ترس از سخنرانی-جلسه دوم از هشتاد و سومین دوره جامع سخنرانی و فن بیان

سرفصل های مهم این مقاله:

دومین جلسه از هشتاد و سومین دوره جامع سخنرانی و فن بیان با حضور 25 نفر از شرکت‌ کنندگان در تاریخ 17 مهرماه 1397 رأس ساعت 5 و نیم در محل مجموعه بیشتر از یک نفر برگزار شد و تا ساعت 10 شب ادامه پیدا کرد.
گزارش جلسه قبل به شرح زیر است..
اکوسیستم – جلسه اول از هشتاد و سومین دوره جامع سخنرانی و فن بیان
 

شروع یک جلسه جذاب و پر انرژی

محور آموزش های ما در این جلسه، «استرس» و «ترس از سخنرانی» بود و بیشتر توان و وقت خود در این جلسه را بر روی مدیریت استرس و چگونگی نقابله با ترس از سخنرانی گذاشتیم.
 

در این جلسه سروش صفدریان، مواردی که باعث ترس از سخنرانی می شود را برای حاضرین در کلاس شرح داد و از مباحث اکوسیستم هم سخن گفت.
 

ترس و استرس را نمی توانید از بین ببرید!

دوستان شرکت کننده در کلاس، منابع ترس و استرس را به خوبی شناختند و به این نکته رسیدند که از بین بردن استرس و ترس، امکان پذیر نیست. بلکه این «مدیریت استرس و ترس» است که شدنی و امکان پذیر است.
 

چطور مغز را گول بزنیم تا ترسش از بین برود؟

از موارد جالبی که در خلال این جلسه گفته شد، این بود که «چطور مغز خودمان را گول بزنیم تا ترسش از بین برود و بتواند به خوبی با ترس ها مواجه شود؟»
 

یکی از راه های این کار، «تصویر سازی ذهنی» است. یعنی فضای سخنرانی را در مغز خود مجسم کنیم و با تمام جزئیات آن را بازسازی کنیم و به این ترتیب وقتی به محل سخنرانی می روید، گویی بارها به آن محل آمدهاید و برایتان تکراری است. این باعث می شود که ترس از سخنرانی از بین برود.
در بینابین جلسه، زمان های استراحتی در نظر گرفتیم تا افراد و هنرجویان عزیز، مشکلات و مسائل خود را به مربیان برسانند و رفع اشکال صورت گیرد.

در انتها، بحث استرس و ترس از سخنرانی جمع بندی شد و جلسه دوم از هشتاد و سومین دوره جامع سخنرانی و فن بیان در ساعت حدود 10 شب بعد از جلسه پرسش و پاسخ و رفع اشکال، پایان یافت.
 

برای اطلاع از دوره جامع سخنرانی و فن بیان کلیک کنید

مطالب محبوب سایت:

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا