ترفندهایی برای حل مسئله (محمدپیام بهرام پور در برنامه وقت کار)

سرفصل های مهم این مقاله:

هر هفته با یک موضوع آموزشی، محمدپیام بهرام پور مهمان برنامه وقت کار است. در مجموعه ویدیوهایی که در برنامه وقت کار ضبط می شود نکات آموزشی برای بهتر زندگی کردن آموزش داده می شود، تا پایان مقاله همراه ما باشید.

این ویدیو دومین قسمت از مجموعه مهارت های حل مسئله است؛ در قسمت اول درباره تشخیص حل مسئله صحبت کردیم و گفتیم که باید مهارت حل کردن مسئله را در جعبه ابزارهامون اضافه کنیم در آن صورت است که دنیای ما متفاوت خواهد شد.

اگر هنوز قسمت اول ویدیو حل مسئله را ندیدید روی لینک زیر کلیک کنید تا با مفهوم اصلی حل مسئله آشنا بشید

آموزش حل مسئله

 

بعد از اینکه مسئله خود را تشخیص دادید باید راهی برای حل کردن آن پیدا کنید. در ویدیو زیر راه حل هایی برای حل شدن مسئله شما گفته شده؛ این ویدیو کمتر از ده دقیقه وقت شما را می گیرد. برای آشنا شدن با مهارت های رفع حل مسئله تان ویدیو زیر را ببینید.

 

 

میدونستید که موضوع حل مسئله یکی از 21 درسی است که در محصول حرفه ای به طور کامل به آن پرداختیم؛ بسیاری از افراد جرات روبرو شدن با مسائل خودشان را ندارند و مدام از حل کردن مسئله خود شانه خالی می کنند. در این محصول یاد می گیرید که چطور باید مسائل زندگی خودتان را شناسایی کنید و برای حل آن ها اقدام کنید. برای آشنا شدن با این محصول فقط کافی است که روی لینک زیر کلیک کنید

حل مسئله یعنی تحت کنترل گرفتن زندگی؛ برای اینکه بیشتر با این محصول جامع آشنا بشید روی لینک زیر کلیک کنید

حرفه ای

 

چقدر از مغزتان سوال می پرسید؟

 

مانیکه ما توانستیم به مفهوم واقعی حل مسئله پی ببریم و فهمیدیم که واقعا مسئلمون چه چیزی هست به دنبال راهکارهایی برای حل این مسئله می گردیم؛ مغز انسان به گونه ای ساخته شده که وقتی سوالی از آن پرسیده شود به قدری کارمی کند تا به جواب برسد اما وقتی سوالی را از آن نپرسید پس انتظار جواب هم نباید داشته باشید. در ویدیو قبلی گفتیم که سوال ها و مسائلتون را بنویسید دلیلش این بود درخواست سوال کردن را از مغزتون بخواهید تا آن هم شروع به جواب دادن کند.

بارش فکری مهارتی که باید در این بخش یاد بگیریم، بارش فکری را می توان به تنهایی یا با دوستانتون انجام دهید البته با دوستانی که مثبت و هم فکر هستند. اما چطور بارش فکری را انجام دهیم؟ باید مسئله خود و راه حل هایی که پیشنهاد می شود را یادداشت کنید تا ایده های بسیاری را جمع آوری کنید. اگر وقتی می خواهید بارش فکری را انجام دهید گروه و یا هم تیمی ندارید مهم نیست می توانید به تنهایی این کار را انجام دهید روش های انجام آن در ویدیو بالا گفته شده که می توانید ببینید.

برنامه وقت کار

 

 

الگو گرفتن از دیگران؛ خوب یا بد؟

 

بعد از اینکه بارش فکری را انجام دادید و کلی ایده جمع آوری کردید وقتش رسیده که این ایده ها را اجرایی کنید اما باز هم با مشکل روبرو می شوید و راه حل مناسب برای مسئله خودتان را پیدا نمی کنید؛ در این صورت باید به سراغ راهکارهای دیگری بروید. مثلا اگر می بینید فروش کافی را ندارید سراغ کلاس های مربوط به آن بروید و آموزش ببینید یا شاید با خواندن کتاب مناسب مشکلتان حل شود.

اما الگو برداری از دیگران و کسانی که موفق هستند بهترین روش برای رفع حل مسئله است. برای اینکه آموزش های رفع حل مسئله را یاد بگیرید به ویدیو مراجعه کنید.

برای خواندن برنامه قبلی محمدپیام بهرام پور در وقت کار روی لینک زیر کلیک کنید

چرا تنبلی می کنیم؟ (محمد پیام بهرام پور در برنامه وقت کار)

نه گفتن و قاطعیت؛ دو مهارت بسیار مهم +یک روش 4 مرحله ای عالی برای نه گفتن

آموزش حل مسئله

آموزش نحوه غلبه بر ترس از شروع کار

 

 

مطالب محبوب سایت:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا