تقویت ذهن – جلسه سوم دوره تند خوانی

سرفصل های مهم این مقاله

جلسه سوم کارگاه آموزشی تندخوانی و تقویت ذهن توسط محمد حسین فهیمی در محل مجموعه بیشتر از یک نفر برگزار شد.
در جلسه های قبل دوره تندخوانی چه گذشت؟ برای خواندن گزارش جلسه های قبل کلیک کنید

اصول مطالعه صحیح -گزارش جلسه اول دوره تندخوانی و تقویت ذهن

نقشه ذهنی – گزارش جلسه دوم دوره تندخوانی و تقویت ذهن

موضوع این جلسه تقویت ذهن بود؛ اینکه چطور عمکرد ذهن و مغزمون را افزایش داده و چه راه هایی برای افزایش سطح یادگیری وجود دارد. با توجه به افزایش اطلاعات در دنیای امروز، یادگیری و به خاطر سپاری آن ها با توجه به دغدغه های بسیار به یکی از نگرانی های مردم تبدیل شده است. خیلی وقت ها پیش اومده ما مطالبی را می بینیم و یا می شنویم اما در مدت زمان اندک آن را فراموش می کنیم ما نیاز داریم تا عملکرد مغزمان را افزایش بدیم تا قدرت یادگیری مان بیشتر شود.

مغز ما درست مانند شهربازی است؛ به کاری وقتی علاقه مند باشیم روی آن نیز متمرکز می شویم و تقویتش می کنیم این در حالی است که وقتی به یک سری از کارها بی علاقه باشیم سمت آن کار نمی رویم؛ مانند وسایل خلوتی که در شهربازی می بینیم.

 

جلسه سوم دوره تندخوانی و تقویت ذهن

 

5 شاخه برای افزایش عملکرد مغز

به شرکت کنندگان دوره پنج شاخه اصلی گفته شد که با استفاده از آن ها می توانند قدرت مغز و میزان عملکرد خود را افزایش دهند.

– تفکر تصویری
– خلاقیت های فکری
– کار با اعداد
– استعداد کلامی
– ورزش و تغذیه

تندخوانی و تقویت ذهن

تفکر تصویری: در تفکر تصویری به شرکت کنندگان آموزش داده شد که چگونه با تصویرسازی بهترین عملکرد مغز را داشته باشند بخشی از ذهن ما تصویری فکر کردن است اینکه بتوانیم اعداد را با تصویرسازی به یاد بیاوریم؛ به شرکت کنندگان گفته شد که یک سری اعداد بیست تا سی رقمی را بنویسند، با داستان حفظ کنند و به خاطر بسپارند آن ها دیدند که چطور به راحتی می توانند این کار را انجام دهند.
 

تقویت ذهن و تندخوانی

خلاقیت فکری: در خلاقیت فکری گفته شد که به سراغ کارهایی بروید که هیچ وقت انجام نمی دهید شاید به نظر دور از ذهن باشد اما این کار باعث می شود بخشی از ذهنتون تقویت شود و باعث افزایش سطح یادگیری تان شود.

کار با اعداد: بخشی از ذهن ما محاسبات و منطق است ما راه های مختلفی را به شرکت کنندگان یاد دادیم تا با چگونه انجام دادن محاسبات ریاضی بخشی از ذهن خود را تقویت کنند.

دوره تندخوانی و تقویت ذهن

استعداد کلامی: یک سری تمرین ها به شرکت کنندگان داده شد تا بتوانند با کلام و گفتارشان تقویت را انجام دهند؛ متاسفانه به واسطه تکنولوژی های امروز مردم زیاد با بیانشان کاری ندارند و رو بیان خود کار نمی کنند؛ به عنوان نمونه گفته شد جدول کلمات بسیار به این قسمت از مغز ما کمک می کند، تمریناتی را در این خصوص با شرکت کنندگان انجام دادیم.

در بیشتر از یک نفر ما قصد داریم دستچینی از کتاب های روانشناسی و موفقیت را با شما در میان بذاریم برای دیدن آن ها می تونید روی لینک زیر کلیک کنید

خرید کتاب

ورزش و تغذیه: ورزش ها و تکنیک هایی برای افزایش عملکرد مغز در کلاس گفته شد. از جمله اینکه تنفس صحیح به شدت به یادگیری ما کمک می کند. خوردن صبحانه نیز تاثیر بسیاری در افزایش عملکرد ما دارد. اما میزان خواب صحیح از جمله موارد بسیار مهم و حیاتی در یادگیری و به خاطرسپاری مغز ما دارد.

این ها همه مواردی هستند که اگر در یکی از آن ها ضعف داشته باشیم به راحتی می توانیم با تمرین کردن روی هر بخش آن را تقویت کرده و سطح یادگیری خود را افزایش دهیم. یک سری نرم افزارها همراه با آموزش آن ها به صورت تصویری به شرکت کنندگان داده شد تا با استفاده از آن ها بتوانند عملکرد مغزشان را افزایش دهند.

جلسه سوم این دوره با عکسی دسته جمعی به پایان رسید.

عکس دسته جمعی جلسه سوم تندخوانی

 

شما هم می تونید از شرکت کنندگان دوره تندخوانی و تقویت ذهن ما باشید

 

امتیاز (4/5)
4/5
به اشتراک بگذاریم
دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا