اهمال کاری و اثر گفت و گوی درونی

سرفصل های مهم این مقاله

در این مقاله آموزشی به شما می‌گوییم که با بی‌حوصلگی و گفتگوهای درونی منفی‌مان چیکار کنیم؟ وقتی در شرایطی هستیم که از وضعیت فعلی‌مان ناراضی هستیم اما کاری هم در جهت تغییرش نمی‌کنیم چیکار کنیم که از این وضعیت خارج بشیم؟ همه این کارها باید از طریق عوامل بیرونی باشه یا خودمان؟ خودمان چه نقشی در تغییر این وضعیت داریم؟ علت عقب افتادن کارها چیست؟

یاد می گیریم که وقتی باید کاری را انجام دهیم، اما انجام نمی دهیم! واقعیت ها را بپذیریم وبا خودمان روراست باشیم!

 

اهمال کاری و اثر گفت و گوی درونی

 

شما می توانید فایل صوتی از محمدپیام بهرام پور درباره اهمال کاری و اثر گفت و گوی درونی را از طریق لینک زیر بشنوید و یا روی دکمه کلیک کرده و دانلود نمایید:

 

 

دانلود فایل صوتی

متن فایل صوتی اهمال کاری و اثر گفت و گوی درونی

 

 

سلام به دوستان عزیز، وقتتان بخیر. من محمد پیام بهرام پور هستم از مجموعه بیشتر از یک نفر، جایی که تلاش می کنیم بیشتر و موثرتر از یک نفر باشیم تا جای زیباتری برای زندگی بشود.

یکی از دوستان سوالی پرسیدند که، خیلی ربطی با ارتباطات و سخنرانی ندارد اما چون به کتاب ازشنبه که راجع به اهمال کاری است مربوط است، می خواهم به آن پاسخ بدهم.

 

 

سوال یکی از کاربران

گفته اند که مدتی است دچار بی عملی مفرطی شده اند، هیچ کاری جز خوابیدن و چت کردن و رفتن به شیفت کاری که آنجا هم از این دو حالت خارج نیست انجام نمی دهم. به معنی واقعی به یک تنه لش تبدیل شده ام. یک زمانی رویا و هدفی در سرم بود که با آن تلاش می کردم، ولی الان آن تبدیل شده است به یک خاطره بچه گانه، نمی دانم که اصلا باید چه کاری انجام بدهم، اصلا نمی دانم که کی هستم و چی هستم؟!

یک روز هم آمدم دفتر شما و چند جلد کتاب از شنبه را خریدم، به امید اینکه بتوانم تغییری را شروع کنم ولی حتی انگیزه توان باز کردن و خواندن آن کتاب را ندارم. من خیلی از مطالب عملی و درسی را که مربوط به کار و آینده ام می شود باید چکار بکنم، از این رخوت و بیهودگی می خواهم رهایی پیدا کنم چیکار باید بکنم؟

یک صحبتی است که مطرح شده است و گفته اند.

ببینید جمله اولی را که استفاده کردید  دوست عزیز به عنوان بی عملی مفرط، دچار بی عملی مفرط شده ام، خیلی بهتر است که واژه را عوض بکنیم، نگویید که دچار بی عملی مفرطی شده ام، شما دچار نشده اید، شما تصمیم گرفته اید که بی عملی داشته باشید، یعنی کاری انجام ندهید.

 

می گویید که آرزوهام تبدیل شده است به یک چیزی، خب کی آن را تبدیل کرده است؟ احتمالا تفکرات شما!

 

اینکه می گویید حتی توان و انگیزه بازکردن و خواندن کتاب را ندارم، حتی این جمله هم اشتباه است، شما نمی خواهید که این کتاب را باز کنید، وگرنه همین الان بلند شوید کتاب را باز کنید و بخوانید. شما توان آن را دارید تصمیم آن را ندارید. پس این خیلی مهم است اولا با خودمان باید شفاف و درست و واضح صحبت کنیم، وقتی بگوییم که دنیا نمی گذارد که من هیچ کاری را انجام بدهم، خب بله نباید هم کاری را انجام بدهید.

 

گفتگوی درونی داشته باشید

 

زمانی که می گویید توانی ندارم و دیگر توانی ندارید که چه صحبتی است دیگر. شما توان آن را دارید تمایل آن را ندارید. پس ببینید باید خیلی درست و دقیق به عنوان اولین گام لطفا بروی گفتگوهای درونی خودتان کار بکنید، اجازه ندهید که یک نفر سومی مانع شما باشد، با خودتان رک باشید بگویید که من فعلا یک مدت است که تصمیم گرفته ام کاری جز خوابیدن و چت کردن و رفتن به یک شیفت کاری نداشته باشم.

 

حالا باید چه کاری بکنیم؟

 

ببینید اکثر افراد یک چیز برعکسی را می خواهند. یعنی اکثر افراد می خواهند مدال بگیرند که قهرمان بشوند، نمی خواهند که قهرمان شوند که مدال بگیرند و این یک اشتباه بزرگ است، یعنی چی؟

یعنی شما می خواهید حالتان خوب شود، که یک کاری را انجام بدهید، نمی شود باید یک کاری انجام بدهید که حالتان خوب شود. اگر واقعا برای شما مهم است که حالتان خوب بشود، پیشنهاد می کنم که:

یک لیست از پنج تا کاری بنویسید، که مفید است و حالتان را خوب می کند.

 

اهمال کاری و اثر گفت و گوی درونی

 

مثلا می شود پیاده روی کردن یا زنگ زدن به یک دوست قدیمی و یک صحبت مفید داشتن نه ناله کردن و غر زدن یا هر کار دیگه ای که مفید است و شما آن را دوست دارید. این پنج کار را شروع کنید انجام بدهید و حتما یکی از این پنج کار باید فعالیت فیزیکی باشد.

به جهت اینکه به واسطه فعالیت های فیزیکی هورمون هایی ترشح می شود، که شما ناخودآگاه حال بهتری را تجربه می کنید. البته نه یک فعالیت فیزیکی شدید که ده روز فقط افقی بشوید و نتوانید اصلا از جای خودتان بلند بشوید. یک فعالیت معقول، یک چیزی که حالتان را خوب می کند، نمی دانم اگر اهل شنا هستید یک استخر، ولی باید یک کاری انجام بدهید که حالتان خوب بشود نه اینکه حالتان خوب بشود تا اینکه یک کاری را انجام دهید. کاملا برعکس است، به این جمله دقت بکنید به عنوان صحبت پایانی من.

بارها و بارها حتما از من شنیده اید که …

 

امروز کارهایی را انجام می دهم که دیگران حاضر نیستند انجام بدهند
تا فردا کارهایی را انجام بدهم که دیگران قادر نیستند انجام بدهند.

دیگران: مانع رسیدن به هدف

 

خب خیلی ها در موقعیت شما حاضر نیستند که کار جدید را انجام بدهند، خب همینطور در این وضعیت خواهند ماند و افراد کمی هستند مثل شما که حاضر هستند تغییری را انجام بدهند.
بنابراین به شما تبریک می گویم که می خواهید اینکار را انجام بدهید، از شما یک قول هم می خواهم لطف بکنید، هم شما و هم عزیزانی دیگر که شرایط مشابه این را دارند، متاسفانه شرایط به گونه ای است که تعداد زیادی درگیر این چیزها هستند و اقدام های خود را حتما بنویسید، زیر این فایلی که برای شما ضبط کرده ام کامنت بگذارید.

 

ممنون می شوم که در بخش نظرات برای ما بنویسید که چه اقداماتی انجام داده اید؟ و نشان بدهید که برای خودتان احترام قائل هستید، برای خودتان تلاش می کنید تا دنیا را جایی بهتر برای خودتان و دیگران کنید.

 

ممنونم که به این فایل گوش دادید، پیروز موفق و بیشتر از یک نفر باشید.

 

 

یک پیشنهاد فوق‌العاده

 

واقعیت این است که هزینه‌های اهمال کاری بسیار زیاد است. یک بار برای همیشه یاد بگیرید چطور از شر اهمال کاری و تنبلی خلاص شوید…!

 

 راستی فرصت باقی مانده تا این وبینار خیلی کم است! کلیک کنید:

 

امتیاز (4/5)
4/5
به اشتراک بگذاریم
دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا