خلق زندگی مطلوب با مدیتیشن

سرفصل های مهم این مقاله

دیده اگر جانب خود واکنی    در تو بود آنچه تمنا کنی

زندگی تعداد زیادی از آدم های امروزی سطحی است ما آدم ‌ها از نظر خودمان زیاد می ‌دانیم و تجارب زیادی هم داریم، ما می ‌توانیم هوشمندانه در حین صحبت کردن رانندگی کنیم، آشپزی را بخوبی بلدیم، به مهارت های مربوط به شغلمان مسلط هستیم و یا در حال یادگیری آنها هستیم و این خیلی عالی هستش

اما یک سوال: آیا به اندازه کافی احساس آرامش و رضایت از زندگی را تجربه می کنیم؟
آیا برای رسیدن به آرامش و احساس رضایت از زندگی آموزش دیده ایم؟
متاسفانه جواب این سوال برای تعداد زیادی از ما منفی است.

خلق زندگی مطلوب با مدیتیشن

 

ما آدم ها به خاطر توجه بیش از انداره بر معیارهای غیر معنوی، دچار ضعف شده‌ایم و فاقد بینش و درکی عمیق نسبت به ذات خلقت هستیم.
ولی من یک خبر خوب برای شما دارم و آن این است که می توانید با خواندن این مقاله، با تعریفی متفاوت از (ذهن آگاهی) آشنا بشوید و در پایان نحوه انجام تمرینات مدیتیشن را بیاموزید و با انجام آن به تدریج ادراک خوبی در مورد خود و زندگیتان بدست بیاورید.

مقاله زیر درباره اینکه چطور مدیتیشن کنیم را بخوانید

چگونه مدیتیشن کنیم؟

 

یک اسب زیبا، قوی و تیزپا را تصور کنید.
این اسب اگر با 300سرعت کیلومتر در ساعت هم بدود، باز نمی تواند پرواز نماید، ولى یک پرنده کوچک با کمترین سرعت توانایی پرواز دارد.
چرا؟
چون براى پرواز نیاز به بال داریم و نه قدرت و سرعت!
عزیز دلم بال پرواز ما انسان ها ذهن ماست و راه استفاده از قدرت نهفته در ذهن ما، تسلط بر مغز و ذهن است و این توانایی و تسلط هیچ ارتباطی به هیکل، زیبایى، جنسیت، قدرت، سن و سال و … ندارد.
همانطور که عرض کردم زمانی می توانیم از قدرت مغز و ذهن خود بدرستی استفاده نماییم که بر آن مسلط بشویم و یکی از راه های تسلط بر ذهن انجام تکنیک های ذهن آگاهی از جمله مدیتیشن است.
درصد موفقیت انسان ها بستگى به درصد استفاده از قدرت ذهنشان دارد.

به قول حضرت مولانا

رهِ آسمان درون است، پرِ عشق را بجنبان پرِ عشق چون قوى شد، غم نردبان نماند

تمرینات ذهن آگاهی از جمله مدیتیشن برای آرامش، بهبود تمرکز فکر و انرژی، داشتن خواب راحت، کاهش استرس، افزایش سطح آرامش و سلامتی، کنترل خشم و هیجانات منفی و زیاد شدن خونسردی در طول روز و ده‌ها و صدها اتفاق خوب دیگر در زندگی‌ مان بسیار اثر بخش است.

مدیتیشن یکی از بزرگترین هنرهای زندگی است.

یکی از دستاوردهای مهم مدیتیشن تمرین سکوت به صورت ارادی است. ما تنها زمانی می توانیم ذهن خود را ساکت نمایم، که بر آن مسلط بشویم. سکوت چندین مرحله دارد که در این آموزش دو مرحله اش مد نظر ما است و برای ما در تمرین مدیتیشن بسیار مهم است.

مرحله اول : سکوت دهان
مرحله دوم : سکوت ذهن

مدیتیشن

خاموش ساختن نجوای درونی و گفتگوی ذهنی بسیار دشوار است و برای رسیدن به این سکوت و کنترل، لازم است با بستن دهان که مرتبه اول سکوت است، شروع نماییم و زمینه را برای خاموش کردن ذهن فراهم کنیم.
کسی که بتواند به سکوت ذهنی برسد و از هیاهوهای حافظه و تخیل رهایی می یابد، اثرات مثبتی را در خود ایجاد می کند.
مدیتیشن روشی فوق العاده برای مهار استرس و نگرانی است و راهی برای درمان افسردگی و رسیدن به میزان مطلوبی از ادراک و تسلط بر خود است.
یکی از  تجربیات ارزشمندی که به واسه لطف خدای عزیز و اعتماد مراجعانم داشتم خانمی بود با نام مینا ((جهت احترام به حریم خصوصی این نام مستعار است)) بود.
مینا خانم 25 ساله بود و اهل تهران، به گفته خودش در خانواده ای نسبتا مرفه بزرگ شده بود، دو خواهر بودند و تا فوق لیسانس و در رشته علوم آزمایشگاهی که بسیار آن را دوست می داشت تحصیل کرده بود.
چندین شغل را تجربه کرده بود و در حال حاضر شاغل نبود و به گفته خودش داشتن استرسش فراوان بود.
چندین خواستگار خوب داشت که به علت وسواس فکری و معطل کردن آنها همگی به سراغ ازدواج با فرد دیگری رفته بودند و همین موضوع او را به شدت آزار می داد.
لوازمش را زیاد گم می کرد و به همین دلایل که عرض کردم از دست خودش بشدت عصبانی و خشمگین بود.
از طریق شبکه‌ی اجتماعی با ما آشنا شده بود‌ و با مشاوره تلفنی و حضوری مسائلش بررسی شد.

مینا خودش می گفت: آقای مرادی من فقط استرس دارم و بعضی وقت ها با خوردن قرص به آرامش می رسم ولی نگرانم چون حس می کنم میزان مصرف دارویم باید بیشتر بشود تا آن آرامش قبلی را بدست بیاورم و به همین دلیل بعد از استفاده از مطالب و فیلم‌های آموزشی شما تصمیم گرفتم با شما صحبت کنم.

درسته که مینا خانم می گفت فقط آرامشم به هم می خوره ولی من نیاز داشتم ریشه مسائله را بیابم و بعد از دو جلسه مشاوره به دلایل اصلی رسیدم، نا گفته نماند که مینا قوائد مشاوره را به خوبی رعایت می کرد، منظورم گفتن صادقانه وقایع و شرح دقیق مشکلاتش است.

یک از عواملی که به شدت مینا باید از آن پرهیز می کرد، سرزنش دائمی خودش برای اشتباهاتی بود که آگاهانه و یا ناخودآگاه مرتکب می شد و این رفتار منجر به دوست نداشتن خودش و در ادامه منجر به کاهش اعتماد به نفسش می شد و به همین دلیل استرسش را افزایش می داد و همین افزایش استرس نتیجه‌اش از بین رفتن آرامشش می شد و به همین ترتیب در دام این چرخه غلط گرفتار بود.

بعد از شناسایی مسائل مینا خانم به ایشان چند آموزش حضوری از جمله تمرین پیشرفته موج شفا که متدی پیشرفته است داده شد و خوشبختانه هر روز حال مراجع گرامی ما بهتر شد تا جایی که با گذشت یک هفته میزان آرامش به حد قابل قبولی رسید و در پایان هفته چهارم کاملا خونسرد و آرام شدند و دیگر خبری از حالات منفی گذشته نبود.

 

نکته مهمی که هر مراجعی لازم است به آن توجه کند تکرار منظم و طبق آنچه بیان می شود است و مینا خانم دقیقا همین کار را انجام داد و امروز که با شما صحبت می کنم حدود چهار ماه از شروع تمرینات می گذرد و همچنان مینا تمرینات را انجام می دهد و شگفت زده از تغییراتش است.

در ابتدای سمینار هدف گذاری حرفه ای نمونه ای از متد پیشرفته ذهن آگاهی را اجرام نمودم که پیشنهاد می کنم حتما این سمینار بی نظیر را تماشا کنید.

برای دسترسی رایگان به فایل های سمینار هدف گذاری حرفه ای روی لینک زیر کلیک کنید

هدف گذاری حرفه ای + دانلود رایگان فیلم سمینار

بر هر کسی لازم و اگر صادقانه بگویم ضروری است که حتما یک تا سه بار در روز تمرینات مدیتیشن و ذهن آگاهی را انجام بدهد و فقط با تکرار است که ما می توانیم بر هر مهارتی تسلط پیدا کنیم.
عزیز دلم مدیتیشن یکی از راه های بسیار اثر بخش در تمرین برای زندگی در لحظه اکنون است.
هر کاری که طی روز انجام می دهیم می تواند به مدیتیشن تبدیل بشود، مدیتیشن چیزی جدا از زندگیمان نیست، درست مانند تنفس است، همانطور که دم و بازدم می نماییم، می توانیم مدیتیشن هم انجام بدهیم.
اگر ما بتوانیم فعالیت هایمان را از حالت اتوماتیک خارج کنیم، کل زندگی به مدیتیشن تبدیل می شود، آنگاه هر چیز کوچکی مانند دوش گرفتن، غذا خوردن، حرف زدن با دوست، تبدیل به مدیتیشن می شود.

مدیتیشن بخش مهمی از زندگی است که با بی توجهی و نبود تعلیم و تبلیغ صحیح به گزینه‌ ای کاملا بی اهمیت تبدیل شده، اما شما عزیزم دلم بدان هر موقع که احساس کردی حس و حال خوبی نداری، چه در زمانی که مشغول انجام وظایف شغلیت هستی و چه در زمانی که در کنار عزیزانت می گذرانی، باید دقایقی را به انجام این متد انرژی بخش اختصاص بدهی.

یکی از ویژگی های مهم مدیتیشن این است که می توانیم، هر زمانی که بخواهیم آن را انجام بدهیم.

قبل از شروع کار روزانه و یا بعد از اتمام آن، فقط برای پنج تا ده دقیقه تمرین معجزه گری را که به شما می آموزیم را انجام دهید تا شخصا به این تجربه ی الهی دست پیدا کنید، آن وقت متوجه می شوید که تا کنون خودت را از چه موهبتی بی اطلاع بودی.

چگونه مدیتیشن را انجام بدهم؟

لازم است بدانید در ابتدا نیاز به یک استاد راهنما دارید تا راه را برای شما هموار کرده و کمکتان کند تا به آسانی و به درستی بتوانید این تکنیک با ارزش را انجام بدهید.
این تمرین را با توضیحات کامل برایتان آماده کرده‌ام که می توانید از آن استفاده کنید.
رعایت این نکات مهم و ضروری است
در جایی ساکت و بدون سر و صدا، با نوری ملایم و بر روی زمین و یا صندلی راحتی بنشینید.
قبلش هر چیزی که تمرکز شما رو به هم می زند مانند تلفن تلوزیون و … رو خاموش کنید.
ساعتت رو تنظیم کن که برای ده دقیقه دیگر زنگ بزند. (اینکار برای این است که اگر به هر دلیلی خوابتان برد زنگ شما را بیدار کند)

فایل صوتی رو ابتدا یک بار کامل گوش بده و بعد مجدد برای شروع تمرین آن را پخش کن

حالا چشمانت را ببند و قدم به قدم با من همراه شو

 

عزیز دلم این جمله را همیشه مد نظر داشته باش که هر چه به خداوند نزدیک بشویم، آشفتگی ما کمتر می شود و یکی از راه‌های نزدیک شدن به منشاء هستی، مدیتیشن است.

هیچ چیز نمی تواند به اندازه (من استدلالی) ما را محدود نماید و برای غلبه بر این کنترل، مدیتیشن یکی از راه های بسیار مفید و اثر بخش است.

خیلی دوستتون دارم

حسین مرادی

 

با یک اپلیکیشن فوق العاده، به سوی پاکسازی جسم و روان خود بروید و ازهرگونه آلودگی خود را رها کنید…

در مورد  اپلیکیشن آرامیا در لینک زیر بیشتر بخوانید:

👇👇👇
آرامیا چیست؟ چه بود و چه می‌شود؟!

امتیاز (4/5)
4/5
به اشتراک بگذاریم
دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا