بیشترازیک_سفر 5: عبارات ممنوعه در ارتباطات!

سرفصل های مهم این مقاله

بیشترازیک_سفر 5: عبارات ممنوعه در ارتباطات!

در ویدیو زیر درباره برخی از عباراتی که در ارتباطات مان به کار می گیریم و در طولانی مدت اثرات خوبی روی رابطه مان نخواهد داشت صحبت کردیم.

 

 

برای دانلود فیلم آموزشی "بیشتر ازیک_سفر5: "عبارات ممنوعه در ارتباطات!" که توسط محمدپیام بهرام پور ضبط شده است کافیست به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود فیلم

متن فیلم بیشترازیک_سفر 5: عبارات ممنوعه در ارتباطات:

سلام
چند وقت پیش با یه معلمی صحبت میکردم، وسط داستانش یه موقعیتی را مطرح کرد و من بهش گفتم یعنی اینطوری شد؟ بعد گفت خب خودت چی فکر میکنی؟
زمانی که این کلمه را گفت اولا احساس خیلی بدی داشتم، احساس احمق بودن و یه مرتبه کلی خاطره تو ذهنم تداعی شد از دوستان عزیزان و معلم هایی که این حرف ها را به ما میزدند!

عبارت هایی مثل:

  • خودت چی فکر میکنی؟
  • عقلت چی میگه؟
  • یا یه مدتی تو کشور ما مد شده بود که میگفتن "پ ن پ"

عبارات ممنوعه در ارتباطات

 

که متاسفانه خیلی هم زیاده و با یک سرچ ساده میتوانید به راحتی پیدا کنید.
خیلی از این "پ ن پ " ها که در نگاه اول خنده دارن ولی همه ی این عبارت ها یه پیغام خیلی مهم دارند.
1. تو احمق هستی
2. گفت و گو با من ناامنه یعنی چی؟
یعنی هر حرفی که من بزنم هر کاری که من انجام بدم نگرانم از اینکه طرف مقابلم نمیگه خودت چی فکر میکنی؟ عقلت چی میگه؟ به نظر خودت واقعا باید چکار کنیم؟
شاید سوال خوبه ها مثلا بگیم نظر شما چیه؟ یا خودتان بودید چکار می کردید؟ ولی لحنش وقتی عوض میشه و به گونه ای هست که یعنی تو فکر نمیکنی، یعنی تو احمقی، واقعا خبر بدی هست!
خلاصه ی  صحبتم این هست که اگر شما پدر و مادر هستید، اگه شریک عاطفی، همسر، دوست، نامزد یا هر کسی، معلم مدیر یا هر جایگاهی دارید که ارتباطات توش مهم هست، این عبارت ها ارتباط تان را ناامن میکنه، این لطف را به خودتان و دیگران بکنید که هیچ وقت از این عبارت ها استفاده نکنید.

چرا؟ چون خب شخص اگه می دونست که نمی پرسید و این پیغامی که داره که ببین اشتباه کنی من آبروت رو میبرم، حالا یا پیش خودم یا جلو بقیه در نتیجه شخص سعی میکنه که خلاقیتی نشون نده، احساس نا امنی کامل داره پیش شما و سعی میکنه که خودشو بروز نده.

 

حالا دیگه انتخاب شماست که دوست دارید نا امن باشید یا یه آدم امن و فوق العاده!

والدین معلم ها و زوجین ویژه توجه بکنید. 

عبارات ممنوعه در ارتباطات

امتیاز (4/5)
4/5
به اشتراک بگذاریم
دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا