آزمون رایگان اهمال کاری و تنبلی

سرفصل های مهم این مقاله:

اهمال کاری یا پشت گوش اندازی (procrastination) مقوله‌ای است که بسیاری از ما درگیر آن هستیم. احتمالاً شما هم شبیه بیشتر افراد اهمال کار باشید و بارها و بارها به خودتان قول داده باشید که دفعه بعد که با وظیفه‌ای مواجه می‌شوید، تا دقیقه آخر منتظر نمی‌نشینید و … و در واقع این قول بیشتر از یک مرتبه بوده است!

متأسفانه اهمال کاری در اکثر ما به گونه‌ای است که تبدیل به یک عادت بسیار قوی شده، عادتی که آنقدر خودکار است که نیاز به فکر کردن و برنامه ریزی ندارد!

شاید یکی از اصلی‌ترین دلایل اهمال کاری و تنبلی ما این باشد که اهمال کاری ما را به چالش وا نمی دارد و ما را نمی ترساند و احساسی کاملاً موفقی به ما می دهد و موقتاً ما را راحت می‌کند. اما هرچند که اهمال کاری در ظاهر، یک تجربه ساده و آرامش بخش بوده اما در زیر آن انبوهی از احساس شرم و بیزاری از خود نهفته است….

این بیزاری از خود یکی از اصلی‌ترین عوامل از بین برنده عزت نفس (Self Esteem)  است و در بلند مدت علاوه بر این که باعث می‌شود فرصت‌های بسیاری از دست بدهیم و دیگران ما را کمتر دوست داشته باشند، باعث می‌شود که ما با خودمان نیز زیاد خوب نباشیم و ارتباط خوبی برقرار نکنیم.

در ادامه مطالب زیادی در مورد اهمال کاری ارائه خواهم کرد و شاید برای شروع بد نباشید که یک آزمون ساده و البته نه صد درصد صحیح در مورد اهمال کاری بدهید. گفتنی است که نمره من در این آزمون  65 است!

خوشحال می‌شوم نمره شما را در قسمت نظرات ببینم. (امیدوارم در انجام آزمون و نوشتن نمره خود در بخش نظرات اهمال کاری نکنید!)

 

سلام!
به تست رایگان هدف مندی خوش آمدید…
شما یک هدف را فقط برای سرگرمی دنبال نمی‌کنید، بلکه به این دلیل آن را دنبال می‌کنید که باور دارید رسیدن به آن نیازی خاص را تأمین می‌کند، مسئله‌ای را حل می‌نماید یا این‌که منافعی به همراه دارد. اگر نمی‌توانید توضیح دهید که چرا می‌خواهید به هدف برسید، به احتمال زیاد در جهت اشتباه حرکت می‌کنید.
در این آزمون رایگان شرکت کنید و خود را بسنجید!

 


مقالات مفید در مورد اهمال کاری

بعد از پایان آزمون از شما دعوت می کنیم مقالات زیر را هم در مورد اهمال کاری و روش های مقابله با آن حتما بخوانید:

تعریف اهمال کاری چیست؟ دلایل و راهکارهای – معرفی کتاب اهمال کاری

انواع اهمال کاری ؛ شما در کدام دسته هستید؟

تحقیق مارشملو چیست و چه ارتباطی با اهمال کاری دارد؟

یک روش عالی برای جلوگیری از اهمال کاری؛ قانون 30 روز

اهمال کاری را کنار بگذاریم!

 

و سرانجام یک محصول بسیار مناسب و کاملاً کاربردی برای جلوگیری از اهمال کاری و پشت گوش انداختن…

 

دیگر هرگز کاری را پشت گوش نخواهید انداخت…!

 از اهمال کاری و تنبلی تا موفقیت: رفع تنبلی تا پردستاوردی در زندگی 

مطالب محبوب سایت:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا