گزارش جلسه دوم مدرسه استادی 6 ؛ تازه داره جون می‌گیره…!

سرفصل های مهم این مقاله:

بسیار خب!

جلسه اول مدرسه استادی 6 با تلاش بچه‌های تیم «بیشتر از یک» با رضایت خاطر قریب به اتفاق شرکت‌کنندگان برگزار شد که گزارش آن را در لینک زیر می‌توانید بخوانید:

 

گزارش جلسه اول مدرسه استادی 6 ؛ پیش به سوی رشد و یادگیری و تکامل…
 

 

جلسه دوم مدرسه استادی 6

 

و اما به سراغ  جلسه دوم مدرسه استادی 6 می‌رویم. ببینیم در این جلسه چه اتفاقات هیجان‌انگیزی برای شرکت‌کنندگان افتاد. هرچند، هرگز نمی‌توانیم در یک گزارش، فضا و جوی که در هر جلسه از مدرسه استادی برقرار است را در قالب کلمات به شما منتقل کنیم، اما اگر موافق هستید، همراه من باشید تا گزارشی از این جلسه با هم مرور کنیم.

 

جلسه دوم مدرسه استادی 6

 

البته که مشکلاتی هم هست…!

تمام تلاش تیم بیشتر از یک نه تنها بر رضایت مشتریان که در یکی دو سال اخیر بر «موفقیت مشتریان» متمرکز شده است؛ یعنی چی؟

تیم مدیریت بیشتر از یک، طی دو سال اخیر تصمیم گرفته است که بر مفهومی به نام «موفقیت مشتریان» یا «Customer success» تمرکز کند؛ یعنی ما می‌خواهیم مشتریان علاوه بر رضایت داشتن از آموزش‌ها و امکانات ما، به اهدافی که از دوره دیدن و آموزش دیدن دارند، به صورت کامل دست پیدا کنند. با همین چشم انداز، سعی ما این است که علاوه بر آموزش‌های حضوری، پیگیری‌های مستمر و مداوم بعد از آن ادامه‌دار باشد تا بسنجیم که آیا شرکت‌کنندگان به اهداف از پیش تعیین‌شده رسیده‌اند یا خیر.

 

جلسه دوم مدرسه استادی 6 - شرکت کنندگاه گرامی

البته که برگزاری دوره استادی، بدون اشکال نیست. قطعاً برخی از شرکت‌کنندگان انتقاداتی هم دارند. به همین منظور هم به هر شرکت‌کننده برای دو روز اول، یک برگه نظرسنجی و سؤال دادیم که هر پیشنهاد و انتقادی که دارند روی آن بنویسند.

این سؤالات توسط ما به صورت کامل بررسی شد. بخشی از خواسته‌های شرکت‌کنندگان توسط پیام بهرام پور در جلسه دوم پاسخ داده شد و بخشی دیگر را هم خانم بهرام پور (مدیر مجموعه بیشتر از یک) در یک فایل صوتی پاسخ دادند که در کانال مربوط به مدرسه استادی 6 گنجانده شد.

 

جلسه دوم مدرسه استادی 6 - شرکت کنندکان

 

جلسه دوم مدرسه استادی 6 ؛ از ساعت 6!

از ساعت 6 صبح بچه‌های تیم، به سالن برگزاری آمدند تا آماده ورود شرکت‌کنندگان به سالن شوند. در یک هوای زمستانی و دلپذیر!

شرکت‌کنندگان هم دیگر می‌دانند که ما تمام جلسات را رأس ساعت مقرر شروع می‌کنیم. برای همین از ساعات اولیه روز به سالن آمده‌اند، کیف‌هایشان را به صورت کاملاً مرتب پشت در چیده‌اند تا به محض آماده شدن لپ تاپ‌ها برای حضور و غیاب، به سالن وارد شوند.

مسئولین حضور و غیاب، با 4 لپ تاپ که به صورت دو به دو روبروی هم قرار گرفته بود، ورود شرکت‌کننده‌ها را خوشامد گفتند و حضور و غیابشان را انجام دادند.
سپس یک صبحانه خوشمزه، انتظار آن‌ها را می‌کشید.

 

​    ​ - حضار عزیز

 

روابطی که شکل می‌گیرد و موثر می‌افتد!

یکی از مزایای مهم دوره بلندمدت مدرسه استادی، شکل گیری روابطی سالم، مؤثر و ادامه‌دار است. کسانی که در این دوره شرکت می‌کنند، همه اهل آموزش‌اند و همه در تلاش برای گسترش آموزش.

در جلسه دوم، به نظر می‌رسد بچه‌ها کمی بیشتر هم را شناخته‌اند. این از گفتگوهای جالبی که آن‌ها پیش از ورود به سالن با هم دارند، مشخص است.

در دوره‌های پیش هم ارتباطات جذابی بین شرکت‌کننده‌ها شکل می‌گرفت که منجر به اتفاقات خوبی مثل برگزاری سمینارهای دو یا چند نفره، تشکیل تیم‌های قوی (مثل تیم خیریه «بیشتر از بیشتر از یک نفر») و هم افزایی آموزشی می‌شد.

شرکت‌کننده‌ها هم در زمینه‌های بسیار متفاوتی فعالیت می‌کنند و هم از شهرهایی با فرهنگ‌های متفاوت آمده‌اند. این به هم افزایی و شناخت و الگوبرداری دوستان از تجربیات هم کمک زیادی می‌کند.

 

مدرسه استادی 6 جلسه 2

 

جلسه دوم مدرسه استادی 6 چطور شروع شد؟

بعد از اینکه مراسم اولیه درست رأس ساعت (مثل همه سمینارها و برنامه‌های مجموعه بیشتر از یک که رأس ساعت شروع می‌شود) شروع شد، حسین مرادی تمرینات مدیتیشن مخصوصی به شرکت‌کنندگان هدیه داد تا آرامش و تمرکز بگیرند برای یک روز پرهیجان.

 

 

جلسه دوم مدرسه استادی 6 - چطور در اتسادی بدرخشیم؟

 

پیش از آن، برخی از دوستان طبق برنامه، سخنرانی‌های سه دقیقه‌ای خودشان را برگزار کردند که توسط «میثم مقدم» مورد ارزیابی و تحلیل قرار می‌گیرد و بازخوردهای آن به آن‌ها داده خواهد شد.

 

 

جلسه دوم مدرسه استادی 6 - تحلیل سخنرانی

سپس نوبت ورود پیام بهرام پور به سالن بود. او مثل همیشه با تشویق حضار وارد شد. همان‌طور که گفتیم، بخش‌های ابتدایی صحبت‌های ایشان در مورد نظراتی بود که دوستان شرکت‌کننده روز قبل داده بودند. طبیعتاً در جلسات اول، سؤالات زیادی ذهن افراد را به خود مشغول می‌کند که تلاش شد به تمام آن‌ها پاسخ مناسب داده شود.

 

جالب بود وقتی مبحث «ادراک» درس داده شد (روز قبل) بسیاری از سؤالات خود به خود حل شد؛ یعنی این قدر مهم و حیاتی است این مبحث ادراک!

 

گزارش جلسه دوم استادی 6- محمدپیامب هرام پور

 

شکرگزاری، مثل همیشه، روحیه بخش و پرانرژی…

جزء جدانشدنی شروع هر جلسه مدرسه استادی، شکرگزاری هب درگاه خداوند است. این بار هم شرکت کنندگان بعد از ورود آقای بهرام پور، برای هفت موردی که در ذهنشان می‌آید، شکرگزاری انجام دادند و ان را در جزوه‌هایشان یادداشت کردند تا بدانند چقدر نعمت در این جهان دارند و از آن غافلند…

 

موضوعات جلسه دوم مدرسه استادی 6 چه بود؟

در این جلسه موضوعات مهمی مورد بحث قرار گرفت.

در همین دو جلسه ابتدایی، دو موضوع خیلی ضروری جهت افزایش کیفیت زندگی و مهارت‌های ارتباطی مطرح شده بود که بسیار مثمر ثمر واقع شده بود.

 

 

اولی ادراک و دومی هضم تجربه

 

یکی از مهم‌ترین بحث‌ها که در ادامه مباحث قبلی ادراک گفته شد، مبحثی به نام «هضم تجربه» بود. هضم تجربه درست نقطه مقابل «تقلید کورکورانه» بود؛ یعنی بدانیم چطور از تجربیات دیگران به گونه‌ای استفاده کنیم که برای ما کاربردی باشد. تقلید کورکورانه یعنی همان کاری را کنیم که دیگران انجام می‌دادند. در حالی که هضم تجربه یعنی آن را برای خودمان بومی سازی کنیم و ببینیم چطور می‌توانیم برای خودمان کاربردی‌اش کنیم. تقلید به معنای «عدم بلوغ» است. در حالی که هضم تجربه، نشان از بلوغ بالای ذهنی دارد. هضم تجربه هرگز به معنای کپی کردن یا تقلید کردن از دیگران نیست.

 

راستش را بخواهید، هضم تجربه چیز بسیار مهمی است. شما می‌توانید با هضم تجربه، به اندازه سال‌ها وقت و انرژی ذخیره کنید.

 

اجایل بودن یعنی چه و چطور باید اجایل باشیم؟

اگر هنوز در مورد «اجایل بودن» یا «چابکی» چیزی نمی‌دانید باید در یک تعریف خودمانی بگوییم:

«اجایل بودن نقطه مقابل کمال گرایی است؛ یعنی اول برو توی کار بعد برای اون کار برنامه ریزی کن…»

 

جلسه دوم مدرسه استادی 6

اجایل بودن یعنی هر روزی که با برنامه‌ای که تدوین کرده‌اید پیش بروید و در راستای اجرای آن تلاش کنید و این باعث رشد مداوم شما خواهد شد. فارغ از اینکه آیا کامل انجامش می‌دهید یا نه حتی درصد پایین اجرای آن برنامه‌ها نیز رشد را به همراه دارند و زمانی که مسیر عصبی کامل‌تر شود نتایج هم پر رنگ‌تر خواهند شد. پس تداوم در اجرای برنامه‌هایمان می‌تواند ما را با تجربه تر و چابک‌تر کند.

هر پروژه‌ای که می‌خواهید انجام دهید، شامل هزاران شاخ و برگ است که روز به روز با توسعه کار بیشتر می‌شود و خواه ناخواه ذهن را درگیر کرده و باعث سلب انرژی و کاهش سرعت می‌شود. دوستان استادی هم ممکن است در دام کامل گرایی دچار شوند؛ اما زمانی که با agile کار می‌کنیم فقط بخشی از کار را پیاده سازی می‌کنیم و تا زمانی که از این مرحله عبور نکنیم وارد مرحله دیگر نمی‌شویم.

 

زمانی که مرحله اول تمام شد خاطرمان جمع است که بخشی از کار تمام شده، بنابراین آن را از ذهن حذف می‌کنیم. مزیت دیگری که مطرح است این است که می‌توانیم روی انجام بخشی از پروژه که می‌تواند تعیین کننده باشد ادعا داشته باشیم.

 

تیزحسی چیست؟

تیزحسی، مبحث بعدی بود که آقای بهرام پور قرار بود مفصل در مورد آن حرف بزند.

تیزحسی یعنی از هرکسی می‌توانیم چیزی یاد بگیریم. حتی کسانی که فکر می‌کنیم روش‌های اشتباهی دارند یا ما از آن‌ها بیشتر می‌دانیم.

تیزحسی را می‌توانیم یکی از سرعت‌دهنده‌های موفقیت بنامیم. افراد موفق معمولاً افراد تیزحسی هستند.

 

هضم تجربه و تیزحسی - گزارش جلسه دوم مدرسه استادی 6

 

چگونه از شکست‌ها بیاموزیم؟

«چگونه از شکست‌ها درس بیاموزیم» مبحث مهم بعدی بود. چون بسیاری از شرکت‌کنندگان ممکن است در این دام بیفتند که با یکی دو شکست، میدان رقابت و مبارزه را خالی کنند و این به مراتب تأثیر بدتری از نتیجه نگرفتن روی آن‌ها خواهد گذاشت و ممکن است از «آموزش» ناامیدشان کند.

 

مقاله مرتبط: چطور از اشتباهاتمان درس بگیریم ؟

 

عمل گرایی، فرق شکست خورده با موفق‌ها

اگر فکر می‌کنید آدم‌های موفق از فضا آمده‌اند یا ژنتیکی موفق‌اند، سخت در اشتباهید. یکی از کلیدی‌ترین تفاوت‌های بین آدم‌های موفق با شکست خورده در «عمل گرایی» و «اقدام» است. خیلی ساده است. آدم‌های شکست خورده هزاران فکر خوب دارند و عمل نکرده‌اند؛ اما موفق‌ها اقدام کرده‌اند.

باور کنید شما از بسیاری از افراد موفق هم بیشتر می‌دانید؛ اما احتمالاً هنوز اقدامی نکرده‌اید…

 

گزارش جلسه دوم استادی 6- عمل گرایی

 

چطور در اینستاگرام بدرخشیم؟

و مباحث پایانی هم یک بسته کاربردی را شامل می‌شد. اینکه چطور از «اینستاگرام» استفاده کنیم، چطور از آن پول دربیاوریم، چطور وقتمان را در اینستاگرام هدر ندهیم و چگونه کاری کنیم که دیگران آن را هرگز انجام نداده‌اند.

آقای بهرام پور تاکید کرد که اینستاگرام فقط در صورتی خوب است که ما «تولید کننده» محتوا باشیم. نه فقط «مصرف کننده»

یعنی اگر وقتتان را فقط برای چرخیدن و مصرف محتوای دیگران تلف می‌کنید، نمی‌توانید انتظار زیادی از خودتان داشته باشید. مگر برای ایده گرفتن، الگوگیری و یادگرفتن تجربه‌های دیگران.

 

در ادامه، تمرکز صحبت‌ها به سمت کسب و کار و چگونگی ایجاد درآمد برای مدرسین معطوف شد. از مدل‌های کم درآمد تا روش‌های پردرآمد با ذکر مثال گفته شد.

اینکه مدرسین چطور می‌توانند پول دربیاورند، چه فرصت‌هایی وجود دارد که کمتر کسی آن‌ها را می‌بیند و چه مدل‌های مختلف و متنوعی برای کسب درامد هست و کسی به آن‌ها توجه زیادی نکرده است.

 

جلسه دوم مدرسه استادی 6 - پیام بهرام پور

 

استراحت‌ها، میان وعده‌های جذاب و ناهار خوشمزه!

مباحث مدرسه استادی، خدایی خیلی سنگین است!

برای همین هم ما حسابی مواظب هستیم که یک موقع خدایی نکرده، فشار دوستان نیفتد!

در هر جلسه استادی، دو میان وعده متنوع و جذاب و یک ناهار مفصل را در خدمت دوستان عزیز هستیم.

این بار هم در میان وعده اول و قبل از ناهار، یک کیک و نسکافه و چای به همراه میوه و در میان وعده بعد از ناهار هم یک «آش رشته خوشمزه» برای دوستان تدارک دیده بودیم که برای آموزش، قبراق و سرحال و آماده باشند.
ناهار هم که یک چلومرغ هوش طعم، به بچه‌ها چشمک می‌زد‌

 

یک «نقطه صفری» مهمان جلسه دوم مدرسه استادی

جلسه دوم مدرسه استادی 6 یک مهمان خاص داشت. اگر تا به حال اسم «سعید حسینی» را نشنیده‌اید، بهتر است کمی او را معرفی کنیم.

 

مدرسه استادی 6 -  جلسه دوم - سعید حسینی

خود آقای حسینی در بیوگرافی اینستاگرامش، اینگونه خود را معرفی کرده است:

«سعید حسینی هستم؛ خودم رو وارد یک چالش کردم و همه چیز رو ول کردم و بدون پول از خونه خارج شدم! تا ببینم آیا واقعاً میشه دوباره از صفر شروع کرد یا خیر!»

تا اینجا خیلی هیجان انگیز بود نه؟ شما حاضرید همه زندگی و کار و پولتان را رها کنید و از صفر شروع کنید؟

آقای حسینی کسی بود که این شهامت را در خودش ایجاد کرد.

 

این فیلم کوتاه را ببینید و یک دقیقه در مورد کلیت کارهای ایشان آگاه شوید.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by نقطه صفر (@noghte_0) on

 

می‌توانید پیج اینستاگرام او را دنبال کنید. مطمئناً پشیمان نخواهید شد و انگیزه‌های فراوانی خواهید گرفت.

 

گزارش جلسه دوم استادی 6 - سعید حسینی

 

یکی از جذاب‌ترین گفتگوهای مدرسه استادی…

گفتگوی پیام بهرام پور با سعید حسینی واقعاً گفتگوی جذابی از آب درآمد. داستان کسی که از صفر واقعی شروع کرده و دوباره همه چیز به دست آورده، می‌تواند برای خیلی از ما الگو باشد نه؟ به نظر می‌رسید دوستان شرکت‌کننده در مدرسه استادی «یک عالمه» از حضور آقای حسینی خوششان آمده بود و از صحبت‌های او و پیام بهرام پور، ذوق زده و هیجان زده شده بودند.

 

 

مدرسه استادی 6 - سعید حسینی

 

 

جلسه دوم مدرسه استادی 6 - سعید حسینی

 

بحث‌های پایانی جلسه دوم مدرسه استادی 6…

در بخش پایانی آموزش‌های استادی 6، پیام بهرام پور نکاتی راجع به شرایط فیزیکی شرکت‌کنندگان، مغز انسان و چگونگی تأثیر بیشتر کلام ما با استفاده از فیزیولوژی انسان گفت.

از حافظه تعریف کرد، اینکه چطور می‌توانیم چیزی را بهتر به مغز مخاطبین خودمان انتقال بدهیم، ما چند نوع حافظه داریم و آیا می‌توانیم همزمان چندکار انجام دهیم یا خیر.

پس از پایان دومین قسمت از داستان پرماجرای مدرسه استادی 6، شرکت‌کنندگان یک جزوه دریافت کردند که پر از تمرین است. آن‌ها باید این تمرین‌ها را به دقت و پرقدرت انجام دهند. تاثیرگذاری جلسات استادی، وابستگی زیادی به انجام کام این تمرین‌ها دارد. پس از همین جا به دوستان استادی توصیه می‌کنیم:

 

لطفاً تمرینات را خیلی جدی بگیرید…!

راه درازی برای شرکت کنندگان در مدرسه استادی در پیش است. یک راه دشوار اما پر از لذتِ یادگیری! همگی آماده‌اید؟ همونطور که گفتم، استادی 6، تازه داره جون می‌گیره..!

 

مقالات مربوط به جلسه دوم مدرسه استادی برای یادگیری بیشتر:

 

مغز انسان چقدر پیچیده است؟

 

چگونه اعتیاد به گوشی را از بین ببریم؟

 

شکست های افراد موفق

 

چطور کمال گرایی مثبت داشته باشیم؟

 

 

دچار کمال گرایی هستید؟ یک مانع بزرگ جلو پای شماست؟ روی لینک زیر کلیک کنید:

 

 

 

مطالب محبوب سایت:

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا