آسیب های اجتماعی

سرفصل های مهم این مقاله

کاریزما چیست و چطور می‌توان شخصیتی کاریزماتیک داشت؟

کاریزما چیست و چطور می‌توان شخصیتی کاریزماتیک داشت؟ چندی پیش ایمیلی دریافت کردم که یکی از اعضای سایت از من پرسیده بود که کاریزما چیست و چطور می‌توان شخصیتی کاریزماتیک داشت؟در یک پاسخ خیلی کوتاه شاید بتوان واژه کاریزما (charisma) را مجموعه ای از صفت ها و رفتارهایی  تعریف کرد که با کنار هم قرار گرفتن آنها، شخصیت فرد، جذاب و اثرگذار و الهام بخش باشد.اما شاید واژه کاریزما را نتوان به این سادگی تعریف کرد و نیاز به تعریف دقیق‌تری از آن باشد که در ادامه مقاله به طور مفصل به آن خواهیم پرداخت.

آشنایی من با کلمه کاریزما و شخصیت کاریزماتیک با برایان تریسی بود. نویسنده امریکایی و معروف کتاب قورباغه را قورت بده بود.

امیدوارم که شما عزیزان هم با مطالعه این مقاله شخصیت کاریزماتیکی داشته باشید

پیشنهاد می شود 21 درس رایگان را از دست ندهید. برای ثبت نام در 21 درس رایگان اینجا کلیک کنید

 

تعریف دقیق کاریزما چیست؟

 

در زمینه اعتماد به نفس کتاب‌های بسیار زیادی وجود دارد که اگر بخواهیم به آنها نگاهی داشته باشیم می‌توانیم ساعت‌ها صحبت کنیم و نکته خطرناک این است که بسیاری از کتاب‌های مربوط به حوزه اعتماد به نفس نه تنها کمکی به اعتماد به نفس شما نخواهند کرد بلکه ممکن است حتی باعث کاهش عزت نفس شما نیز بشوند.

هشدار! البته ما در اینجا قصد نداریم کتاب‌های دانشگاهی و سنگین در زمینه افزایش اعتماد به نفس را مطرح کنیم و  کتاب‌های بازاری که جنبه مثبتی دارند معرفی خواهد شد.

 

افزایش کاریزما

 

 

مطمئنم که شما هم دنبال یک تعریف واحد و یک شکل در تمام دنیا از واژه کاریزما نیستید! چون مطمئناً چنین چیزی را پیدا نخواهید کرد اما شاید بد نباشد که از کتاب Laws of Charisma نوشته Kurt W. Mortensen تعریفی از کاریزما ارائه کنیم:

 

 

Info. Here are details for your query. برای افزایش کاریزما داشتن اعتماد به نفس هم بسیار کمک می کند، لیست مقالات منتخب اعتماد به نفس را در زیر می توانید مشاهده کنید:
معرفی کتاب های اعتماد به نفس
کسب مهارت اعتماد به نفس

 

 

گاهی درک روشنی از واژه کاریزما نداریم، کاریزماً دقیقاً یعنی چه؟ کاریزما می‌تواند یک ویژگی مرموز تلقی شود! اما کاریزما قاطعیت یا هیجان و شور و شوق نیست، شخصیت خاص و یا مردم داری نیست، (گرچه تمام این ویژگی‌ها تا حدودی بخشی از کلکسیون کاریزما هستند)

زمانی که با افراد دارای کاریزما (شخصیت‌های کاریزماتیک) برخورد می‌کنید به راحتی آنها را تشخیص می‌دهید و عموماً در میان جمع درخشش خاصی دارند.

ما از بودن در کنار چنین افرادی احساس افتخار و برتری می‌کنیم. کاریزما، تنها جذابیت، وفاداری، دوست داشتنی بودن یا هیجان و شور نیست، حس اعتمادی است که باعث راحتی و آسایش مخاطب می‌شود و در عین حال اعتبار ایجاد می‌کند.

در محصول کاریزمای کلمات یاد می گیرید که چطور در صحبت کردن از دیگران متمایز باشید، برای مشاهده ی محصول روی لینک زیر کلیک کنید:
کاریزمای کلمات

 

 

لغت نامه هریتیچ (American Heritage Dictionary) کاریزما را اینطور تعریف می‌کند:

کاریزما به ویژگی‌های شخصی و کمیاب در رهبران گفته می‌شود که وفاداری و اشتیاق خالص و عمیق و مورد پسند مخاطبان ایجاد می‌کند.

 

اگر مایل به دانستن مطالب بیشتری در مورد کاریزما هستید و به آموزش دیدن در این زمنیه علاقه مند هستید کافی است روی لینک توضیحات محصول کارزیما کلیک کنید

 

افزایش کاریزما 

 

 

 

امتیاز (4/5)
4/5
به اشتراک بگذاریم
دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا