تقویت مغز-گزارش جلسه سوم دوره تندخوانی و تقویت ذهن

سرفصل های مهم این مقاله:

سومین جلسه از نهمین دوره کارگاه تندخوانی و تقویت ذهن  توسط حمید وجکانی در محل مجموعه بیشتر از یک نفر برگزار شد.

با هم گزارشی از جلسات قبل را با هم میخوانیم…

ساخت مسیرهای عصبی-گزارش جلسه اول دوره تندخوانی و تقویت ذهن

یادداشت برداری در نقشه ذهنی-گزارش جلسه دوم دوره تندخوانی و تقویت ذهن

 

تقویت ذهن و تندخوانی

مغز و یادگیری

برنامه اصلی ما در این جلسه، ارائه راه‌هایی بود برای بهبود عملکرد مغز در هنگام یادگیری و تقویت مغز. عموماً مغز ما به دلیل ضعف‌های سیستم آموزشی، در سه بخش بهترین عملکرد خود را ارائه نمی‌کند و بهینه نیست.
این عملکرد نامطلوب باعث می‌شود که دانش آموزان، دانشجویان و کلاً کسانی که به دنبال یادگیری هستند، نتوانند به خوبی از مغزشان استفاده کنند.

تندخوانی و تقویت ذهن

اول: تصویرسازی

عموم شهروندان ایرانی، در تصویرسازی می‌توانند بهتر از این‌ها باشند. تصاویر به یادگیری به شدت کمک می‌کنند. بنابراین اگر بتوانیم این بخش از مغزمان را تقویت کنیم، به یادگیری خود به طرز قابل توجهی کمک کرده‌ایم.
ما در این بخش به آموزش تصویرسازی برای اعداد پرداختیم.
بچه‌ها یک عدد 30 الی 40 رقمی را به خوبی با تصویرسازی توانستند حفظ کنند. این موضوع البته در کارگاه‌های ما چیز عجیبی نیست. حتی با تمرین بیشتر، تا 100 رقم هم می‌توانید اعداد را به خاطر بسپارید و اعمال دیگر ریاضی را انجام دهید و لذت ببرید.

دوم: محاسبات ریاضی

معمولاً به محاسبات ریاضی در مدارس به خوبی پرداخته می‌شود. اما در رده‌های بالاتر مثل دانشگاه و به خصوص در رشته‌هایی که ریاضیات نقش پررنگی در آنها ندارد، پرداخته نمی‌شود. در حالی که ریاضیات از بهترین ابزارها برای تقویت ذهن و هوش هستند.
در این بخش ما روش‌هایی جالب برای چهار عمل اصلی (جمع؛ تفریق، ضرب و تقسیم) به بچه‌ها آموزش دادیم و به آنها گفتیم که چطور می‌توانند اعدادی چند ده رقمی را تنها با راه‌هایی ساده در هم ضرب، تقسیم، جمع یا تفریق کنند.

سوم: حفظ لغات

در بخش سوم به حفظ لغات پرداختیم. در این بخش تکنیک‌های برای ارتباط ساختن بین لغات و داستان ساختن، لغات را حفظ کنند و یاد بگیرند. این مباحث، علاوه بر کمک به بهود درسی آنها، می‌تواند در زندگی شخصی یا کسب و کار آینده‌شان به کار برود.

علاوه بر سه مبحث اصلی بالا، به بچه‌ها نرم افزارهایی آموزش داده شد که برای تقویت مغز و ذهن بسیار کاربردی هستند و می‌توانند بعد از جلسات هم برای تقویت عضلات مغز و استفاده بهینه‌تر از مغزشان از آنها استفاده کنند.
این کلاس بعد از رفع اشکال و گفتگوی استاد با بچه ها، به پایان رسید.

اگر اطلاعات بیشتر از بسته جامع تندخوانی و تقویت ذهن می خواهید بر روی تصویر زیر کلیک کنید

 

مطالب محبوب سایت:

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا