 سالگی

 

او با استفاده از اصول اثر مرکب توانست در 18 سالگی به درآمد یک میلیون دلار در سال دست پیدا کند.

بعد از آن اصول اثر مرکب را تکرار کرد و یک شرکت تاسیس کرد و در 27 سالگی به 50 میلیون دلار دارایی دست پیدا کرد.

 

وقتی زندگی افراد موفق را بررسی می کنیم متوجه یک نکته ی بسیار سهل و ممتنع می شویم:

این که برای رسیدن به موفقیت باید بهای آن را پرداخت کنیم.

 

اثر مرکب نشان می دهد که با برداشتن قدم های کوچک ولی مداوم، باید منتظر نتیجه ای هیجان انگیز باشیم.

 

داستان سه دوست از اثر مرکب

سه دوست به نام های فرزاد و محمد و علی که تقریبا سطح درآمد یکسان دارند و هر سه به تازگی ازدواج کرده اند

علی به تازگی در جایی مشغول به کار شده و تصمیم گرفته است که برای این که دچار چاقی بعد از ازدواج نشود روی به اندازه ی یک شکلات، کالری از رژیم غذایی روزانه اش کم کند و روی نیم ساعت مطالعه کند و به فایل های انگیزشی گوش دهد.

 

فرزاد عاشق آشپزی است و غذاها و کیک های عالی درست می کند، هر بار که غذا درست می کند برای تست کردن غذا ها به اندازه ی یک لقمه قبل از بقیه از غذاها می چشد. عاشق سریال دیدن هم است و به تازگی یک سینمای خانگی تهیه کرده و بعد از ظهرها مشغول دیدن فیلم و سریال می شود.

محمد هم به روند عادی زندگی خود ادامه می دهد.

بعد از گذشت چند 12 ماه هیچ تغییری محسوسی قابل مشاهده نیست، علی همچنان به خواندن کتاب و گوش دادن به فایل های آموزشی ادامه می دهد و فرزاد هم همان روند آشپزی و فیلم دیدن را دنبال می کند. در این زمان  تفاوت آشکاری بین محمد علی و فرزاد نیست.

 

اما

بعد از گذشت 30 ماه اثر مرکب خودش را نشان می دهد.

علی با کم کردن یک شکلات از غذای روزانه اش،حدود 15 کیلوگرم از وزنش را کم کرده به 85 کیلوگرم رسیده و هیکل مناسبی دارد و حدود 1000 ساعت آموزش دیده است و زندگی اش و وابط خانوادگی اش بهتر شده و با توجه به آموزش هایی که دیده می تواند تصمیم های بهتری برای زندگی اش بگیرد.

اما در مقابل فرزاد با خوردن یک لقمه اضافی از غذاها و دیدن فیلم و سریال 15 کیلوگرم بر وزن اش اضافه شده است و 115 کیلو است، یعنی با علی 30 کیلوگرم اختلاف وزن دارد. به دلیل اضافه وزن و تحرک کم،انرژی کمی دارد و  به دلیل این که شب ها تا دیر وقت مشغول سریال دیدن است، با کم خوابی مواجه است و در محل کار زود عصبی می شود و این عصبی شدن روی زندگی زناشویی اش هم تاثیر گذاشته و رابطه ی خوبی را تجربه نمی کند و رضایت از زندگی اش کم و کمتر می شود.

 

محمد هم کمی اضافه وزن پیدا کرده و کمی رضایت از زندگی اش کاهش پیدا کرده است.

 

این قدرت انتخاب های کوچک است که وقتی با زمان و مداومت ترکیب می شوند چه نتایج بزرگی را پدید می آورند.

 

 

نتیجه گیری:

باید توجه داشت که انتخاب های کوچک روزانه ی ما که هر روز آن ها را تکرار کی کنیم هستند که زندگی ما را می سازند،یعنی بهمن های عظیم حاصل غلت خوردن اولین گلوله ی برف کوچک است

 

بر اساس آموزش های دارن  هاردی باید دقت بیشتری بر روی انجام اعمال کوچک داشته باشیم،زیرا فیل ها گاز نمی گیرند

مطالب محبوب سایت:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا