بزرگترین حسرت زندگی استیو جابز (محمدپیام بهرام پور در برنامه وقت کار)

سرفصل های مهم این مقاله:

برنامه وقت کار حاصل همکاری شبکه ایران کالا با سازندگان برنامه پایش است که در روزهای زوج ساعت 22 پخش می شود. این برنامه راهنمای موفقیت در کسب و کار است اگر می خواهید در کسب و کارتان موفق باشید با مجموعه ویدیوهای این برنامه همراه باشید. در سری برنامه های وقت کار درباره نحوه صحیح هدف گذاری صحبت کرده ایم. در این بخش می خواهیم اهدافمون را با هم آزمایش کنیم. در ابتدا پیشنهاد می کنیم ویدیو حدودا 5 دقیقه ای زیر را ببینید.

حسرت استیو جابز در لحظات پایانی عمرش چه بود؟

انجام چند آزمایش برای اینکه هدف درست را تشخیص دهیم و مانند استیو جابز نشویم

 

خانه و ماشین هدف نمی شوند

 

استیو جابز و بیل گیتس که دو رویکرد کاملا متفاوت را داشتند و آنها را به عنوان چهره های موفق می دانیم هیچ کدام هدفشان این نبود که ماشین و یا خانه لوکس بخرند.

وقتی که صحبت از هدف گذاری می شود ذهن خیلی از ما به سمت ثروت مالی می رود. اما به نظر من این چیزها مسخره ترین و پیش وا افتاده ترین بخش هدف گذاری محسوب می شوند.

در حقیقت پول و ثروت سراغ انسان هایی می آید که خیلی دنبالش نیستند در عوض کسانیکه دنبال پول هستند معمولا به آن نمی رسند.

و اما پیشنهاد من این است که هیچ وقت هدف های مالی نگذارید در عوض هدف های ارزشمندی را بگذارید که به واسطه آن هدف پول به سمت شما بیاید.

یعنی خدماتتان را به درستی ارائه کنید پول در ادامه این هدف درست به دست می آید.

 

یکی از سوال های زیر ذهن شما را درگیر خودش کرده؟

 

لیست بلندی از اهدافتان را جمع کردید اما نمیدانید با آنها چه کار کنید؟
اول سال تصمیم های زیادی گرفته بودید اما هیچ کدام را حتی شروع هم نکردید؟
چرا به هیچ کدام از آرزوهام نمی رسم؟
اگر هدف بذارم و به آن نرسم چه اتفاقی ممکن است رخ دهد؟
آیا هدفم درست است؟

 

اگر حتی یکی از این سوال ها ذهن شما را درگیر خودش کرده یعنی شما نتوانستید که هدف درستی را در زندگی برای خود بگذارید اگر به دنبال راهی برای آشنا شدن با نحوه هدف گذاری هستید فیلم سمینار هدف گذاری را به صورت رایگان از لینک زیر دانلود کنید، همه ما برای رسیدن به موفقیت در زندگی به هدف گذاری درست آن نیازمندیم، پس این فرصت را از دست ندید و به صورت رایگان این فیلم را مشاهده کنید.

 

دانلود رایگان سمینار هدف گذاری

هدف گذاری حرفه ای + دانلود رایگان فیلم سمینار

مانند استیو جابز نشویم!

خیلی از ما نام استیوجابز به گوشمان خورده و کم و بیش از موفقیتهای وی شنیدهایم. استیو جابز یکی از بنیانگذاران شرکت کامپیوتری اپل است. این شرکت با رهبری او به پیشگام اختراع و تولید مجموعه ‌ای از فناوری ‌های انقلابی تبدیل شد که پرچم ‌دار آن ‌ها، آیفون است.

 

استیو جابز استیو جابز یکی از مؤسسان شرکت بزرگ اپل و از اسطوره‌های دنیای فناوری است. روند زندگی و موفقیت‌های وی می‌تواند برای هر فردی الهام‌بخش باشد. استیو جابز نمونه موفقیت برای میلیون ها یا بهتر است بگوییم میلیاردها نفر در دنیا است. ولی از زندگی خود لذت نبرد و رضایتی از زندگی اش نداشت.

شاید به نظرتان عجیب بیاید اما استیو جابز زمانیکه داشت این دنیا را ترک می کرد در لحظه های آخر عمر خود گفت از زندگی که داشته لذت نبرده و رضایت کاملی از زندگی اش نداشته. اما چرا؟ چون هدف درستی را برای زندگی خود نذاشته بود و بیشتر وقت خودش را صرف کار و به دست آوردن ثروت کرد اما هیچ وقت با خانواده اش لحظات خوبی را نداشت و حسرت زندگی با خانواده را در لحظات آخر عمر خود داشت.

 

Steve Jobs

شاد زندگی کردن را یاد بگیرید…

 

لذت از بردن از زندگی و شاد بودن حق همه ما انسان هاست ما باید طوری زندگی کنیم که از آن لذت ببریم، در اصل اگر ما بلد نباشیم شاد زندگی کنیم فرقی نداریم که کجا هستیم و چه امکاناتی را داریم.
تحقیق عجیبی را در این باره با شما در میان می گذارم. طبق تحقیقی که انجام شده میزان شادی مهاجران سوریه ای که در شرایط سخت جنگ زندگی می کنند با میزان شادی کسانی که در بهترین برج ها زندگی می کنند تفاوت اندکی دارد.

اگر یاد نگیریم که از زندگی خود لذت ببریم در یک کلمه به شما بگویم که دارا و ندار فرقی ندارد. پس اهدافتون را درست انتخاب کنید.

ویدیو وقت کار

 

 

یادتان باشد در زندگی هدف هایی را بگذارید که در مسیر آن، هدف هم رشد کنید و هم لذت ببرید.

برای خواندن برنامه قبلی محمدپیام بهرام پور در وقت کار روی لینک زیر کلیک کنید

چرا تنبلی می کنیم؟ (محمد پیام بهرام پور در برنامه وقت کار)

نه گفتن و قاطعیت؛ دو مهارت بسیار مهم +یک روش 4 مرحله ای عالی برای نه گفتن

آموزش حل مسئله

آموزش نحوه غلبه بر ترس از شروع کار

ترفندهایی برای حل مسئله

چه کسانی خلاق هستند؟

هدف گذاری حرفه ای و فواید آن (محمدپیام بهرام پور در برنامه وقت کار)

هفت نکته مهم برای هدف گذاری در زندگی (محمدپیام بهرام پور در برنامه وقت کار)

مطالب محبوب سایت:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا