حکایتی که همچنان باقیست..! گزارش جلسه بیست و چهارم مدرسه استادی 4

سرفصل های مهم این مقاله:

جمعه 5 بهمن ماه 1397 روز پایانی مدرسه استادی 4 بود. این جلسه مطابق معمول در سالن همایش‌های دانشگاه روانشناسی برگزار شد؛ اما حال و هوای این جلسه با بقیه جلسات متفاوت بود. امروز بیشتر دوستان علاوه بر آموزش‌های ارزشمندی که دیدند، از اینکه قرار است از هم جدا شوند، کمی ناراحت بودند.
 

جمله-انگیزشی-مدرسه-استادی-4

البته ارتباط همه بچه‌های شرکت کننده با مجموعه بیشتر از یک نفر، کماکان برقرار است. تعدادی از آنان به عنوان کوچ بچه‌های مدرسه استادی 5 به فعالیت ادامه خواهند داد و بقیه دوستان هم از آموزش‌های پس از دوره بهره مند خواهند شد.
هم از طریق سایت، هم از طریق حل تمرین‌های تکمیلی، هم از راه برگزاری دوره‌های خودشان و هم ارتباط با کوچ‌های مجموعه.
با این گزارش همراه باشید تا با هم گریزی به جلسه بیست و چهارم مدرسه استادی 4 و حاشیه نگاری آن بزنیم.

 

پیام-بهرام-پور

قبل از اینکه گزارش جلسه بیست و چهارم مدرسه استادی 4 را مطالعه کنید، بیایید نگاهی به گزارش روزهای قبل بیندازیم و ببینیم در جلسات قبل چه گذشت. روی هر جلسه‌ای که می‌خواهید، کلیک کنید!

23. یک راند تا پایان! – گزارش جلسه بیست و سوم مدرسه استادی 4

22. طراحی آموزشی چیست-جلسه 22 مدرسه استادی 4

21. تکنیک های فروش – گزارش جلسه بیست و یکم مدرسه استادی 4

20. چطور وب سایت خود را بسازیم – گزارش جلسه بیستم مدرسه استادی 4

19. گزارش جلسه نوزدهم مدرسه استادی 4؛ آداب معاشرت، کلام و شخصیت!

18. بهبود مهارت های فردی – گزارش جلسه هجدهم مدرسه استادی 4

17. شبکه سازی انسانی – گزارش جلسه هفدهم مدرسه استادی 4

16. فروش-جلسه شانزدهم مدرسه استادی 4

15. تولید محصول ویدیویی-جلسه پانزدهم مدرسه استادی 4

14. ترس از سخنرانی – گزارش جلسه‌ی چهاردهم مدرسه استادی 4

13. تولید محصول صوتی – گزارش جلسه سیزدهم مدرسه استادی 4

12. برگزاری سمینار – گزارش جلسه ی دوازدهم مدرسه ی استادی 4

11. چگونه کتابمان را چاپ کنیم – گزارش جلسه ی یازدهم مدرسه ی استادی 4

10. حل مسئله – گزارش جلسه دهم مدرسه استادی 4

9. مقابله با افکار مزاحم – گزارش جلسه نهم مدرسه استادی 4

8. ساده سازی محتوا – گزارش جلسه هشتم مدرسه استادی 4

7. نوشتن کتاب الکترونیکی – گزارش جلسه هفتم مدرسه استادی 4

6. گزارش جلسه ششم مدرسه استادی 4

5. گزارش جلسه پنجم مدرسه ی استادی 4

4. گزارش جلسه ی سوم مدرسه ی استادی 4

3. گزارش جلسه ی چهارم مدرسه ی استادی 4

2. گزارش جلسه ی دوم مدرسه استادی 4

1. گزارش جلسه اول مدرسه استادی چهار

0. گزارش تصویری سمینار مدرسه استادی 4 (سمینار معارفه)

آغازی در انتهای یک پایان

امروز محمد پیام بهرام پور مدیریت این جلسه هیجان انگیز را بر عهده داشت. جلسه‌ای که اگرچه نشان دهنده پایان یک دوره بلندمدت و پر از تمرین و تلاش بود، اما می‌تواند برای بسیاری از بچه‌های استادی 4، شروع فصلی تازه و نقطه عطفی در زندگی کاری و اجتماعی آنها باشد. همینطور که تا الان هم برای بسیاری از نفرات دوره‌های قبل این اتفاق افتاده است.
 

شرکت-کنندگان-مدرسه-استادی-4

حسین موسویان و نرمش صبحگاهی

بعد از اینکه شرکت کنندگان مدرسه استادی صبحانه میل کردند، به سالن آمدند و توسط حسین موسویان (مربی پیلاتس و مهارت‌های ورزشی) آماده شدند تا جلسه‌ای طولانی، پرمحتوا و پر از یادگیری را آغاز کنند.

جلسه بیست و چهارم مدرسه استادی چه محتوایی داشت؟

محتوای جلسه 24 مدرسه استادی 4 بیشتر بر موضوعاتی متمرکز بود که مدرسین و شرکت کنندگان یاد بگیرند چطور خود را در سطوح بالا حفظ کنند. برخی از کسانی که حتی تا 10 هزار ساعت هم آموزش می‌بینند، متاسفانه نمی‌توانند به یک استاد ماهر و حرفه‌ای تبدیل شوند. خیلی از اشتباهات کوچک هست که اجازه نمی‌دهد به یک استاد یا آموزش دهنده تمام عیار تبدیل شوید. تمام این اشتباهات گفته و تشریح شد. بخش بزرگی از آموزش امروز هم به این موضوع اختصاص یافت که بچه‌های استادی بعد از این دوره دقیقاً باید چه کاری انجام بدهند و چطور مسیری که 9 ماه قبل شروع کرده‌اند را تا رسیدن به قله‌های موفقیت ادامه بدهند.
 

جلسه-پایانی-مدرسه-استادی-4

مقایسه با دیگران ممنوع، مقایسه با خود، مجاز!

در یکی از قسمت‌های آموزش امروز، بهرام پور توضیح داد که مقایسه کردن خودمان با دیگران در چه شرایطی اشتباه است، ممکن است چه آسیب‌هایی به همراه داشته باشد و در چه صورتی مقایسه کردن خوب است.
مثلاً مقایسه ابتدای کار خودتان با شرایط فعلی افراد موفق می‌تواند باعث دلسردی و مأیوس شدن شما شود و مانع ادامه فعالیت‌هایتان.
اما مقایسه خودتان با خودتان و پیشرفت‌هایی که می‌کنید، اتفاقاً شما را مثل منجنیق به جلو پرتاب خواهد کرد. کسب تجربه از گذشته می‌تواند چراغ راه آینده شما و کسب و کارتان شود.

چطوری خودمان و کسب و کارمان را معرفی کنیم؟

در این بخش آقای بهرام پور جزئیات جالبی در مورد نوع معرفی هرکدام از افراد به عنوان یک مدرس، آموزش دهنده یا استاد گفت. جزئیاتی مثل «اعلام میزان درآمد»، «اعلام مدارک و تحصیلات»، «کجاها آموزش دیده است» و یا «قرار است چه چیزهایی آموزش دهد» همه و همه برای معرفی خود مهم است و در میزان موفقیت اثرگذار است.
 

محمد-پیام-بهرام-پور

نگران سرعت رشد خود نباشید

محتوایی که محمد پیام بهرام پور تا قبل از ظهر به دوستان آموزش داد برای این بود که به آنها بگوید نگران سرعت رشدشان نباشند. خود استاد بهرام پور ابتدای کارش را با تجربیاتی که در این زمینه به دست آورده است با ذکر جزئیات برای دوستان گفت، از سختی‌هایی که آن اوایل داشته و اینکه مقایسه خودش با آن موقع نشان می‌دهد چقدر سرعت رشدش در ابتدای کار کم بوده و الان بهبود یافته است.
او ویژگی‌های برخی اساتید و به قول خودش «خدایان شوآف» را تشریح کرد تا هم افراد مختلف گول آنها را نخورند و هم اینکه خود بچه‌های استادی به چنین راه‌هایی وارد نشوند. شوآف و استفاده از راه‌های غیرمنطقی اگرچه ممکن است در ابتدای کار به درد بخور باشد، اما هرگز نمی‌تواند یک مدرس حرفه‌ای، ماندگار و محبوب شود.

بیانیه رسالتتون را نوشتید؟

آقای بهرام پور در بخش بعدی صحبت‌هایش به دوستان توصیه کرد که هرکدام از آنها بیانیه رسالت داشته باشند تا رسالت‌هایشان به صورت واضح و شفاف در آن نوشته شود و همیشه به عنوان یک عامل انگیزاننده جلوی چشمشان باشد.

شبکه‌های اجتماعی را سم زدایی کنید

اگرچه شبکه‌های اجتماعی کارکردهای بسیار مفیدی دارند، اما متاسفانه استفاده نابجا و بدون آموزش از آنها باعث شده فضای اینگونه شبکه‌ها به شدت آلوده شود. در این بخش آقای بهرام پور روش‌های بسیار جالبی برای سم زدایی از این شبکه‌ها آموزش داد. مثلاً در مورد شبکه اینستاگرام آموزش داد که چطور می‌توان محتواها را تصفیه کرد و محتوایی باکیفیت از آن برداشت نمود.

شبکه-های-اجتماعی

بخش‌های بعدی آموزش

در بخش‌های بعدی آموزش، آقای بهرام پور راجع به موضوعاتی مثل «تمرین آگاهانه»، «نکاتی برای افزایش بازدهی و کارایی»، «تکنیک‌هایی برای افزایش تمرکز» بیان کرد و در ادامه از این گفت که چه کار کنیم تا اثر این دوره به قوت خود باقی بماند و همینطور با قدرت ادامه پیدا کند.

چند راه برای ادامه…

راه‌های مختلف و متنوعی برای شرکت کنندگان در دوره تدارک دیده شده بود تا راه خود را با قدرت و جسارت ادامه دهند.
یکی از این راه‌ها یک برنامه مطالعاتی جامع از طرف مجموعه بیشتر از یک بود. راه بعدی راه اندازی یک کانال تلگرامی برای قرار دادن اقدامات، فعالیت‌ها و دوره‌های مختلف دوستان بود. وبینارها، دورهمی ها و برنامه اجرایی از دیگر راه‌های ادامه مسیر استادی بود.

جلسه-پایانی-مدرسه-استادی

دوتا نفر اول، دوتا نفر دوم!

یکی از قسمت‌های هیجان انگیز این جلسه، اعلام اسامی نفرات برتر استادی بود. البته محمدپیام بهرام پور گفت که اعلام این نفرات به معنای برتری آنها نیست. بلکه آنها کسانی بودند که تمرین‌هایشان را به خوبی و به موقع انجام دادند. او گفت در دوره‌های قبلی کسانی بوده‌اند که نفر اول شده‌اند اما نامی از آنها باقی نمانده و برعکس کسانی بوده اند که بدون رتبه، به استادان و آموزش‌دهندگان بسیار موفقی تبدیل شده اند. بنابراین  ادامه راه فقط و فقط به میزان تلاش، زحمت و پیگیری آنها بستگی دارد.
 

نفرات-برتر-مدرسه-استادی

در این دوره دو نفر (که هردو خانم بودند) به عنوان نفرات برتر انتخاب شدند و دو نفر دیگر (یک خانم و یک آقا) رتبه دوم را به خود اختصاص دادند. نفرات اول چکی به مبلغ هزینه دوره و نفرات دوم هم چکی به مبلغ نصف هزینه دوره دریافت کردند و مورد تشویق شدید حضار قرار گرفتند.
نفرات سوم تا نهم هم هرکدام دو میلیون تومان اعتبار برای استفاده از خدمات و محصولات وب سایت بیشتر از یک نفر و نفرات نهم تا پانزدهم هم هرکدام یک میلیون تومان اعتبار دریافت کردند.

نفرات اول:
سرکار خانم مرضیه نگهداری
سرکار خانم الهه کمالی دهقان

نفرات دوم:
آقای محمد صادق حداد
سرکار خانم یاسینه پورابراهیم

 

نفرات-برتر-مدرسه-استادی-4

جشن فارغ التحصیلی، عکس یادگاری و پایان..

بخش بعدازظهر جلسه 24 استادی لحظات سخت و بعضاً گریه آوری به همراه داشت. لباس متحدالشکل فارغ التحصیلی زیبایی برای همه شرکت کنندگان آماده شده بود و فضای سالن به زیبایی هرچه تمام‌تر تزئین شده بود. بچه‌های تیم بیشتر از یک هم بعد از 9 ماه تلاش و زحمت، به روی سن آمدند و مورد تشویق حضار قرار گرفتند.
 

تیم-بیشتر-از-یک

در این بخش آقای بهرام پور و برخی از دوستان چند سخنرانی ایراد کردند و از استادی گفتند. از اینکه چطور با آن آشنا شدند، چطور دلبسته آن شدند و چطور می‌خواهند راهی که شروع کرده‌اند را ادامه دهند و روزی پا جای پای آقای بهرام پور و سایر اساتید بگذارند.

شرکت-کنندگان-مدرسه-استادی-4

در قسمت انتهایی دوستان به بیرون از محل برگزاری هدایت شدند تا لباس فارغ التحصیلی بپوشند و بعد از دریافت مدارک پایان دوره جشن بگیرند. خود محمد پیام بهرام پور هم در لحظاتی از جلسه امروز احساساتی شد و اشک ریخت…ضمن اینکه قسم نامه مفصلی که آماده شده بود را همه با هم خواندند.
برای پایان بندی این گزارش، چندتا از عکسهایی که به یادگار گرفته شد را تماشا کنید…!

 

فارغ-التحصیلی-مدرسه-استادی-4

وقتی محمد پیام بهرام‌پور و دوستان عزیز کلاه هایشان را به هوا پرتاب کردند و این عکس زیبا خلق شد.
 

جشن-فارغ-التحصیلی-استادی-4

و این هم شوق و اشتیاق بچه‌ها برای یک شروع پرماجرا و هیجان انگیز….
 

تقدیر-از-محمد-پیام-بهرام-پور

محمدپیام بهرام پور و دوستان همه احساساتی شده بودند و خیلی از آن‌ها به گریه افتادند.
 

جشن-پایان-مدرسه-استادی-4

این عکس مربوط به لحظه‌ای است که قسم نامه قرائت شد و همه دوستان برای موفقیت و تلاش بی وقفه هم قسم شدند.

جشن-پایان-مدرسه-استادی-4

لحظاتی که همه دوستان به شدت مشغول تشویق محمدپیام بهرام پور به خاطر تمام زحماتی که کشیده بود شدند.
 

اگر میخواهید در اولویت اخبار مدرسه استادی 5 قرار بگیرید روی تصویر زیر کلیک کنید

مطالب محبوب سایت:

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا