بدنه سخنرانی – گزارش جلسه دوم کلاس سخنرانی به زبان انگلیسی

سرفصل های مهم این مقاله:

جلسه دوم سخنرانی به زبان انگلیسی  یا English presentation راس ساعت 17 در مجموعه بیشتر از یکنفر برگزار شد.
برای خواندن گزارش جلسه قبل روی لینک‌ زیر کلیک کنید.

جلسه اول-گزارش سخنرانی به زبان انگلیسی

شروع جذاب باعث جلب توجه مخاطب میشود

در ابتدای جلسه، مروری کلی بر مطالب جلسه اول کردیم و تکنیک‌های wises مجدداً مرور شد تا ملکه ذهن شرکت‌کنندگان شود. در تکنیک wises به دوستان یک روش 5 مرحله‌ای آموزش داده شد.
به آنها گفتیم که برای آغاز یک سخنرانی می‌توانند از این روش استفاده کنند.
مرحله اول شامل خوشامدگویی به زبان انگلیسی با استفاده از عبارات متفاوت انجام شود.
سپس در مرحله بعد معرفی خود سخنران به شیوه داستانی که در بالا به آن اشاره شد.

سخنرانی به زبان انگلیسی

در مرحله سوم سخنرانان باید توضیح بدهند که هدف از برگزاری جلسه کنونی خودشان چیست. در واقع پس از معرفی و خوشامدگویی وقت آن است که یک نقشه راه جلوی مخاطبین خودشان قرار بدهند.
مرحله چهارم به چرایی جذاب و مفید بودن کارگاه امروزشان طی می‌شود و در مرحله نهایی از آن‌ها می‌خواهیم که بگویند کل سخنرانی از چه قسمت‌هایی تشکیل و به چه بخش‌هایی تقسیم می‌شود.

سخنرانی به زبان انگلیسی

چطور در سخنرانی، موضوعات و مباحث خود را محدودتر کنیم؟

نکات گرامری در رابطه با sequence adverbs topics and subject and limiting the topics آموزش داده شد. منظور از این عنوان، این است که چطور در موقع سخنرانی، نکات را به ترتیب بیان کنیم، فرق بین topic و subject چیست و اگر برایمان سخت است یا نمی‌دانیم که چطور موضوع خودمان را محدود کنیم (در زمانی که موضوعات مختلفی به ذهنمان هجوم می‌آورد و نمی‌دانیم از بین آنها کدام یک را انتخاب کنیم؟) از روشی استفاده می‌کنیم که این دانش و موضوعات را محدود کنیم و انتخاب برایمان آسان‌تر شود.
این تکنیک نه تنها برای سخنرانی مفید است، بلکه برای نوشتن مقاله هم بسیار مفید است. این تکنیک می‌تواند به ما کمک کند تا از هجوم موضوعات گوناگون به ذهن خود و شلوغ شدن آن جلوگیری کنیم.

سخنرانی به زبان انگلیسی

سخنرانی؛ یک همبرگر خوشمزه!

به شرکت کنندگان گفته شد که بدنه سخنرانی مثل یک همبرگر است که سه لایه دارد. هر بدنه سخنرانی، از سه قسمت تشکیل شده است. opening، body و ending.
در این جلسه در این رابطه صحبت کردیم که بدنه یک سخنرانی از سه قسمت آغاز، تنه اصلی و پایان تشکیل شده است.
در رابطه با آغاز سخنرانی، در جلسه قبل آقای نظیری به صورت کامل صحبت کرده بودند.

سخنرانی به زبان انگلیسی

اما ما در جلسه دوم بیشتر در مورد تنه یا بدنه سخنرانی صحبت کردیم. در رابطه با گرامرهایی که می‌توانیم برای این قسمت از آموزش استفاده کنیم صحبت کردیم و دو تکنیک preb و peeb را به دوستان معرفی کردیم و آموزش دادیم.
همچنین در مورد اینکه چگونه یک شروع جذاب و متفاوت داشته باشیم حرف زدیم. البته این نکته را به دوستان گفتیم که شروع سخنرانی با تنه سخنرانی متفاوت است. در حقیقت یک شروع جذاب، جذابیتی ایجاد می‌کند که جلب توجه می‌کند. بعد از جلب توجه و همراهی همه حضار در هنگام سخنرانی، آنگاه باید به سراغ بدنه سخنرانی برویم و صحبت‌های اصلی را بیان کنیم.
سپس در مورد بدنه و ساختار آن صحبت کردیم. دو ساختاری که در بالا به آن اشاره کردیم، باعث می‌شود ما در هنگام سخنرانی سرنخ را گم نکنیم و یک روند منطقی و پیوسته را در سخنرانی رعایت کنیم.

سخنرانی به زبان انگلیسی

تمرینات ویژه در مورد طراحی یک سخنرانی

در این جلسه تمریناتی به بچه‌ها یاد دادیم که گام به گام سخنرانی خود را طراحی کنند و در ادامه سخنرانی‌های 3 دقیقه‌ای خود را ارائه دهند. بعد از آن فیلم‌هایی را برای آنها به نمایش گذاشتیم تا از آنها ایده بگیرند و با شیوه‌ها و سبک‌های مختلف یک شروع جذاب آشنا شوند و یک بدنه سخنرانی خوب آماده کنند.
در انتها تمام حضار توانستند آموزش‌های امروز را در سخنرانی‌های خود بگنجانند. شروعی خوب، بدنه‌ای خوب و محدود کردن موضوعاتی که در سخنرانی باید درباره‌اش صحبت کنند.
این سخنرانی‌ها البته پایان نداشت. چون قرار است در جلسه سوم در مورد پایان بندی سخنرانی به دوستان آموزش‌های کامل داده شود.

 

برای اطلاع از دوره جامع سخنرانی و فن بیان انگلیسی کلیک کنید

 

مطالب محبوب سایت:

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا